Jak zadbać o dłonie?

Jak zadbać o dłonie?

Kiedy mijają już Święta Wielkanocne, opadają emocje, a życie powoli wraca do swojego normalnego rytmu, warto zająć się sobą. Godziny spędzone na porządkach, przygotowywaniu świątecznych potraw i sprzątaniu po uroczystym biesiadowaniu pozostawiają ślady na naszych dłoniach. Jak o nie zadbać?


Dłonie – nasza wizytówka

Nasze ręce pokryte są bardzo delikatna i wrażliwą skórą. Niestety często zapominamy o ich pielęgnacji, a przecież to one są najbardziej narażone na działanie kurzu, detergentów czy nieprzychylnej aury. Co więcej, dłonie to często też druga - po twarzy -część naszego ciała, na którą najczęściej zwracają uwagę nasi rozmówcy. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze były piękne i zadbane.

Podstawy pielęgnacji rąk

Najważniejsze zasady dbania o dłonie są bardzo proste. Nie powinniśmy ich narażać na działanie zbyt gorącej i zbyt zimnej wody. Kiedy je myjemy, najlepiej odkręcić letnią. Należy również pamiętać o rękawiczkach – ochronnych, kiedy sprzątamy i tych ocieplanych, kiedy w chłodne dni wychodzimy z domu, narażając je na działanie zimnego powietrza.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Domowe sposoby na piękne dłonie

Najlepiej kiedy podstawowym zasadom pielęgnacji towarzyszy użycie odpowiednich kosmetyków. Warto jednak pamiętać również o prostych, domowych sposobach. Raz dziennie, najlepiej wieczorem można umyć dłonie w oliwie z wyciśniętą kapsułką witaminy A+E. W ten sposób nawilżymy dłonie, odżywimy skórę i zapobiegniemy jej wysuszaniu.

Rzadziej, co tydzień lub dwa, warto zrobić sobie peeling z soli morskiej, soku z cytryny i odrobiny oliwy. Po takim zabiegu, nasze dłonie będą wyglądały jak po wyjściu z salonu kosmetycznego. A jak ukoić podrażnione, spracowane lub mocno wysuszone dłonie? Wystarczy maseczka z tłustego mleka i płatków owsianych. Płatki działają łagodząco i przeciwzapalnie. Po trzydziestu minutach zazwyczaj czuć sporą poprawę. Należy jedynie pamiętać by mleko nie było gorące, kiedy nakładamy maseczkę.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir są rewelacyjne, ich testowanie to fantastyczna przygoda , możliwość nawiązania nowych rozmów i dzielenie się spostrzeżeniami wśród przyjaciół i znajomych, efekty prania zaskakujące. Polecam wszystkim którzy jeszcze nie porównali prania w zwykłym proszku a prania z kapsułką, na bank proszek pójdzie w odstawkę.

"

przez Ambasadora
wiolka1225244616

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir GO Pods zrewolucjonizowały moje dotychczasowe wyobrażenia o praniu. Do tej pory preferowałam formułę tradycyjnego proszku do prania, który dozowałam przed praniem, a jego przechowywanie pod zlewem w kuchni nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Teraz kompaktowa kapsułka nie zajmuje dużo miejsca i łatwo dostosować do prania w ilości 5 kg.

"

przez Ambasadora
Marusha100867