Pora na kąpiel

Pora na kąpiel

Będziesz potrzebował miękkiego ręcznika z kapturkiem, myjki, wacików do czyszczenia oczu dziecka, mydła i szamponu dla dzieci oraz miękkiej szczotki do włosów.


GRUNT TO DOBRA ORGANIZACJA

Będziesz potrzebował miękkiego ręcznika z kapturkiem, myjki, wacików do czyszczenia oczu dziecka, mydła i szamponu dla dzieci oraz miękkiej szczotki do włosów. Łatwy dostęp do wszystkich tych rzeczy zapewni Ci najlepszą pozycję już na starcie. Temperatura wody powinna wynosić około 36-37°C. Zanurz w niej łokieć, aby to sprawdzić, a najlepiej użyj termometru kąpielowego. Aby dziecko czuło się komfortowo podczas kąpieli i po niej, w pomieszczeniu powinno być ciepło.

TRZYMAJ SIE MOCNO!

Gillette MACH3 Turbo
Gillette MACH3 Turbo
(61)

Gillette MACH3 Turbo Manual maszynka do golenia z 2 wymiennymi ostrzami

Odkryj teraz!

Czas kąpieli powinien być krótki. Zachowaj dużą ostrożność, gdy wkładasz noworodka do wanienki – jedną rękę trzymaj za jego plecami, przez cały czas podpierając szyję i głowę malucha otwartą dłonią. Stosuj tę metodę nawet wtedy, gdy dziecko potrafi już siedzieć prosto. Na początku maluch będzie płakał w wanience – to naturalna reakcja na nieznaną sytuację, ale już wkrótce kąpiel stanie się bardzo ważnym elementem dnia. Nie zaszkodzi też trochę pośpiewać w łazience – dziecko zawsze będzie Twoim fanem numer jeden!

WEŹ SPRAWY W SWOJE RĘCE...

Aby wykąpać dziecko potrzebujesz zaledwie 5 cm wody. Delikatnie namydl i umyj każdą część ciała dziecka, używając łagodnych produktów dla niemowląt. Umyj miejsca za uszami, ramiona i szyję, stopy, kolana i pupę. Nigdy nie szoruj, bądź delikatny! Później wyjmij dziecko z kąpieli, otul miękkim ręcznikiem z kapturkiem i delikatnie wytrzyj. Jeżeli Twoje dziecko nadal ma kikut pępowinowy, ogranicz się do szybkiego mycia miękką gąbką dla niemowląt i ciepłą wodą. Trzymaj dziecko owinięte w ręcznik, a następnie osusz  wszystkie części jego ciała. W ten sposób unikniesz moczenia kikuta pępowinowego, który musi pozostać suchy. Kiedy już kikut odpadnie, dziecko będzie gotowe na pierwszą krótką kąpiel w wannie.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Ania30

Ania30

Zgłoszone

Mój syn od początku uwielbiał kąpiel dlatego też zawsze kąpie się zdecydowanie dłużej

  • Zgłoś

Kąpiel malucha nie należy do najprostszych ale na szczęście matczyna intuicja robi swoją ☺

  • Zgłoś

Artykuł bardzo miło się czyta. Dla mam które dopiero urodzi pierwsze dziecko to super wskazówka i artykul gdyż ja pierwszy raz bałam się kąpać córki i robiła to za mnie moja mama przez kilka dni. A teraz swoje drugie dziecko myje sama i dla mnie i dla niego to wielka przyjemnosc

  • Zgłoś

Doskonale pamiętam pierwsze kąpiele dzieciaczków... Syn ma już 8 lat, a "widzę" Go w wanience jakby to było wczoraj :) Mąż radził sobie lepiej niż ja. Byłam z niego niesamowicie dumna.

  • Zgłoś
Kacpru

Kacpru

Zgłoszone

Mój syn od początku uwielbiał kapiel dlatego też zawsze kąpie się zdecydowanie dłużej

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej