Pielęgnacja skóry w zimie

Pielęgnacja skóry w zimie

Pomimo że większość Twojego ciała zimą pozostaje ukryta pod grubym swetrem, długimi pończochami lub kozakami, nie oznacza to, że możesz je zaniedbać.


Porada 1: Nie zapominaj o nawilżeniu
Zimne, suche powietrze na zewnątrz oraz ciepłe i suche powietrze wewnątrz pomieszczeń niekorzystnie wpływają na zdrowie Twojej skóry. Nawilżanie to właściwy kierunek na zimę. Używaj tłustych kremów, wcierając je we wrażliwe miejsca kilka razy dziennie.

Porada 2: Odżywiaj skórę od środka
Właściwe odżywianie zapewni Twojej skórze właściwą kondycję. Zastosuj zbilansowaną dietę, jedz mnóstwo warzyw, owoców i produktów bogatych w błonnik oraz pij dużo wody.

Porada 3: Sporty zimowe
Nawet jeśli Twoje nogi są ciągle zakryte, ważne jest, abyś utrzymywała je w szczytowej formie. Spróbuj jazdy na nartach lub łyżwach. Sporty zimowe doskonale wzmocnią i wyrzeźbią nogi, którym nie oprze się żaden mężczyzna.

Porada 4: Sięgnij po zabiegi upiększające
Zimny, dżdżysty i ponury dzień. Świetnie! To doskonała okazja na przygotowanie zabiegów pielęgnujących urodę w domowym zaciszu. Kup świece zapachowe, przygotuj ulubioną muzykę i razem z najlepszą przyjaciółką oddajcie się błogim przyjemnościom.

Porada 5: Kąpiel czy prysznic?
Nie ma nic lepszego niż gorąca, rozgrzewająca kąpiel w zimny dzień. Jednak nie popadajmy w przesadę. Kąpiel będzie świetna raz w tygodniu; w pozostałe dni wystarczy ciepły prysznic. Po kąpieli dokładnie osusz ciało i wetrzyj w nie nawilżający balsam, kiedy skóra jest jeszcze ciepła i wilgotna.

Porada 6: Miękkie, otulające ubrania
Zimą Twoje ciało ma częsty kontakt z wieloma warstwami ubrań, które mogą powodować podrażnienia skóry.
Kupując zimowe ubrania, powinnaś przede wszystkim kierować się komfortem podczas ich noszenia. Wybieraj naturalne i oddychające tkaniny.

Porada 7: Nawilżanie jest kluczowe
Suche powietrze to największy wróg Twojej skóry! Na zewnątrz zimne powietrze zawiera mniej wilgoci, z kolei w pomieszczeniu, na skutek włączonego ogrzewania, powietrze jest jeszcze bardziej suche. Zakup dobrej jakości nawilżacz powietrza: zadbasz o zdrowie Twojej skóry i dróg oddechowych.

Porada 8: Lekka opalenizna
Czy nie sądzisz, że Twoja skóra wygląda korzystniej, kiedy jest odrobinę opalona? Ponieważ zimą ilość słońca jest znikoma, opaleniznę możesz osiągnąć dzięki samoopalaczom. Produkty samoopalające nakładaj równomiernie, ale zanim się na to zdecydujesz, pamiętaj o złuszczeniu martwego naskórka.


Przeczytaj również:

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Jak się wyspać?
Dobry sen pozwoli Ci w pełni cieszyć się życiem, zamiast z trudem przetrwać kolejny dzień...


Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Bardzo ważna jest nasza skóra więc musimy o nią dbać nie tylko zimą ,ale przez cały czas i dzięki takim poradom możemy to świetnie zorganizować :)

  • Zgłoś

Super artykuł. Własnie borykam się z uciążliwie suchą skórą-wszystko mnie piecze i boli. Używam balsam do ciała Ziaja z olejkiem arganowym. Polecam- duże opakowanie, super działanie za niską cenę.

  • Zgłoś

Do nawilżania skóry świetnie sprawdza się olej arganowy:) stosuje codziennie wieczorem na skórę twarzy, efekty są widoczne juz na drugi dzień:)

  • Zgłoś

Świetny artykuł :)

  • Zgłoś
Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir są rewelacyjne, ich testowanie to fantastyczna przygoda , możliwość nawiązania nowych rozmów i dzielenie się spostrzeżeniami wśród przyjaciół i znajomych, efekty prania zaskakujące. Polecam wszystkim którzy jeszcze nie porównali prania w zwykłym proszku a prania z kapsułką, na bank proszek pójdzie w odstawkę.

"

przez Ambasadora
wiolka1225244616

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir GO Pods zrewolucjonizowały moje dotychczasowe wyobrażenia o praniu. Do tej pory preferowałam formułę tradycyjnego proszku do prania, który dozowałam przed praniem, a jego przechowywanie pod zlewem w kuchni nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Teraz kompaktowa kapsułka nie zajmuje dużo miejsca i łatwo dostosować do prania w ilości 5 kg.

"

przez Ambasadora
Marusha100867