Piękna skóra także w zimnie

Piękna skóra przy każdej pogodzie

Gdy pogoda zaczyna się pogarszać, trzeba szczególnie skupić się na właściwym sposobie pielęgnacji skóry.


Podczas gdy słońce i morska woda oraz klimatyzacja wysuszają Twoją skórę latem, w czasie zimowych miesięcy niekorzystne działanie mają na nie wiatr i chłód oraz ogrzewanie w pomieszczeniach.

O skórę należy dbać przez cały rok. Niemniej zmieniające się pory roku mają wpływ na jej kondycję i wygląd i wymuszają na nas zmiany dotychczasowych nawyków pielęgnacyjnych. Zimą warstwa ochronna skóry traci dużo ze swoich właściwości. Przed niską temperaturą i nieprzyjemnym wiatrem musimy bronić się nie tylko ubraniami, lecz także kremami. Ponieważ nasza twarz jest najbardziej narażona na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, warto zwrócić szczególną uwagę na jej codzienną pielęgnację. Nie sięgajmy jednak bez zastanowienia po dowolny, specjalny krem na zimę. W wyborze „zimowych” kremów powinniśmy kierować się przede wszystkim aktualnymi potrzebami naszej skóry. Nie zaniedbujmy też pielęgnacji dłoni.

Zimą nasz organizm działa nieco inaczej i skóra nie zawsze jest w stanie odpowiednio szybko i skutecznie się regenerować, a jej warstwa ochronna często staje się mało skuteczną barierą przed utratą wody. Do jej osłabienia przyczynia się między innymi różnica temperatur. Szczególnie sucha skóra staje się przez to jeszcze bardziej sucha, odwodniona i skłonna do podrażnień. Naczynia krwionośne na mrozie kurczą się, a skóra staje się niedotleniona. Przy gwałtownej zmianie temperatury, po wejściu do ciepłego pomieszczenia naczynia krwionośne gwałtownie się rozszerzają, co sprzyja ich uszkodzeniu. Otaczające nas powietrze, zarówno te mroźne na zewnątrz, jak i w ogrzewanych pomieszczeniach, jest suche, co dodatkowo wpływa na odwodnienie naskórka.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Zimowa aura potrafi niekorzystnie wpłynąć także na skórę tłustą, mieszaną czy normalną, dlatego każda z nich w tym okresie potrzebuje od nas odpowiedniego wsparcia. Systematyczne uzupełnianie płynów i codzienne nawilżanie jest niezbędne do osiągnięcia efektu pięknej cery. Przed wyjściem na zimno, szczególnie przy dużych mrozach, starajcie się unikać kremów beztłuszczowych. Pamiętajcie też, że ciężkie, tłuste kremy zimowe są doskonałe podczas długiego przebywania na mrozie, ale nie powinny się znajdować na skórze, kiedy przebywamy w ciepłym pomieszczeniu. Po powrocie do domu należy je zmyć i nałożyć krem pielęgnujący stosowny do rodzaju skóry i pory dnia. Jeśli ograniczamy nasz pobyt na mroźnym powietrzu do kilku, czy kilkunastu minut, nie ma potrzeby nakładania tłustego „zimowego” kremu – codzienny krem pielęgnacyjny powinien dać sobie doskonale radę. Oczywiście pod warunkiem, że odpowiada na aktualne potrzeby skóry, które mogły się nieco zmienić wraz ze zmianą pory roku. Nie należy też obawiać się wody w składzie kremu, gdyż odparowuje ona z powierzchni naskórka w ciągu paru minut od nałożenia kosmetyku w domowych warunkach.

W osiągnięciu pięknego wyglądu skóry, oprócz odpowiednich kremów, ważne są także inne zabiegi. Warto stosować maseczki do twarzy ze składnikami odżywczymi i poprawiającymi krążenie krwi. Zwracajmy w domu uwagę na nawilżanie powietrza i spożywajmy potrawy bogate w witaminy. Nie wolno też pod żadnym pozorem zapomnieć o dobrym regenerującym kremie na noc, by skóra nabrała sił i łatwiej poradziła sobie z niekorzystnym wpływem otoczenia.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Ondra

Ondra

Zgłoszone

testovaci prispevek

  • Zgłoś

ererewr

  • Zgłoś
Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir są rewelacyjne, ich testowanie to fantastyczna przygoda , możliwość nawiązania nowych rozmów i dzielenie się spostrzeżeniami wśród przyjaciół i znajomych, efekty prania zaskakujące. Polecam wszystkim którzy jeszcze nie porównali prania w zwykłym proszku a prania z kapsułką, na bank proszek pójdzie w odstawkę.

"

przez Ambasadora
wiolka1225244616

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir GO Pods zrewolucjonizowały moje dotychczasowe wyobrażenia o praniu. Do tej pory preferowałam formułę tradycyjnego proszku do prania, który dozowałam przed praniem, a jego przechowywanie pod zlewem w kuchni nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Teraz kompaktowa kapsułka nie zajmuje dużo miejsca i łatwo dostosować do prania w ilości 5 kg.

"

przez Ambasadora
Marusha100867