Blondynki czy brunetki?

Blondynki czy brunetki?

Nie da się ostatecznie i jednoznacznie rozstrzygnąć sporu, czy faceci wolą blondynki, brunetki czy może rude. Jedni uwielbiają urodę jasnowłosych pań, drudzy rozpływają się w zachwytach na cześć zmysłowości brunetek, a kolejni dowodzić niespożytej seksualnej energii rudych. Okazuje się jednak, że taka różnica zdań jest całkiem zrozumiała i zakodowana w męskiej naturze. Rzecz w tym, że wszystko zależy od okoliczności...


Brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu w Westminster wzięli pod lupę męskie podejście do kobiet w zależności od koloru ich włosów. Eksperyment polegał na tym, że podstawiona jedna i ta sama kobieta, ale w trzech różnych odsłonach - z włosami blond, ciemnymi i rudymi - bawiła się w kilku różnych londyńskich klubach. Naukowcom pozostało jedynie dokładnie się przyglądać zachowaniu mężczyzn oraz zbadać ich opinie.

Jak się okazało, największym powodzeniem cieszyła się "przynęta" o włosach blond - to właśnie do niej najczęściej podchodzono i była najczęściej zagadywana przez przypadkowych mężczyzn (łącznie 60 razy). Dla porównania do brunetki podchodzono 42 razy.

Jednak, gdy przyszło do oceny atrakcyjności damskiej urody, 130 zapytanych mężczyzn za najbardziej atrakcyjną uznało brunetkę. Jak to się zatem ma do częstotliwości zalotów i chęci flirtu?

Brunetki wzbudzają w męskich sercach po prostu więcej respektu - ich uroda jest oceniana jako bardziej powalająca, a one same jako pewniejsze siebie i agresywniejsze od blondynek. Dlatego, choć teoretycznie są bardziej kuszące, mężczyźni częściej flirtują z blondynkami: "Postrzeganie blondynek jako osób bardziej bezradnych zmniejsza u mężczyzn lęk przed odrzuceniem lub agresywną odpowiedzią, co sprawia, że częściej flirtują z blondynkami" - tłumaczy jeden z naukowców.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Blondynki są również postrzegane w porównaniu do brunetek jako osoby młodsze i bardziej żywiołowe, co również nie pozostaje bez znaczenia - w męskiej podświadomości konotują się jako potencjalnie dobre matki.

Brunetki są postrzegane jako atrakcyjniejsze również dzięki zmieniającej się modzie - palma pierwszeństwa, którą blondynki dzierżyły od lat 70, a której ambasadorką była Pamela Anderson w latach 90 powoli odchodzi do lamusa. Przyszłość należy do brunetek!

Co ciekawe, we wspomnianym eksperymencie największą przegraną okazała się kobieta w rudym wydaniu - zalecano się do niej zaledwie 18 razy! Czy rude onieśmielają jeszcze bardziej niż brunetki?

Jak prawidłowo dbać o włosy?
Stylista fryzur Enrico Mariotti rozwiewa niektóre mity dotyczące włosów.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Jako blondynka, która testowała na swojej głowie wszystkie możliwe kolory (łącznie z czerwonym i różowym) stwierdzam, że blond po prostu bardziej rzuca się w oczy. Poza tym wygląda się w nim młodziej. Ale też nie zawsze i nie każdy. Wszystko zależy od karnacji, od oprawy oczu. Nie wyobrażam sobie Monici Bellucci w blondzie.  Nie to ładne co piękne ale to w czym my się dobrze czujemy.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.