Historia Coco Chanel

Historia Coco Chanel

Coco Chanel była nie tylko jedną z najbardziej znanych projektantek mody, ale też prawdziwą ikoną stylu, która stała się symbolem kobiety wyemancypowanej.


Bajka o Kopciuszku
Urodziła się w 1883 roku jako Gabrielle Chanel. Pochodziła ze skromnej rodziny, dorastała wśród czwórki rodzeństwa. Kiedy miała 12 lat jej matka zmarła, a ojciec porzucił rodzinę. Zatem „Grande Mademoiselle" mody okres do pełnoletności spędziła w sierocińcu. Może to trudne dzieciństwo sprawiło, że wyrosła ponad swój stan i stała się znana na całym świecie, a jej popularność nie mija nawet po 100 latach. Prawdziwa zmiana w jej życiu nastąpiła, kiedy poznała młodego, bogatego mężczyznę, który nazwał ją Coco.

Błyskotliwa kariera

Oprócz chwytliwego imienia otrzymała również od tego Anglika wsparcie finansowe. Coco Chanel, która jest obecnie ikoną mody, rozpoczęła karierę jako projektantka kapeluszy. W roku 1909 zaczęła tworzyć sieć butików (na początku nazywających się Moda Chanel), a jej pierwsze kapelusze stały się bardzo popularne wśród paryskiej elity. Do jej klienteli należeli arystokraci i sławne aktorki, które doceniały i uwielbiały prosty i codzienny styl jej projektów. Pod jej wpływem znani projektanci odrzucili ekstrawagancki styl tamtej epoki, a Ameryka i Europa pokochały i naśladowały styl Coco Chanel. Wprowadziła do mody „małą czarną” i garsonkę Chanel ze spódnicą do kolan i żakietem wykończonym czarną lamówką, które od 1923 r. stały się największym symbolem kobiecej elegancji.

Zapach kobiety
Marki Chanel nie trzeba przedstawiać, ponieważ Coco Chanel zaprojektowała najsłynniejsze i odnoszące największe sukcesy perfumy, określające zapach zmysłowej kobiety. Ta rewolucjonistka mody powiedziała kiedyś: „Kobieta, która nie używa perfum, nie ma przyszłości”. Nazwa Chanel to również dzisiaj synonim wartości, niezależnie czy jest to nazwa kolekcji mody czy perfum.

Po prostu wyjątkowa
Była emancypantką i nigdy nie wyszła za mąż. Jej prywatne życie było dosyć burzliwe. Miała romans z arcyksięciem z rodu Romanowów, który był również poetą, a w czasie drugiej wojny światowej wywoła skandal romansem z niemieckim oficerem. Kobieta, która innym dodała skrzydeł swoim prostym eleganckim stylem, dożyła wieku 88 lat mieszkając w hotelu Ritz w Paryżu. Ale to nie niespodzianka – przecież to była Coco Chanel…

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

dunajn

dunajn

Zgłoszone

Czytam właśnie książkę o Coco - ciężki charakterek.

  • Zgłoś

Good article!

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir są rewelacyjne, ich testowanie to fantastyczna przygoda , możliwość nawiązania nowych rozmów i dzielenie się spostrzeżeniami wśród przyjaciół i znajomych, efekty prania zaskakujące. Polecam wszystkim którzy jeszcze nie porównali prania w zwykłym proszku a prania z kapsułką, na bank proszek pójdzie w odstawkę.

"

przez Ambasadora
wiolka1225244616

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir GO Pods zrewolucjonizowały moje dotychczasowe wyobrażenia o praniu. Do tej pory preferowałam formułę tradycyjnego proszku do prania, który dozowałam przed praniem, a jego przechowywanie pod zlewem w kuchni nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Teraz kompaktowa kapsułka nie zajmuje dużo miejsca i łatwo dostosować do prania w ilości 5 kg.

"

przez Ambasadora
Marusha100867