Historia depilacji

Historia depilacji

Gładka skóra to pragnienie niejednej z nas.


Na dobre zagościła w europejskim kanonie piękna, a usuwanie zbędnego owłosienia stało się już nie tylko zabiegiem dokonywanym przez wybranych, lecz regularnie i powszechnie stosowanym przez kobiety na całym świecie. Salony i firmy kosmetyczne prześcigają się w oferowaniu nowych metod depilacji, tak aby stała się przyjemna i komfortowa. Czy depilacja jest jednak nowym trendem? Dlaczego usuwamy nadmiar włosów? Chcesz poznać historię depilacji? Aby znaleźć jej prawdziwe korzenie sięgnąć musimy aż do... prehistorii!

Kiedy kilkadziesiąt tysięcy lat temu Ziemię zamieszkiwali ludzie pierwotni, posiadali oni gęste futro. Było ono efektem znacznie mroźniejszego klimatu niż ten, w którym przyszło nam żyć. Jednak już ludzie pierwotni dostrzegli potrzebę skracania swojego owłosienia - gdy nadchodziły cieplejsze dni za pomocą prymitywnych maszynek wykonanych z kamieni skracali swoje futro, aby pozbyć się pasożytów i zapewnić sobie odpowiednią temperaturę organizmu.

Ze względów estetycznych dopiero kilkadziesiąt tysięcy lat później depilacja szeroko stosowana była w starożytnym Egipcie. Dla mieszkańców tego kraju gładka skóra była wyrazem wysokiego statusu społecznego, piękna, władzy i bogactwa. Usuwano włosy nie tylko z głowy, lecz również z ciała, a czyniono to za pomocą ostrza, preparatów na bazie wosków pszczelich i żywicznych, ostrych muszli, specjalnie produkowanej z cukru, wody i cytryny pasty cukrowej lub nici.

W średniowieczu i w kolejnych wiekach rozwój depilacji został zahamowany. Było to związane z upowszechnieniem chrześcijaństwa, które nakazywało kobietom zakrywanie niemal całego ciała pod ubraniem. Dopiero na początku XX w. depilacja stała się na nowo popularna wraz z rozpowszechnieniem mody na coraz odważniejsze prezentowanie swojego ciała. Wtedy też - w 1902 roku - powstała marka Gillette. Za matki chrzestne depilacji uważa się amerykańską aktorkę Betty Grable oraz... Coco Chanel, która tworząc słynną "małą czarną" dała kobietom prawo do odkrywania swoich atutów.

Venus Oceana
Venus Oceana
(51)

Venus Oceana maszynka jednorazowa

Odkryj teraz!

Dziś na rynku dostępna jest szeroka gama produktów i zabiegów, które pozwalają wybrać dla siebie idealną metodę usuwania włosów. Rozwój technologii sprawił, że depilacja nie jest już tak bolesna i nieprzyjemna jak kiedyś. Na co dzień dokładne i komfortowe golenie zapewniają produkty marki Gillette - Gillette Venus dla Ciebie i Gillette dla Twojego mężczyzny.


Błędy w makijażu: jak wyglądać młodziej
Jak zmienić swój styl ubierania
Pozycje jogi na problemy z zasypianiemPrzedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Taka już nasza uroda, ja nauczyłam się nie zwracać uwagi na malutkie włoski. Staram się w miarę regularnie używać depilatora, ale jak mi coś wypadnie to się nie przejmuję, że coś tam delikatnie mnie drapie :)

  • Zgłoś

Gładkie nogi na dłużej???To zapewni Ci golarka Braun!

  • Zgłoś

Chyba każdy ma teraz z tym problem:(

  • Zgłoś

Kocham gładkie nóżki, ale tak ciężko o to zadbać bo ciągle coś odrasta ...

  • Zgłoś

Dokładnie :(

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir są rewelacyjne, ich testowanie to fantastyczna przygoda , możliwość nawiązania nowych rozmów i dzielenie się spostrzeżeniami wśród przyjaciół i znajomych, efekty prania zaskakujące. Polecam wszystkim którzy jeszcze nie porównali prania w zwykłym proszku a prania z kapsułką, na bank proszek pójdzie w odstawkę.

"

przez Ambasadora
wiolka1225244616

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir GO Pods zrewolucjonizowały moje dotychczasowe wyobrażenia o praniu. Do tej pory preferowałam formułę tradycyjnego proszku do prania, który dozowałam przed praniem, a jego przechowywanie pod zlewem w kuchni nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Teraz kompaktowa kapsułka nie zajmuje dużo miejsca i łatwo dostosować do prania w ilości 5 kg.

"

przez Ambasadora
Marusha100867