Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Wiosenne zabawy z dzieckiem

wiosenne-zabawy-z-dzieckiem
0
Znajdziesz tutaj pomysły na wiosenne gry i zabawy z dzieckiem na świeżym powietrzu. Dowiedz się jak ciekawie spędzić czas z dzieckiem na wiosnę i nie tylko!

Sprzyja temu wiosna - po długim zimowym przebywaniu w domu i małej ilości ruchu dzieci marzą o „szaleństwach" na świeżym, cieplejszym powietrzu. Wiosenne spacery są świetną okazją do wspólnych zabaw, śmiechu, ruchu i oddychania świeżym powietrzem. Ponieważ dzieci nie bardzo lubią spacerować dla samego spacerowania, to organizujemy „Wiosenne przygody" i „Odkrywcze Wyprawy".

„Szukamy przylatujących bocianów".
Rozmawiamy z dziećmi o powrocie bocianów z ciepłych krajów do swoich gniazd.
Niezależnie od tego, czy w pobliżu są gniazda (można sprawdzić), czy nie, spacerujemy i bawimy się w „Bociany na łące". Głodne bociany (dzieci) chodzą po łące (trawnik, podwórko, droga, chodnik itp.) po „bocianiemu" wysoko podnosząc nogi na przemian i szukają żabek. Dorosły mówi: żabka z tyłu; żabka dwa kroki do przodu; krok w lewo; dwa kroki w prawo itp. „Bocian" wykonuje polecenia i potem stając na jednej nodze trzy razy „klekocze" wyciągniętymi rękami do przodu wciągając nosem powietrze i znów „klekocze" trzy razy wolno wydychając powietrze ustami.

„Głodne wiewiórki".
Na podwórku (chodniku, ścieżce itp.) rysujemy „dziuple" - koła o średnicy około 60 cm (na trawniku układamy koła ze sznurka, gałązek). W każdej z nich znajdują się „orzeszki" (kamyki, klocki, patyczki). Dysponujemy: „Wiewióreczko, wskocz do dziupli, w której są trzy (5, 7, 4 itp.) orzeszki". Dziecko - wiewiórka wskakuje na dwóch „łapkach" do odnalezionej „dziupli". „Weź jeden", „Ile tam jeszcze zostało?". Takie skakanie daje dzieciom wiele radości, a liczenie nabiera konkretnego sensu.

„Poszukiwacze wiosny".
Wybieramy się na daleki spacer w poszukiwaniu oznak - skarbów nadchodzącej wiosny. Rozmawiamy najpierw z dziećmi o pierwszych przejawach wiosny. Szukamy w ogródkach śnieżyczek, krokusów, bazi na wierzbach, pączków na gałęziach itp. Przy każdym „wiosennym skarbie" zatrzymujemy się i głęboko wdychamy wiosenne powietrze. Dorośli i dzieci liczą, ile oznak wiosny znaleźli. Potem w domu można wspólnie rysować wiosnę, a zebrane bazie wstawić do wazonu. Po takim spacerowaniu możemy być pewni, że ubranie naszego dziecka może mieć oznaki kontaktu z błotem, z ziemią ale nie martwmy się tym, teraz to już nie jest problem, na rynku mamy wiele środków, które sobie z tym poradzą, a jednym z nich jest proszek Vizir, który doskonale poradzi sobie z naszym problemem

Takie wiosenne spacery i zabawy służą świetnie dotlenieniu się, rozciągnięciu mięśni i ścięgien. Pierwsze wiosenne jazdy na rowerze, hulajnodze, bieganie, skakanie przez kałuże to świetna aktywność ruchowa i „łapanie odporności". A jaki apetyt mają potem dzieci-niejadki i jak świetnie śpią po wiosennym zmęczeniu!

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie