Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Urlop last minute

Urlop last minute

0
O urlopie marzymy już od pierwszego dnia po powrocie do pracy. Czy warto czekać z wyjazdem do ostatniej chwili? Przedstawiamy zalety i wady korzystania z ofert last minute, które w ostatnich latach stały się niezwykle popularne.
Niewątpliwie największą zaletą ofert tego typu jest ich niska cena. W niektórych wypadkach możemy zapłacić nawet jedynie 30 procent ceny katalogowej. Co więcej, po dokonaniu rezerwacji możemy być pewni, że cena nie ulegnie zmianie. Last minute to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy o terminie urlopu dowiadują się w ostatniej chwili. Dla biur podróży to również jedyny sposób, by sprzedać miejsca, z których wczasowicze zrezygnowali w ostatnim momencie, np. z przyczyn losowych. Last minut to świetny pomysł dla ludzi spontanicznych, lubiących ryzyko, wyzwania i adrenalinę. Skierowane są do osób elastycznych i niezależnych, które potrafią podejmować szybkie decyzje.

Jednak mają również wady. Jeśli planujsz jechać na urlop z większą grupą znajomych, last minute nie jest dobrym wyborem. Najczęściej w tego typu ofertach zostają jedynie pojedyncze miejsca, propozycja skierowana jest więc przede wszystkim do turystów indywidualnych. Nie są to również wymarzone wakacje dla dużych rodzin, ponieważ decydować się należy szybko, a pakowanie trójki dzieci nie należy do zadań najprostszych. Czasem wylot samolotem jest już w ciągu 24 godzin. Ze względu na charakter pracy nie każdy może pozwolić sobie na „ostatnią chwilę”. W niektórych firmach należy zgłaszać chęć wzięcia urlopu z dużym, nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przypadku last minute trzeba na bieżąco śledzić oferty biur podróży i działać bez zastanowienia, jeśli znajdziemy wyjazd naszych marzeń. Jeśli destynacja podróży tego wymaga, w ostatnim momencie nie będziemy w stanie zrobić odpowiednich szczepień.

Nie można jednoznacznie orzec czy last minut jest dobrym rozwiązaniem, czy nie – wszystko zależy od samego podróżnika, jego oczekiwań, zasobności portfela i preferencji co do sposobu spędzania wakacji.
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie