Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Sprawdzone rady UŁATWIAJĄCE SPRZĄTANIE

Sprawdzone rady UŁATWIAJĄCE SPRZĄTANIE

0
Pamiętacie bożonarodzeniowy konkurs na naszej stronie internetowej? Pytaliśmy Was, jak rozdzielacie obowiązki domowe i w co angażujecie pozostałych członków rodziny. Bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane odpowiedzi. Wynika z nich, że nie poddałyście się przedświątecznemu stresowi i doskonale poradziłyście sobie z organizacją pracy. Przed nami kolejne coroczne wyzwanie: wiosenne porządki i Wielkanoc. Przeczytajcie najlepsze konkursowe wypowiedzi. Znajdziecie w nich wiele sprawdzonych porad i praktycznych wskazówek, dzięki którym sprzątanie stanie się łatwiejsze. Wiosenne porządki czas start!
•    Oczywiście, mamy tzw. niepisany harmonogram: jeśli ja myję podłogę, to ktoś inny zajmuje się praniem. Jeśli ja nastawię pranie - mąż je wiesza, a córka prasuje itd.
•    Zawsze to wszystko spadało na mnie, ale w tym roku postawiłam ultimatum: kto pomaga, dostanie więcej prezentow… Podziałało :)
•    "Po równo": męską rzeczą jest wytrzepanie dywanów, wyczyszczenie, przewietrzenie na przydomowym trzepaku, a także inne cięższe sprawy jak przenoszenie bądź przesuwanie mebli, a dla pań zostaje kucharzenie i pranie.
•    U mnie podział obowiązków jest... bardzo elastyczny. Każdej niedzieli po obiedzie losujemy po kolei kartki i dzielimy obowiązki na kolejny tydzień. W ten sposób każdy wie co ma robić.
•    Mężczyźni sprzątają, biegają na zakupy, kobiety gotują, pieką i wszystkim dyrygują.
•    Wszyscy członkowie rodziny mają swoje obowiązki. Najmłodsi wyrzucają śmieci, sprzątają swój pokój i pomagają mi w kuchni. Starsi starają się jak mogą i kiedy mają na to czas. Wszyscy dobrze się bawimy .
•    Każdy z nas ma swój dzień, w którym sprząta swój pokój i jedno inne pomieszczenie. Działamy tak, aby jedna osoba nie wchodziła drugiej w drogę.
•    U mnie w domu każdy ma swój "przydział'. Dla męża są prace na wysokościach. Porządki na niskich poziomach to domena córek. Moje są okna. Zakupy robię z córkami. Gotowanie i pieczenie są wspólne.
•    Angażuję całą Rodzinkę w domowe obowiązki. Role są podzielone, jednak staramy się większość czynności wykonywać wspólne przy dźwiękach świątecznych melodii, rozmowach i wspomnieniach.
•    Sprzątanie: każdy ma swój rewir w domu. Pranie: każdy segreguje swoje rzeczy. Zmywarka: wyjmuje ten, kto widzi, że skończyło się mycie naczyń. Jeżeli prosisz i motywujesz, to działa :)
•    Każdy pomaga każdemu. Nie ma z tym problemu: odkurzanie, pranie, gotowanie, prasowanie - jedno wielkie pomaganie.
•    Robimy losowanie na karteczkach, żeby było uczciwiej kto sprząta, odkurza meble, myje okna, podłogi... wspólnie za to robimy potrawy świąteczne i dekorujemy dom.
•    Domownicy wybierają domowe obowiązki według swoich upodobań i w ten prosty sposób szybko i sprawnie dzielimy się obowiązkami bez narzucania prac domowych na siłę.
•    Żeńska strona rodziny angażuje się w kuchni. To królestwo pań. Natomiast męska strona rodziny dba o zaopatrzenie tej kuchni, żeby efekty były wyśmienite i na czas. Porządki robimy wspólnie.
•    Każdy bierze udział w pracach domowych na miarę swoich możliwości i wolnego czasu. Na lodówce wisi grafik i chętni wpisują chęć wykonania pracy. Jeżeli jednak nie ma chętnych - następuje przydział zadań.

Jakie hobby do ciebie pasuje
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie