Letnie zabawy plastyczne, czyli półbuty po metamorfozie przed powrotem do szkoły

Letnie zabawy plastyczne, czyli półbuty po metamorfozie przed powrotem do szkoły

Powrót do szkoły dla dzieci często bywa trudny, dlatego też warto, żeby zabrały ze sobą coś wyjątkowego. Przygotuj zabawnie ozdobione tenisówki, w których Twoje dziecko wprost pofrunie na lekcje! Metamorfoza tenisówek będzie prosta, natomiast trudniej będzie ze skórzanymi półbutami. Poznaj specjalne pomysły, dzięki którym samodzielnie spersonalizujesz skórzane półbuty zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców!


Pomysł polega na przygotowaniu różnych kształtów, które następnie mocuje się do buta za pomocą rzepu. Zapewnij drugie życie starej parze skórzanych półbutów (pamiętaj, żeby wcześniej starannie je wyczyścić) lub wykorzystaj nową. Do ozdobienia butów będziesz potrzebowała zaledwie kilku rzeczy:

  • Kolorowy arkusz pianki (o grubości 2 cm). Jest to elastyczny i wytrzymały materiał zaimpregnowany woskiem, który doskonale sprawdzi się w każdych warunkach, nawet w czasie deszczu. Dla dziewczynek wybierz piankę z drobinkami brokatu!
  • Marker do rysowania
  • Taśmę z rzepem

Dla bardziej zaawansowanego efektu dekoracyjnego możesz wykorzystać:

  • Kolorowe sznurówki
  • Markery, które umożliwiają rysowanie po różnych powierzchniach.

Nożyczkami wytnij narysowany na piance kształt. Dziewczynki z pewnością będą wolały mieniące się skrzydła, a chłopcy płomienie.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

W celu przymocowania skrzydeł z pianki do butów przyklej górną część rzepu do skrzydeł, a drugą do buta. Jedno ze skrzydeł przyklej z prawej strony prawego buta a drugie po lewej stronie lewego buta. Rzep stwarza możliwość stworzenia dowolnej liczby kształtów bez konieczności kupowania nowej pary butów! Ponadto łatwo go odczepisz, nie uszkadzając przy tym obuwia.

Możesz dokończyć metamorfozę półbutów przy pomocy kolorowych sznurówek. Dla bardziej nietuzinkowego efektu możesz użyć innego kolor do każdego buta. Takie rozwiązanie pomoże również młodszym dzieciom rozróżniać lewą i prawą nogę.

Kolejne elementy metamorfozy można wykonać za pomocą kolorowych markerów. Dzieci to uwielbiają! Pamiętaj jednak, że są one niezmywalne…, dlatego też korzystanie z markerów powinno odbywać się pod kontrolą rodziców, aby uniknąć nieodwracalnych zmian!

Rezultaty będę olśniewające, a dzieci będą mogły się pochwalić swoimi magicznymi butami. Oto nasz sposób na udany i łatwy powrót do szkoły.


Szybkie i inspirujące DIY, czyli jak ze słoików zrobić praktyczną dekorację do łazienki
Mam nadzieję, że Wam się spodoba dzisiejszy projekt. Samo wykonanie nie jest wcale trudne, ale potrzeba...

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora