Jak pielęgnować kręcone włosy?

Jak pielęgnować kręcone włosy?

Żegnajcie niesforne loki! Nasze rady pomogą Ci zadbać o kręcone włosy i pomogą utrzymać je w ryzach!


Co dzień rano to samo: niesforne loki, które wywijają się we wszystkie strony i nie chcą się układać? Czas to zmienić! Dzięki naszym radom nauczysz się dbać o swoje loki i już zawsze będziesz wyglądać perfekcyjnie.

1. Złota zasada podczas mycia włosów: „Im mniej, tym lepiej!”

Specyficzny kształt loków utrudnia odkładanie się naturalnego sebum na całej ich długości, przez co włosy stają się suche i nieprzyjemne w dotyku. Jeżeli będziesz je zbyt często i zbyt dokładnie myła, włosy stracą zdrowy wygląd. Dlatego w przypadku loków bardzo ważna jest zasada: im mniej szamponu, tym lepiej! Cienkim włosom wystarczy mycie dwa-trzy razy w tygodniu; włosy grube i gęste można myć raz w tygodniu. Ważne: używaj szamponu, który posiada w składzie odżywcze i nawilżające olejki.

2. Nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie

Włosy proste są z reguły lepiej nawilżone niż loki, którym często brakuje wilgoci, szybko wysychają, przez co jeszcze mocniej się kręcą. Rezultat: włosy stają się suche i zaczynają się puszyć. Jeśli chcesz, by Twoje loki były świeże, gładkie i zadbane, nie zapominaj o stosowaniu odżywek. Nałożenie odżywki zajmie dwie-trzy minuty, a Twoje włosy na pewno Ci za to podziękują.

3. Powiedz „nie” suszarce

Braun Silk-epil Series 9 9-969V epilator
Braun Silk-epil Series 9 9-969V epilator
(1)

Braun Silk-epil Series 9 9-969V epilator

Odkryj teraz!

Niestety, suszarka to wróg kręconych włosów: przesusza je i plącze, przez co włosy stają się niesforne i trudne do okiełznania. Zawsze staraj się wygospodarować więcej czasu na umycie głowy: po wyjściu spod prysznica odciśnij włosy ręcznikiem, by usunąć z nich nadmiar wody i pozwól im wyschnąć bez suszarki. Dzięki temu Twoje loki zachowają naturalny skręt, będą mniej niesforne i bardziej podatne na układanie.

4. Wszelkie zabiegi wymagające wysokiej temperatury wykonuj jedynie w ostateczności!

Lepiej nie używać lokówki czy prostownicy codziennie. Jednakże nowoczesne urządzenia są bezpieczniejsze dla włosów. Na przykład, Braun Satin Hair 7 Curler nada włosom idealny kształt i niepowtarzalny blask. Urządzenie emituje aktywne jony, które przywracają włosom odpowiedni poziom nawilżenia. Właścicielki loków mają dużo szczęścia: na takich włosach ułożenie zwiewnej, hollywoodzkiej fryzury to pestka! Po prostu nakręć duże pasmo włosów na lokówkę Braun Satin Hair 7 Curler i gotowe.

5. Nie przesadzaj z ilością kosmetyków do stylizacji włosów

Ciężkie, mocno utrwalające lakiery nie nadają się do loków. Do układania włosów używaj pianek o lekkiej konsystencji.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Beata

Beata

Zgłoszone

Polecam,

  • Zgłoś

Właśnie dlatego czekam na pianki do testowania! :)

  • Zgłoś
Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora