Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak najlepiej zrobić generalne porządki w szafie

Image
0
Robienie generalnych porządków w szafie może być trudne i wyczerpujące emocjonalnie. Ale nie martw się – podpowiemy Ci, jak możesz ułatwić sobie to zadanie.

Przypomnij sobie, ile razy otwierałaś swoją szafę, szybko wyciągałaś z niej jakąś rzecz i pośpiesznie zatrzaskiwałaś drzwi, starając się ze wszystkich sił zignorować chaos na półkach i wieszakach. Jeśli jesteś taka sama jak inne kobiety, pewnie taka sytuacja zdarzyła Ci się więcej razy, niż jesteś skłonna przyznać. A to oznacza tylko jedną rzecz – czas zająć się detoksem Twojej szafy i to nie tylko ze względu na same ubrania.

Dlaczego przepełniamy nasze szafy?

Jaka jest tego przyczyna? Dlaczego tak nam trudno rozstać się z niektórymi rzeczami? A Ty? Czy wciąż przechowujesz na wieszaku małą czarną, w której kiedyś zrobiłaś furorę na świątecznej imprezie w pracy, mając nadzieję, że pewnego dnia znów będzie na Ciebie pasować? Albo białą marynarkę, w której zawsze czułaś się taka elegancka i pewna siebie, chociaż nie nosisz jej już od dawna, bo nie masz czasu usunąć z niej plamy po czerwonym winie? Te ubrania na pewno wiążą się ze szczęśliwymi wspomnieniami i emocjami. Ale chociaż trudno się z nimi rozstać, naprawdę nie ma sensu rozpamiętywać przeszłości w nieskończoność.

Dlaczego powinnyśmy dobrze zorganizować naszą garderobę?

To zrozumiałe, że jesteśmy emocjonalnie związane z rzeczami, które przechowujemy w naszych szafach. Ale z drugiej strony – warto pozbyć się starych ubrań, które tylko niepotrzebnie zajmują miejsce na półkach i wieszakach, choć już od dawna ich nie nosimy – nawet po domu. Oczywiście nie chcemy pozbywać się tych najukochańszych (jak bezcenna suknia ślubna!), ale zrobienie ‘liftingu’ naszych szaf może być bardzo pomocne. Skoncentrowanie się na stylu, który uwielbiamy, i fasonach, w których dobrze wyglądamy, pomoże nam poczuć się bardziej pewnie i elegancko.

Porządki w szafie – jak je zrobić i dlaczego są konieczne

Zrobienie liftingu szafy i usunięcie z niej niepotrzebnych rzeczy przyniesie Ci więcej korzyści niż mogłoby się wydawać. Chodzi nie tylko o zrobienie miejsca na półkach i przeorganizowanie swojego życia – chodzi o zaakceptowanie tego, kim teraz jesteś i kim byłaś kiedyś. Czas zrobić miejsce na nowe ubrania dla nowej siebie. A oto kilka wskazówek…

  1. Jeżeli trudno Ci się rozstać z jakąś rzeczą, możesz zrobić jej zdjęcie i umieścić je w albumie wraz z krótkim opisem, jakie wspomnienia się z nią wiążą. W ten sposób będziesz mogła zawsze na nie spojrzeć i przywołać miłe wspomnienia, gdy tylko ogarnie Cię nostalgiczny nastrój.
  2. Ubranie, którego już nie nosisz, możesz oddać córce/wnuczce/przyjaciół-ce/siostrzenicy/komuś bliskiemu. W ten sposób sprawisz, że będzie dalej używane przez inną osobę, zamiast leżeć zapomniane na półce. I na pewno będzie Ci miło zobaczyć jej na kimś innym.
  3. Przestrzegaj podstawowej zasady – pozbywaj się rzeczy, w których nie chodziłaś co najmniej od roku. I to bez wyjątków!
  4. Skup się na tworzeniu swojej garderoby, bazując na fasonach i kolorach, które lubisz i które do Ciebie pasują. A wszystkie pozostałe rzeczy wyrzuć lub oddaj innym.
  5. Zaplanuj wyprawę po sklepach, żeby kupić najważniejsze elementy swojej nowej, ulepszonej garderoby.
Świeża pościel – świeży umysł

 

0
10.00
Kup dowolne perełki zapachowe Lenor 210g i odbierz 10 zł

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie