Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak uszyć torebkę?

jak-uszyc-torebke
0
Efekt patchworkowy uzyskuje się przez połączenie wyciętych z tkaniny kwadratów i prostokątów z paskami materiału w celu uzyskania obramowanych segmentów.

Potrzebne będą:

 • wzór patchworku: pobierz tutaj.
 • serwetka w stylu vintage z obszytymi krawędziami
 • kilka różnych tkanin bawełnianych z nadrukami, których wzory i kolorystyka kontrastują z kolorystyką serwetki
 • kremowa tkanina, która będzie stanowić spód serwetki
 • zmywalny mazak do tkanin
 • linijka
 • flizelina
 • arkusze powlekane teflonem
 • nici w odpowiednich kolorach
 • nóż krążkowy
 • małe, ostre nożyczki

Uwaga: Flizelina i arkusze powlekane teflonem są dostępne w dobrych sklepach z tkaninami; są to produkty przeznaczone specjalnie do produkcji patchworków.

Zanim zaczniesz
Wypierz każdą z bawełnianych tkanin osobno, aby usunąć krochmal i upewnić się, że nie będą farbować.

Cięcie
We wszystkich wymiarach uwzględniono 5 mm zakładki. Usuń wszystkie fabryczne krawędzie tkanin bawełnianych z nadrukami, precyzyjnie wyznaczając linię cięcia za pomocą linijki oraz zmywalnego mazaka. Wybierz jedną z bawełnianych tkanin, aby pełniła rolę pasków łączących. Tkaniny tnij za pomocą noża krążkowego. Z tkanin bawełnianych z nadrukami wytnij paski o szerokości 15 cm w różnych kolorach. Następnie potnij je na paski o długości 16,5 cm i 9 cm. Z tkanin bawełnianych z nadrukami wytnij paski o szerokości 10 cm i długościach 21,5 cm i 14 cm. Z serwetki wytnij prostokąt o wymiarach 15x16,5 cm. Z tkaniny, z której mają powstać łączące segmenty wytnij paski o szerokości 4 cm i długościach odpowiednio: 37 cm, 32 cm, 15 cm i 10 cm. Przeanalizuj schemat (link), żeby prawidłowo przyciąć paski i je właściwie rozmieścić.Wykonanie

Krok 1 - Serwetkę oraz odpowiadające jej paski i prostokąty odwrócone prawą stroną do góry, poukładaj w odpowiedniej kolejności na płaskiej powierzchni, aż uzyskasz obramowany prostokąt o wzorze, z którego jesteś zadowolona.

Krok 1

Krok 2

Krok 2 - Na desce do prasowania umieść arkusz powlekany teflonem, a następnie flizelinę prawą stroną do dołu. Następnie połóż na niej serwetkę lewą stroną skierowaną ku dołowi, upewniając się, że poza krawędzie serwetki wystaje wystarczająca ilość flizeliny, dzięki czemu krawędzie dobrze będą do siebie przylegać.

Krok 3 - Umieść kolejny arkusz powlekany teflonem na serwetce. Delikatnie przyciśnij gorącym żelazkiem upewniając się, że klej został zaaplikowany na całej powierzchni serwetki. Usuń arkusze powlekane teflonem.
Uwaga: Na arkuszu pozostanie odrobina kleju, ale po wystygnięciu można go z łatwością usunąć.

Krok 3

Krok 4

Krok 4 - Za pomocą nożyczek odetnij flizelinę od krawędzi z obszyciem. Wzmocnij serwetkę łącząc ją z kremową tkaniną. Ułóż je tak, by stykały się lewymi stronami, a tkanina, która będzie potem obcięta wystawała 15 mm poza krawędź serwetki. Obie tkaniny przyciśnij żelazkiem pomiędzy arkuszami powlekanymi teflonem. Przytnij do wymaganego wymiaru, pomijając obszyte krawędzie serwetki.

Krok 5 - Zszyj ze sobą paski i prostokąty w odpowiedniej kolejności zaczynając od serwetki i doszywając do niej kolejne elementy. Podczas pracy układaj szwy na jedną stronę. Jeśli to konieczne, przytnij paski by odpowiednio się dopasowały.

Krok 5

Krok 6

Krok 6 - Kontynuuj aż do połączenia wszystkich elementów wzoru. Pierwszy z patchworkowych bloków jest gotowy. Wykonaj w ten sam sposób odpowiednią liczbę bloków, które będzie można zszyć ze sobą, by uzyskać materiał niezbędny do wykonania torebki.

Patchworkowa torebka

Potrzebne będą:

 • Wzór torebki: pobierz tutaj.
 • Przygotowany materiał patchworkowy
 • Resztki materiałów
 • Wkład wypełniający do tkanin lekkich
 • Tkanina na podszewkę
 • Termoprzylepna flizelina tkana
 • Nici w odpowiednich kolorach

Wykonanie:

 1. Schemat zakłada 1 cm zakładki. Za pomocą żelazka przyklej wkład wypełniający do lewej strony materiału patchworkowego i do lewej strony materiału z odpadu o odpowiedniej wielkości, by zrobić z niego wstawkę będącą dnem torebki. Z wcześniej przygotowanego materiału patchworkowego oraz z tkaniny przeznaczonej na podszewkę wytnij po dwa boki torebki. Dno torebki wytnij zarówno z materiału odpadowego z wkładem jak i z materiału przeznaczonego na podszewkę. 
 2. Przyszyj dno torebki do jednego z bocznych elementów. Zacznij i zakończ szycie w punktach oznaczonych na schemacie. Następnie w ten sam sposób przyszyj drugi bok torebki do jej dna. Zszyj ze sobą oba boki torebki stykające się ze sobą nad dnem. Torebka jest gotowa. Aby wykonać podszewkę, zszyj dno z bocznymi elementami w ten sam sposób, a następnie z szyj ze sobą boki.
 3. Przewróć torebkę na lewą stronę, a podszewkę na prawą stronę, a następnie umieść podszewkę wewnątrz torby i za pomocą szpilek zepnij ze sobą górne krawędzie zakładek. Zszyj oba elementy pozostawiając otwór o długości ok. 8 cm. Odwróć torbę na właściwą stronę. Podszewkę wepchnij do środka torebki. Zagnij zakładki do środka torebki i zepnij obie warstwy szpilkami, a następnie przeszyj w odległości 1 mm od krawędzi. 

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie