Jak uszyć torebkę?

Jak uszyć torebkę?

Efekt patchworkowy uzyskuje się przez połączenie wyciętych z tkaniny kwadratów i prostokątów z paskami materiału w celu uzyskania obramowanych segmentów.


Potrzebne będą:

 • wzór patchworku: pobierz tutaj.
 • serwetka w stylu vintage z obszytymi krawędziami
 • kilka różnych tkanin bawełnianych z nadrukami, których wzory i kolorystyka kontrastują z kolorystyką serwetki
 • kremowa tkanina, która będzie stanowić spód serwetki
 • zmywalny mazak do tkanin
 • linijka
 • flizelina
 • arkusze powlekane teflonem
 • nici w odpowiednich kolorach
 • nóż krążkowy
 • małe, ostre nożyczki

Uwaga: Flizelina i arkusze powlekane teflonem są dostępne w dobrych sklepach z tkaninami; są to produkty przeznaczone specjalnie do produkcji patchworków.

Zanim zaczniesz
Wypierz każdą z bawełnianych tkanin osobno, aby usunąć krochmal i upewnić się, że nie będą farbować.

Cięcie
We wszystkich wymiarach uwzględniono 5 mm zakładki. Usuń wszystkie fabryczne krawędzie tkanin bawełnianych z nadrukami, precyzyjnie wyznaczając linię cięcia za pomocą linijki oraz zmywalnego mazaka. Wybierz jedną z bawełnianych tkanin, aby pełniła rolę pasków łączących. Tkaniny tnij za pomocą noża krążkowego. Z tkanin bawełnianych z nadrukami wytnij paski o szerokości 15 cm w różnych kolorach. Następnie potnij je na paski o długości 16,5 cm i 9 cm. Z tkanin bawełnianych z nadrukami wytnij paski o szerokości 10 cm i długościach 21,5 cm i 14 cm. Z serwetki wytnij prostokąt o wymiarach 15x16,5 cm. Z tkaniny, z której mają powstać łączące segmenty wytnij paski o szerokości 4 cm i długościach odpowiednio: 37 cm, 32 cm, 15 cm i 10 cm. Przeanalizuj schemat (link), żeby prawidłowo przyciąć paski i je właściwie rozmieścić.Wykonanie

Krok 1 – Serwetkę oraz odpowiadające jej paski i prostokąty odwrócone prawą stroną do góry, poukładaj w odpowiedniej kolejności na płaskiej powierzchni, aż uzyskasz obramowany prostokąt o wzorze, z którego jesteś zadowolona.

Krok 1

Krok 2

Krok 2 – Na desce do prasowania umieść arkusz powlekany teflonem, a następnie flizelinę prawą stroną do dołu. Następnie połóż na niej serwetkę lewą stroną skierowaną ku dołowi, upewniając się, że poza krawędzie serwetki wystaje wystarczająca ilość flizeliny, dzięki czemu krawędzie dobrze będą do siebie przylegać.

Krok 3 – Umieść kolejny arkusz powlekany teflonem na serwetce. Delikatnie przyciśnij gorącym żelazkiem upewniając się, że klej został zaaplikowany na całej powierzchni serwetki. Usuń arkusze powlekane teflonem.
Uwaga: Na arkuszu pozostanie odrobina kleju, ale po wystygnięciu można go z łatwością usunąć.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Krok 3

Krok 4

Krok 4 – Za pomocą nożyczek odetnij flizelinę od krawędzi z obszyciem. Wzmocnij serwetkę łącząc ją z kremową tkaniną. Ułóż je tak, by stykały się lewymi stronami, a tkanina, która będzie potem obcięta wystawała 15 mm poza krawędź serwetki. Obie tkaniny przyciśnij żelazkiem pomiędzy arkuszami powlekanymi teflonem. Przytnij do wymaganego wymiaru, pomijając obszyte krawędzie serwetki.

