Kreatywne zabawy z dziećmi

Kreatywne zabawy z dziećmi

Jesień, która nas dorosłych często przyprawia o nostalgię, dzieciom jawi się jako zupełnie bajkowa pora roku. Różnokolorowe liście tworzą piękne bukiety, jarzębina staje się najbardziej wytworną biżuterią, a kasztany zamieniają się w ludziki. Jak je zrobić w ramach kreatywnych zabaw z dziećmi?


Do kreatywnej zabawy z dziećmi takiej jak wykonanie korali wystarczą nam czerwone owoce jarzębiny, kordonek i igła. Zacznijcie od oddzielenia pojedynczych koralików od kiści. Następnie dokładnie umyjcie wszystkie owoce i osuszcie je papierem kuchennym. Nawlecz kordonek lub grubszą nić na igłę i teraz wystarczy już tylko… trochę cierpliwości! Za pomocą igły nawlekajcie kolejno korale na nić, przebijając je przez środek. Gdy nasza biżuteria osiągnie pożądaną długość, zawiąż końce nici na mocny supełek. I gotowe!

Chłopcy świetnie będą kreatywnie bawić się robiąc ludziki i zwierzątka z kasztanów! Do ich wykonania wystarczą zapałki lub wykałaczki, cyrkiel oraz trochę fantazji! Za pomocą ostrego przyrządu wykonaj w kasztanach dziurki, w które dziecko będzie mogło przymocowywać wykałaczki lub zapałki. Pozwól dziecku zadecydować który kasztan będzie głową, a który tułowiem – łączcie je za pomocą wykałaczek. Zapałki posłużą jako nóżki i rączki, a czapeczki żołędzi świetnie będą grały rolę kapeluszy i bucików!

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

 Jak urządzić pokój w akademiku?
 Jak uszyć pokrowiec na laptopa?
 Jak uszyć szmacianą lalkę: poduszka i torba

Czy Ty i Twoje dziecko lubicie kreatywne gry i zabawy? Podziel się swoimi spostrzeżeniami! Czy uważasz, że ten artykuł jest pomocny lub interesujący? Kliknij na ikonkę „lubię to” Jeśli podoba Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim z innymi!

  Zaloguj się, by dodać komentarz

Uwielbiam kreatywne zabawy z dziećmi - ludziki z kasztanów, żołędzi i nawlekanie korali to także nauka precyzji, logicznego myślenia i przede wszystkim pracy w zespole - nawet gdy tworzy go tylko mama i córka. Na zimowe wieczory polecam teatr z kukiełkami zrobionymi ze skarpetek - których oczy i inne rekwizyty zrobić można z wycinanek, kolorowego papieru.Super zabawa.

  • Zgłoś
HOGATA

HOGATA

Zgłoszone

zgadzam się z Marlenką 82, dzieci powinno się wychowywać jednakowo bez podziału na płeć

  • Zgłoś

świetny pomysł, przypomniałam sobie, że w dzieciństwie również robiłam takie ludziki. Jak córka dorośnie napewno jej pokaże :)

  • Zgłoś

Sugerujecie w tym artykule, że KREATYWNE ludziki z kasztanów są dla chłopaków, a to powielanie strasznie szkodliwego (i kompletnie błędnego!) stereotypu. Wynika z niego, że te "trudniejsze" i kreatywne zajęcia są dla chłopaca (małego "odkrywcy"), a jakieś korale z jarzębiny dla dziewczynek (małej "pięknisi"). No tak, przecież dziewczynki mają w przyszłości łądnie wyglądać i słuchać mężów, a nie iść studiować na jakiś politechnikach... Ech... żal.

  • Zgłoś
Aussie 3 Minute Miracle Moisture

Aussie 3 Minute Miracle Moisture

"

Naprawdę nie ma lepszego zestawu do włosów. Od samego zapachu można oszaleć, bo jest po prostu boski!!!! Nie mówiąc o działaniu, moje włosy nareszcie są piękne !

"

przez Ambasadora
Anulka_88

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej