Sposoby na zdrowe włosy

Sposoby na zdrowe włosy

Ze względu na chłody, nagłe zmiany temperatur, wilgoć i deszcze, zima nie jest dobrą porą roku dla włosów.


W związku z tym, nadejście wiosny stanowi idealny moment, aby zastosować sposoby na zdrowe włosy i przywrócić im poprzednią kondycję. Poniższe wskazówki podpowiedzą, jak prawidłowo dbać o włosy, aby przywrócić im żywotność i urodę.

Wyeliminuj zimowe toksyny
Kluczem do sukcesu jest masowanie skóry głowy. Masaż pobudza krążenie krwi, a tym samym powoduje natlenienie włókna włosa.

Jak?
Mokre włosy: Delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców podczas mycia włosów, lekko ściśnij skronie, linię brwi oraz uszy.
Suche włosy: Umieść dłonie na głowie, jedną na drugiej i mocno naciskając przesuwaj je ku górze, tak jakbyś próbowała złapać skórę głowy. Ćwiczenie powtarzaj dwa razy w tygodniu. Zaczynaj od karku w kierunku czubka głowy i wykonuj ćwiczenie przez 1-2 minuty. Jeśli dysponujesz czasem, możesz w celu uzyskania lepszego efektu nałożyć na głowę przed masażem rozgrzany ręcznik, który spowoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. W tym celu zamocz ręcznik, wykręć go i włóż na 30 sekund do mikrofalówki.

Stymuluj wzrost
Podobnie jak jesienią, wiosną tracimy więcej włosów niż zwykle i nic nie możemy na to poradzić. To kwestia naszej fizjologii i będzie się tak działo na początku każdej pory roku. Ale nie panikuj – możesz pobudzić wzrost włosów tak, by były gęste i bujne jak poprzednio.

Jak?
Upewnij się, że Twoja dieta zapewnia włosom składniki odżywcze:

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie
  • Cynk i magnez zwiększają poziom keratyny; występują np. w owocach morza, soczewicy, pełnoziarnistym chlebie, kakao, migdałach, itp.
  • Żelazo zwiększa ilość tlenu docierającego do cebulek włosowych; występuje np. w pietruszce, kaszance, wątróbce cielęcej, szpinaku, itp.
  • Białka wzmacniają włosy; występują np. w rybie soli, tuńczyku, żółtym serze, gotowanej szynce, kurczaku, wołowinie, żółtku jaj, itp.
  • Witaminy z grupy B powodują wzrost włosów; występują np. w pieczarkach, zbożach, itp.

Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, możesz wypróbować specjalną terapię suplementami przeciw wypadaniu włosów, a po myciu włosów zastosować na nasady ampułki Aminexil, które wzmacniają włosy.
Pewnie nie wiesz, że rum również posiada właściwości wzmacniające włosy.
Dodaj dwie łyżki stołowe rumu do maski, którą nakładasz na głowę, by wspomóc odrastanie włosów.

Nie zapomnij o właściwej pielęgnacji,
która delikatnie chroni włosy i zapobiega ich słabnięciu. Twoje włosy na pewno będą Ci wdzięczne.

Jak?
To może oczywiste, ale zanim zastosujesz sposoby na zdrowe włosy zacznij od mycia włosów w odpowiednich odstępach czasu. Codzienne mycie włosów stymuluje gruczoły łojowe i sprawia, że włosy szybciej się przetłuszczają.
Rozwiązanie? Myj włosy najczęściej 3 razy w tygodniu, dodatkowo jedynie je przepłukując ciepłą wodą lub myjąc suchym szamponem (w przypadku osób, które muszą usunąć nieczystości z włosów).
Wybierz szczotkę z włosia dzika. Będzie ona najmniej agresywna dla włosów i najbardziej przypomina keratynę. Jednak w przypadku rozplątywania włosów nic nie zastąpi grzebienia o grubych zębach, który nie zniszczy włókien włosa.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, zainwestuj w profesjonalną suszarkę do włosów o mocy co najmniej 1500 W i kilkoma ustawieniami prędkości i temperatury. Nie niszcz włosów zbyt wysoką temperaturą podczas suszenia!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Marta

Zgłoszone

Teoria super, czas na praktyke. Zaczynam od jutra masaże i stopniowo zmieniam diete

  • Zgłoś
JOWITA

JOWITA

Zgłoszone

Pamiętajmy aby nie narażając włosów na częste działanie czynników powodujących ich wypadanie, płowienie i niszczenie. Odżywiajmy się zdrowo i stosujmy preparaty chroniące włókno włosa.

  • Zgłoś

Monika

Zgłoszone

Dowiedziałam się rzeczy o których nawet bym nie pomyślała. Masaż głowy przyjemne z pożytecznym ��

  • Zgłoś

artykuły o włosach mogę czytac godzinami :)

  • Zgłoś

Chyba najwyższy czas zmienić dietę, a masaż głowy zaczynam już teraz, dziękuję za bardzo dobry artykuł.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej