Pielęgnacja włosów zimą

Pielęgnacja włosów zimą

Światowy stylista włosów, Enrico Mariotti, radzi, w jaki sposób pomóc naszym włosom przetrwać zimę, bez utraty blasku, miękkości i zdrowego wyglądu.


Gwałtowne spadki temperatur oraz nagłe zmiany temperatur panujących w naszych domach i na dworze, a także duże zanieczyszczenie powietrza w miastach – stawianie czoła zimie nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza dla włosów, których włókna podobnie jak nasz cały organizm zmagają się ze skutkami, jakie niesie ze sobą zima. Sekret, jak dbać o włosy, aby pomóc im przetrwać ten mroźny okres bez utraty naturalnej witalności i piękna, tkwi w odpowiedniej profilaktyce: Zawsze chroń głowę, zakładając czapkę i regularnie stosuj specjalne kosmetyki do włosów mające za zadanie chronić je przed szkodliwymi czynnikami, nawadniać i pomóc im zachować piękny wygląd.

Miękka, wełniana czapka ochroni włosy przed mrozem
Włosy są bardzo wrażliwe na skrajne temperatury – zarówno na te bardzo wysokie latem, jak i te bardzo niskie zimą. Włosy wyeksponowane na działanie zimnego powietrza mogą być osłabione i szorstkie – szczególnie ich końcówki. Co więcej, włosy mogą także stracić swój naturalny blask, a ich ułożenie może być niełatwym zadaniem. Nagłe zmiany temperatur mogą dodatkowo pogorszyć sytuację. Włókna włosów stają się wtedy bardzo słabe, a nawet łamliwe. Dlatego ważne jest wprowadzenie pewnych zasad. Po pierwsze, zawsze powinniśmy chronić głowę, kiedy wychodzimy na zewnątrz. Możemy wybrać czapki zrobione z naturalnych włókien, takich jak wełna. Niezwykłą zaletą wełnianych czapek jest to, że nie przylegają zbyt mocno do głowy, a co za tym idzie, nasze włosy nie będą oklapnięte. W przypadku bardzo długich włosów przed założeniem czapki możesz je związać w wysokiego koka. Kolejnym dobrym pomysłem jest wykorzystanie starego szalika Twojej babci; takie szaliki znów są dziś na czasie!

Odpowiednie nawodnienie i nawilżenie wzmocni Twoje włosy
Nie tylko zimne powietrze osłabia włosy zimą. Wskutek działania centralnego ogrzewania powietrze może być suche, co również może poważnie naruszać włókna włosów. Stają się one przez to suche, tracą swój naturalny blask, elektryzują się i są wyjątkowo trudne do ułożenia. Można jednak w bardzo prosty sposób tego uniknąć. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza w domu, chociażby poprzez umieszczenie starej miski z wodą na kaloryferze. Co więcej, ważne jest regularne nawilżanie włosów – poprzez stosowanie odżywek nawilżających po każdym umyciu włosów szamponem, a raz w tygodniu nałożenie na włosy maski wzmacniającej. Zaaplikuj ją aż po same końce, przeczesz włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach i pozostaw ją na włosach na czas określony na opakowaniu, a następnie dokładnie zmyj maskę z włosów.  

Częste stosowanie szamponów i masek wzmacniających włosy
Zimą poziom zanieczyszczeń wzrasta, a co za tym idzie drobne cząsteczki osiadają na naszych włosach, przez co tracą one swój blask, a równowaga warstwy hydrolipidowej pokrywającej włókna włosów zostaje zachwiana. Mniej chronione włosy będą słabsze i stracą swoją witalność. Dlatego więc w sezonie zimowym powinniśmy myć włosy dwa lub trzy razy w tygodniu, aby zmyć zanieczyszczenia z włosów i pozwolić im spokojnie oddychać. Należy jednak wybierać szampony o łagodnym składzie, aby uniknąć dodatkowego osłabiania włosów. Warto również pamiętać, aby woda była letnia. Przed wyjściem z domu pamiętaj również o zaaplikowaniu klika kropli ochronnego serum na włosy, które nie tylko odżywi Twoje włosy, ale również zapobiegnie rozdwajaniu końcówek i stworzy warstwę ochronną, która odizoluje je od zimna i smogu.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Jutro rano robię maske nawilzajaca na włosy :)

  • Zgłoś

mam długie blond wlosy naturalne bardzo cenie sobie dobrej jakosci szampony i odzywki jak tez i naturalne sposoby zoltko z cytryna troszke oleju rycynowego taka papke nakladam na wlosy i po 30 minutach splukuje .wlosy staja sie lsniace i mozna oczarowac nie jednego faceta :))

  • Zgłoś

Artykuł bardzo pomocny dla mnie, ponieważ staram się dbać o włosy a zimą pod czapką są przyklapnięte bez życia teraz wiem jak je chronić

  • Zgłoś

Warto skorzystać z dobrych rad

  • Zgłoś

Ciekawe informacje. Przydatne w życiu

  • Zgłoś
Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir są rewelacyjne, ich testowanie to fantastyczna przygoda , możliwość nawiązania nowych rozmów i dzielenie się spostrzeżeniami wśród przyjaciół i znajomych, efekty prania zaskakujące. Polecam wszystkim którzy jeszcze nie porównali prania w zwykłym proszku a prania z kapsułką, na bank proszek pójdzie w odstawkę.

"

przez Ambasadora
wiolka1225244616

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir GO Pods zrewolucjonizowały moje dotychczasowe wyobrażenia o praniu. Do tej pory preferowałam formułę tradycyjnego proszku do prania, który dozowałam przed praniem, a jego przechowywanie pod zlewem w kuchni nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Teraz kompaktowa kapsułka nie zajmuje dużo miejsca i łatwo dostosować do prania w ilości 5 kg.

"

przez Ambasadora
Marusha100867