Krok 5 – Zszyj ze sobą paski i prostokąty w odpowiedniej kolejności zaczynając od serwetki i doszywając do niej kolejne elementy. Podczas pracy układaj szwy na jedną stronę. Jeśli to konieczne, przytnij paski by odpowiednio się dopasowały.

Krok 5

Krok 6

Krok 6 – Kontynuuj aż do połączenia wszystkich elementów wzoru. Pierwszy z patchworkowych bloków jest gotowy. Wykonaj w ten sam sposób odpowiednią liczbę bloków, które będzie można zszyć ze sobą, by uzyskać materiał niezbędny do wykonania torebki.

Patchworkowa torebka

Potrzebne będą:

 • Wzór torebki: pobierz tutaj.
 • Przygotowany materiał patchworkowy
 • Resztki materiałów
 • Wkład wypełniający do tkanin lekkich
 • Tkanina na podszewkę
 • Termoprzylepna flizelina tkana
 • Nici w odpowiednich kolorach

Wykonanie:

 1. Schemat zakłada 1 cm zakładki. Za pomocą żelazka przyklej wkład wypełniający do lewej strony materiału patchworkowego i do lewej strony materiału z odpadu o odpowiedniej wielkości, by zrobić z niego wstawkę będącą dnem torebki. Z wcześniej przygotowanego materiału patchworkowego oraz z tkaniny przeznaczonej na podszewkę wytnij po dwa boki torebki. Dno torebki wytnij zarówno z materiału odpadowego z wkładem jak i z materiału przeznaczonego na podszewkę. 
 2. Przyszyj dno torebki do jednego z bocznych elementów. Zacznij i zakończ szycie w punktach oznaczonych na schemacie. Następnie w ten sam sposób przyszyj drugi bok torebki do jej dna. Zszyj ze sobą oba boki torebki stykające się ze sobą nad dnem. Torebka jest gotowa. Aby wykonać podszewkę, zszyj dno z bocznymi elementami w ten sam sposób, a następnie z szyj ze sobą boki.
 3. Przewróć torebkę na lewą stronę, a podszewkę na prawą stronę, a następnie umieść podszewkę wewnątrz torby i za pomocą szpilek zepnij ze sobą górne krawędzie zakładek. Zszyj oba elementy pozostawiając otwór o długości ok. 8 cm. Odwróć torbę na właściwą stronę. Podszewkę wepchnij do środka torebki. Zagnij zakładki do środka torebki i zepnij obie warstwy szpilkami, a następnie przeszyj w odległości 1 mm od krawędzi.Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Musze koniecznie spróbować

 • Zgłoś

Rewelacyjny pomysł. Bardzo mi się podoba taka torebka. Dzięki za instrukcję.

 • Zgłoś

Naprawdę super

 • Zgłoś
Lulu30

Lulu30

Zgłoszone

Piękna robota. Bardzo pomysłowe i rozwija wyobraźnie. Czasem czyjś pomysł motywuje do stworzenia własnego projektu gdy wie się jak. Oby tak dalej, a przede wszystkim więcej. Jestem zdecydowanie na TAK!

 • Zgłoś

Super lubię rzeczy nietuzinkowe

 • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir są rewelacyjne, ich testowanie to fantastyczna przygoda , możliwość nawiązania nowych rozmów i dzielenie się spostrzeżeniami wśród przyjaciół i znajomych, efekty prania zaskakujące. Polecam wszystkim którzy jeszcze nie porównali prania w zwykłym proszku a prania z kapsułką, na bank proszek pójdzie w odstawkę.

"

przez Ambasadora
wiolka1225244616

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir GO Pods zrewolucjonizowały moje dotychczasowe wyobrażenia o praniu. Do tej pory preferowałam formułę tradycyjnego proszku do prania, który dozowałam przed praniem, a jego przechowywanie pod zlewem w kuchni nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Teraz kompaktowa kapsułka nie zajmuje dużo miejsca i łatwo dostosować do prania w ilości 5 kg.

"

przez Ambasadora
Marusha