Własnoręczna biżuteria

Zrób to sama: własnoręczna biżuteria

Ta prosta w wykonaniu biżuteria z pewnością poprawi Ci humor, jeśli zrobisz ją sama!


Nietypowy sznur korali

Do wykonania potrzebne Ci będą:

 • Plastikowe paciorki
 • 20x150 cm miękkiego materiału
 • Pasująca do materiału nitka do szycia
 • Ozdobne nożyczki
 • Duża agrafka

Wykonanie:

 1. Materiał potnij na dwa 10 cm paski. Następnie zszyj je, tak aby powstał 3 m pasek.
 2. Złóż pasek na pół, prawą stroną do środka i dociśnij. Pozostaw miejsce na koraliki plus dodatkowe 2 mm; zafastryguj, tak by powstał rulon. Zszyj owerlokiem.
 3. Wywiń rulon na prawą stronę. Użyj do tego dużej agrafki. Przymocuj ją na jednym końcu i przeciągnij cały materiał przez drugi koniec.
 4. Zawiąż supełek na środku rulonu. Wpuść koralik jednym końcem i zawiąż supełek. Wpuść kolejny i ponów czynność, dopóki nie dojdziesz do końca rulonu z obu stron.
 5. Zwiąż oba końce razem, kiedy cały rulon wypełniony będzie koralikami. Przytnij postrzępiony materiał i obrób nitką. Zszyj oba końce ze sobą.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Serduszko z materiału

Złóż podwójnie kawałek wzorzystego materiału i odrysuj serce. Wytnij wzór, dodając około 1 cm margines. Zszyj razem dwa kawałki materiału po lewej stronie, pozostawiając niewielki otwór. Wywiń materiał na prawą stronę , wypełnij serduszko watą, gąbką lub grochem i zszyj otwór. Jeśli chcesz, możesz udekorować serduszko ulubionymi paciorkami. Jeśli chcesz, aby tak wykonana ozdoba stała się zawieszką, połącz razem trzy nitki, tak by powstał z nich długi sznurek. Przyszyj końce sznurka do serduszka i gotowe.

Wiszące serduszko

Zrób na szydełku serduszko. Użyj innej nitki do oczkowego wykończenia ozdoby i zakończ, plotąc z niej sznurek i upewniając się, że jest on wystarczająco długi, by wykorzystać serduszko jako zawieszkę (np. na szyję).


Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Bardzo proste i szybkie do zrobienia ;)

 • Zgłoś

extra! ja w zwyklej kwiaciarni kupilam piękne paciorki i koraliki iz robilam z nich super naszyjniki i bransoletki.

 • Zgłoś
izorex

izorex

Zgłoszone

uwielbiam ręczne robótki sama tworzę również biżuterię, świetna zabawa :)

 • Zgłoś

lubie ręczne robótki, sprawdze waszą propozycje i dam znać co mi wyszło

 • Zgłoś

Na zdjęciu ta biżuteria wygląda ładnie, ale w rzeczywistości później trudno ją skomponować z ubraniami - wiem bo miałam podobne :) Są też za lekkie - przy niewielkich ruchach głową kolczyki wypadają z uszu.

 • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej