Masło kakaowe

Masło kakaowe - właściwości

Niemal każda z nas kojarzy jego charakterystyczny zapach.


Niektóre go uwielbiają, inne preferują raczej woń wiosennych kwiatów lub świeżych owoców. Znajdziemy je w kremach, balsamach do ciała, mleczkach, sprayach, pomadkach, a nawet mydłach. Masło kakaowe, bo o nim mowa, wykorzystywane jest zarówno w codziennej, domowej pielęgnacji, jak i w gabinetach kosmetycznych oraz SPA. Warto więc zapoznać się z jego właściwościami.

W jaki sposób pozyskuje się masło kakaowe?

Zanim skupimy się na dobroczynnym działaniu masła kakaowego, sięgnijmy na chwilę do biologii i historii. Nie każda z nas, zapewne, zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób pozyskuje się ów cudowny, naturalny kosmetyk.

Masło kakaowe pozyskiwane jest z ziaren drzewa kakaowego (Theobroma cacao L), które pochodzi z obszarów tropikalnych. Kakaowiec może osiągać nawet piętnaście metrów wysokości, zaś owoce rodzi przez kilkadziesiąt lat, zapewniając ich rocznie od 20 do 50 sztuk. Dzisiejszą nazwę – Theobroma – nadał roślinie w XVIII w. Karol Linneusz. Jest ona połączeniem dwóch słów: „theos” – bóg i „broma” – pożywienie, może być więc tłumaczona jako „pożywienie bogów”. Sam ten fakt świadczy o tym, że już nasi przodkowie pozytywnie oceniali wpływ ziaren kakaowca na ludzki organizm. Masło kakaowe jest więc niczym innym, jak tłuszczem roślinnym, otrzymywanym z nasion dojrzałych owoców kakaowca. Aby je pozyskać, ścięte owoce poddaje się procesowi fermentacji, zaś wyizolowane w ten sposób ziarna tłoczy się w wysokiej temperaturze.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Zastosowanie w kosmetyce

Masło kakaowe posiada wszechstronne właściwości, dlatego wykorzystywane jest nie tylko w kosmetyce, lecz także w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Jedną z jego największych zalet jest wysoka biozgodność z ludzką skórą. Dzięki tej właściwości praktycznie nie powoduje ono podrażnień, co sprawia, że jest wykorzystywane nawet w kosmetykach przeznaczonych dla dzieci lub osób cierpiących na alergię. Wysoka zawartość kwasu oleinowego sprawia, że masło kakaowe nawilża, natłuszcza, wygładza i regeneruje skórę, zaś duża zawartość polifenoli hamuje jej procesy zapalne. Młodym matkom masło kakaowe zalecane jest w zapobieganiu lub leczeniu rozstępów i blizn, a dzięki neutralnym właściwościom mogą stosować je także kobiety w ciąży. Jednocześnie, „pożywienie bogów” pomaga zwalczać objawy starzenia się skóry i dłużej cieszyć się młodą cerą.

Zima i lato

Masło kakaowe jest tak wszechstronnym surowcem, że znajdziemy je zarówno w kosmetykach na zimę, jak i tych przeznaczonych na lato. Dzięki wysokiej zawartości magnezu wzmacnia skórę i znajduje zastosowanie w kosmetykach służących ochronie spierzchniętej skóry rąk i ust. W okresie letnim jego stosowanie przyspiesza proces opalania i świetnie poprawia koloryt skóry, jednocześnie oferując właściwości ochronne przed promieniowaniem UV B. Jeśli do tych wszystkich zalet dodamy jeszcze łatwość rozprowadzania, trwałość oraz możliwość przechowywania przez długi czas, a także uwzględnimy kojące i relaksacyjne działanie, trudno nam będzie nie zgodzić się, że masło kakaowe jest jednym z produktów, które po prostu warto mieć!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Masło kakaowe zawarte w kosmetykach świetnie działa na skórę i trzeba o tym mówić .Tanie i do stosowania cały rok.

  • Zgłoś
Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir są rewelacyjne, ich testowanie to fantastyczna przygoda , możliwość nawiązania nowych rozmów i dzielenie się spostrzeżeniami wśród przyjaciół i znajomych, efekty prania zaskakujące. Polecam wszystkim którzy jeszcze nie porównali prania w zwykłym proszku a prania z kapsułką, na bank proszek pójdzie w odstawkę.

"

przez Ambasadora
wiolka1225244616

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir GO Pods zrewolucjonizowały moje dotychczasowe wyobrażenia o praniu. Do tej pory preferowałam formułę tradycyjnego proszku do prania, który dozowałam przed praniem, a jego przechowywanie pod zlewem w kuchni nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Teraz kompaktowa kapsułka nie zajmuje dużo miejsca i łatwo dostosować do prania w ilości 5 kg.

"

przez Ambasadora
Marusha100867