Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Wycieczka za granicę

Wycieczka za granicę

0
Wszyscy wiemy, jak piękna jest Polska – przedstawiliśmy Wam nawet kilka wskazówek, gdzie warto pojechać i co warto zobaczyć. Ale nie zapominajcie o innych krajach, zwłaszcza tych sąsiednich! Wiele niezwykłych i malowniczych miejsc możecie znaleźć zaraz za granicami Polski, więc wyprawa do nich nie zajmie Wam zbyt wiele czasu. Chyba że zechcecie udać się jeszcze dalej…
Czechy – nasz południowy sąsiad. Na pewno znajdziecie tam więcej niż jedno pasmo górskie, które warto odwiedzić! A jeśli pojedziecie jeszcze dalej na południe, powitają Was urocze i gościnne miasta, takie jak Ołomuniec czy Liberec. A do pieszych wędrówek możecie wybrać te niezwykłe miejsca:

Adršpašskoteplické skály na południe od Kotliny Broumovskiej to rezerwat narodowy, w którym można podziwiać niezwykłe dzieła natury… i nie wolno śmiecić! Skały tworzą tam monumentalne „miasto”, które można zwiedzać do woli. A jeśli lubicie wspinaczkę i chodzenie po górach, w okolicy znajdziecie wiele ciekawych szlaków i na pewno nie będziecie na nich sami!

Są jeszcze inne pasma górskie warte odwiedzenia – na przykład Jesioniki z takimi szczytami jak Pradziad (po czesku Praded) lub Serak. W tym rejonie musicie koniecznie spróbować słodkich knedli z jagodami zebranymi w okolicznych lasach. Polecamy też Karkonoski Park Narodowy – jego najwyższy szczyt Śnieżka jest dostępny również od polskiej strony! Zdecydowanie warto odwiedzić również inne szlaki i górskie szczyty. A jeśli nie interesują Was piesze wędrówki, możecie zwiedzać górskie miasteczka, pojechać kolejką linową na sam szczyt lub zrelaksować się w którymś z ośrodków spa.

Niemcy – całkiem blisko od granicy znajduje się stolica naszych zachodnich sąsiadów, Berlin, do którego można łatwo dojechać pociągiem! Berlin to niezwykłe miasto i wspaniały cel podróży. Znajdziecie tam wiele galerii sztuki, kawiarni, parków i zabytków tak ciekawych, że wcale nie będziecie chcieli stamtąd wyjeżdżać! A jeśli bardziej interesuje Was wypoczynek na łonie natury, w Niemczech znajdziecie wiele ciekawych rezerwatów przyrody. Jednym z najpiękniejszych jest Rezerwat Biosfery Schorfheide-Chorin. Możecie też odwiedzić niezwykły park krajobrazowy Uckermärkische Seen, który znajduje się na północ od Berlina.

Kraje na wschodzie, które warto odwiedzić to Litwa, Białoruś i oczywiście Ukraina. Na Białorusi i Ukrainie życie różni się od tego, które znamy, ale na pewno warto je odwiedzić. Możecie tam bardzo tanio kupić wyborne jedzenie, a mieszkańcy tych krajów są gościnni i serdeczni. Znajomość – choćby niewielka – lokalnego języka zawsze się przyda. I nie zapominajcie, że planując podróż do tych krajów możecie potrzebować wizy!

Litwa, nasz północno-wschodni sąsiad, ma do zaoferowania ciekawe muzea oraz piękny Dzukijski Park Narodowy z malowniczymi szlakami. To największy leśny kompleks w tym kraju – zdecydowanie warto wybrać się tam na kemping!

A może już byliście w tych miejscach? Opowiedzcie nam o swoich wrażeniach w komentarzach poniżej.
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie