Jak się opalić?

Jak się opalić?

Pragniesz równej, idealnej opalenizny niezależnie od pory roku? Jeżeli zastosujesz się do porad naszych ekspertów, nikt nie domyśli się, że wcale nie jest ona dziełem natury.


1. Pozbądź się zbędnych włosków na całym ciele

Golenie skóry maszynką tuż przed naniesieniem samoopalacza nie jest najlepszym pomysłem. Po pierwsze, maszynka pozostawia na naszej skórze nierówności; po drugie, już na drugi dzień golenie trzeba będzie powtórzyć, a to może pociągnąć za sobą usunięcie warstwy samoopalacza. Skorzystaj z depilatora Braun Silk-épil. Idealnie usunie nawet najkrótsze włoski sprawiając, że skóra pozostanie miękka, gładka i jedwabista. Twoje nogi są już przygotowane do zabiegu. Czas zatem dowiedzieć się, jak uzyskać piękną opaleniznę.

2. Oczyść i nawilż skórę

Przez kilka dni przed nałożeniem samoopalacza oczyszczaj codziennie skórę delikatnym peelingiem, usuwając martwy naskórek. Dzięki temu opalenizna dłużej się utrzyma i będzie równomierna, nawet jeżeli wykonasz ją w domu, a nie w salonie kosmetycznym. Przed nałożeniem samoopalacza należy nawilżyć skórę i poczekać, aż preparat nawilżający całkowicie się wchłonie. Nie zapomnij o usunięciu pozostałości kosmetyków, dezodorantu lub perfum ze wszystkich części ciała, na które zamierzasz nałożyć samoopalacz.

3. Stosuj krem ochronny

Nałóż ochronny krem na łokcie, kostki, kolana i obszar pomiędzy palcami rąk i nóg. W ten sposób zapobiegniesz gromadzeniu się samoopalacza w tych miejscach i powstawaniu plam.

4. Wybierz odcień pasujący do Twojej karnacji

Braun Silk-epil Series 9 9-969V epilator
Braun Silk-epil Series 9 9-969V epilator
(1)

Braun Silk-epil Series 9 9-969V epilator

Odkryj teraz!

Jeżeli stosujesz sztuczną opaleniznę po raz pierwszy, wybierz delikatny jasny odcień - w innym przypadku zamiast naturalnie wyglądającej opalenizny możesz uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego.

Upewnij się, że kolor samoopalacza pasuje do naturalnego odcienia Twojej skóry: zanim natrzesz się nim od stóp do głów, nałóż odrobinę preparatu na dłoń i upewnij się, że wybrany odcień jest odpowiedni!

Na bardzo bladą skórę wystarczy nałożyć preparat nawilżający z efektem opalenizny, by uniknąć plam.

5. Pracuj nad błędami

Jeśli przesadziłaś z ilością samoopalacza, nie panikuj! Nalej ciepłej wody do wanny i poleż w niej przez dłuższy czas, a następnie przy pomocy preparatu złuszczającego zmyj tyle samoopalacza, ile dasz radę. Im więcej czasu spędzisz w wannie, tym szybciej zniknie opalenizna. By przyspieszyć ten proces, pocieraj skórę gąbką okrężnymi ruchami: dzięki temu opalenizna zejdzie bardziej równomiernie.

Jeżeli Twoje ciało pokryte jest cętkami jak u lamparta, w wyrównaniu opalenizny pomoże najzwyklejsza soda! Jeżeli dokładnie wetrzesz ją w ciemne plamki, kolor lekko zblednie i zleje się z kolorem reszty ciała.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora