Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

SPRAWDZONE POMYSŁY NA JESIEŃ Z DZIECKIEM

SPRAWDZONE POMYSŁY NA JESIEŃ Z DZIECKIEM

0
Niech jesienna pogoda nie zepsuje Wam humorów! Zobacz, co możesz zrobić w słoneczne i pochmurne dni razem z dzieckiem! Jesień plecień, bo przeplata…? Tak, pogoda od września do listopada bywa bardzo różna, ale to nie powód, żeby zabarykadować się w domu na całe miesiące. Dziecko tak samo, jak latem czy wiosną potrzebuje ruchu na świeżym powietrzu i różnych bodźców, żeby się rozwijać. Nie pozwól, żeby telewizor był Waszą jedyną rozrywką – jesienią jest tyle innych możliwości! 
Jesienny spacer z dzieckiem – nawet w deszczu!
Dzieci są znacznie mniej wrażliwe na warunki atmosferyczne niż dorośli. Deszcz (nie mówimy tu o ulewie i wichurze) może być dla nich atrakcją. Na jesienny spacer ubierzcie się ciepło, najlepiej na cebulkę. Jeżeli zapowiadany jest deszcz, po prostu weźcie ze sobą parasol, a zamiast adidasów, nałóż dziecku kaloszki. Katar, niemal oczywisty o tej porze roku – nie jest przeszkodą. Jeżeli dziecku nie dolega nic innego, możecie wyjść na zewnątrz. 

Jesienna wyprawa do lasu
Jesienią koniecznie zabierz dziecko do lasu! To najpiękniejsza pora roku na taką wycieczkę. Las nie tylko pięknie wtedy wygląda, ale też uspokaja, a iglasty dobrze wpływa na górne drogi oddechowe (drzewa wydzielają naturalne olejki eteryczne!). Możecie po prostu spacerować, zbierać szyszki lub iść na grzyby - wtedy szczególnie pilnuj dziecka, żeby nie próbowało żadnego zjeść. 

Kino lub teatr z dzieckiem
Bardzo wiele kin ma w swojej ofercie seanse dla matki z dzieckiem. Przychodzą na nie kobiety z niemowlętami, ale także opiekunowie ze starszymi dziećmi. Bywa, że w cenie biletu jest animator, który w kącie sali organizuje zabawę dla maluchów. Repertuar na tych seansach jest dość lekki, bo dzieci są z rodzicami na widowni. To nie znaczy, że będziecie oglądać kreskówki. Sala jest częściowo oświetlona i panuje w niej lekki harmider, ale jest to jakiś sposób na obejrzenie filmu i pokazanie dziecku nowej, ciekawej sytuacji. 
W repertuarze teatrów pojawiają się tytuły dla dzieci już od 1. roku życia. Przedstawienia są bardzo kameralne, a rodzic ogląda je razem z dzieckiem siedząc np. na podłodze albo na poduszkach. Bilety na spektakle dziecięce nie są drogie. Spróbujcie – może to właśnie coś dla Was?

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci
Jeżeli obawiasz się jesiennej nudy, poszukaj dla dziecka zajęć ogólnorozwojowych. Są na nich elementy ruchu, plastyki, śpiewanie piosenek i inne atrakcje. To rodzaj wprowadzenia do przedszkola, tylko w mniejszej grupie. Dzieciaki, które skończyły 2 latka, zazwyczaj chcą się już bawić z rówieśnikami. Sprawdź ofertę pobliskiego domu kultury, kawiarni dla dzieci albo lokalnego klubiku – może znajdziesz tam coś interesującego? 
Każda pora roku jest dobra, aby spędzać czas z dziećmi, a jesień jest jedną z najbardziej kolorowych pór roku.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie