Znaczenie koloru białego

Znaczenie koloru białego

Zimą świat przykrywa biały puch, a nasze otoczenie lśni od ostrego słońca odbijającego się od połaci śniegu.


Czy zastanawiałaś się kiedyś nad znaczeniem bieli?

Czym jest biel?

To, co nasze oczy odbierają jako biel jest najjaśniejszym odcieniem szarości, a jednocześnie najjaśniejszą ze wszystkich barw. Może ona występować w różnych temperaturach – kiedy przyjmuje lekko żółte zabarwienie staje się kolorem ciepłym, kiedy indziej – gdy dostrzegamy w niej delikatnie niebieskawy odcień funkcjonuje jako zimna barwa. Bieli nie znajdziemy w tęczy, a jej charakterystyczną cechą jest, że jako jedyny z kolorów odbija, a nie pochłania światło.

Co symbolizuje?

Kapsułki Ariel 3in1 PODS Alpine
Ariel 3in1 PODS
(3339)

Kapsułki Ariel 3in1 PODS: pierwszy 3-komorowy detergent, który pierze, usuwa plamy i nadaje blask.

Odkryj teraz!

Biel od wieków symbolizuje niewinność, czystość i już na pierwszy rzut oka kojarzy nam się z beztroską dziecięcych lat. Kolor ten znajduje swoje miejsce także w religii, będąc atrybutem aniołów, świętych, wiary czy życia duchowego. Tradycyjnie, od setek lat, w naszym kulturowym kręgu panna młoda idzie do ślubu w białej sukni, aby podkreślić swoją niewinność.

Czy biały ubiór coś oznacza?

Charakterystyczną cechą bieli jest to, że można ją łączyć w przeróżne zestawienia z innymi kolorami i świetnie w niej wyglądać. W związku z tym, że ubrania w białym kolorze nieco poszerzają optycznie sylwetkę, najlepiej w tym kolorze wyglądają osoby szczupłe. Ale czy fakt, że ktoś lubi nosić białe ubrania można w jakiś sposób interpretować? Czy na tej podstawie można wyciągnąć jakieś wnioski? Okazuje się, że na biało najchętniej ubierają się osoby, które cenią wolność, samodzielność, niezależność i nie znoszą być ograniczane przez innych. Biel podkreśla ich indywidualizm, swobodę myślenia i wyrażania własnych opinii. Za pomocą białego koloru ludzie często wyrażają także swój egocentryzm, potrzebę akceptacji i bycia docenionym przez innych. Biały ubiór dla niektórych wyraża także chęć utrzymania pewnego dystansu, ukrycia się przed innymi i ucieczki przed światem. Dlatego jeśli decydujemy się na białą stylizację, warto zadbać o wyraziste dodatki, które podkreślą nasz charakter.

Na zabrudzenia

Poza wieloma zaletami, o których wspomnieliśmy, biel ma też niestety wadę. Niewątpliwie, ubrania w tej barwie są najłatwiejsze do zabrudzenia, a ewentualne tuszowanie ciężkich plam na białej odzieży przychodzi nam z trudem.  Aby sobie z tym poradzić, wypróbuj specjalnie opracowany do prania białych tkanin żel, który może być stosowany do prania wstępnego i zasadniczego.  Nie wahaj się i sprawdź na uporczywych, zaschniętych plamach jak jasną biel możesz uzyskać!

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

swietny artykul

  • Zgłoś

kurczę..... zawsze kupuję te lepsze proszki ,kapsułki i żele i moje pranie nie jest tak śnieżno białe jak obiecują producenci

  • Zgłoś

Artykuł mi się bardzo podoba. Bardzo dużo informacji w pigułce. Bardzo mi się podoba biały kolor w mieszkaniu, ale niestety utrzymanie go w czystości nie jest łatwe. Musze wypróbować ten żel.

  • Zgłoś

Też mam ten problem, szczególnie z białymi ubraniami córki. Na pewno wypróbuję ten żel oraz propozycje koleżanki.

  • Zgłoś

na szarzejące ubrania fajne są takie chusteczki z rosmanna, które się wrzuca do pralki i wyciągają tą szarość :)

  • Zgłoś
Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir są rewelacyjne, ich testowanie to fantastyczna przygoda , możliwość nawiązania nowych rozmów i dzielenie się spostrzeżeniami wśród przyjaciół i znajomych, efekty prania zaskakujące. Polecam wszystkim którzy jeszcze nie porównali prania w zwykłym proszku a prania z kapsułką, na bank proszek pójdzie w odstawkę.

"

przez Ambasadora
wiolka1225244616

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir GO Pods zrewolucjonizowały moje dotychczasowe wyobrażenia o praniu. Do tej pory preferowałam formułę tradycyjnego proszku do prania, który dozowałam przed praniem, a jego przechowywanie pod zlewem w kuchni nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Teraz kompaktowa kapsułka nie zajmuje dużo miejsca i łatwo dostosować do prania w ilości 5 kg.

"

przez Ambasadora
Marusha100867