Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Nie ma jak beztroska zabawa na świeżym powietrzu – wypróbuj nasze ulubione letnie zabawy dla całej rodziny

Nie ma jak beztroska zabawa na świeżym powietrzu – wypróbuj nasze ulubione letnie zabawy dla całej rodziny

0
Korzystaj z pięknej pogody i znajdź czas na beztroską zabawę z dziećmi w ogrodzie lub w parku. 
To właśnie latem najchętniej spędzamy czas na dworze. Wykorzystaj nasze pomysły na zabawę z dziećmi na świeżym powietrzu i razem cieszcie się piękną, słoneczną pogodą. Na pewno będzie to świetna rozrywka dla całej rodziny. A poza tym udowodniono, że wspólne zabawy, zawody i konkursy na świeżym powietrzu wzmacniają więzi rodzinne. W takim razie przygotuj się na odrobinę rodzinnej rywalizacji!
Skoki przez zraszacz
Ta klasyczna zabawa przyciągnie dzieci w każdym wieku – a w dodatku to świetny sposób, który pozwoli Wam ochłodzić się w gorący, letni dzień. Ustaw zraszacz ogrodowy pod odpowiednim kątem, tak by strumień wody przesuwał się losowo tam i z powrotem, dając Twoim dzieciom możliwość przeskakiwania nad nim, nurkowania pod nim lub przebiegania przez kurtynę wodną! Możesz też urozmaicić zabawę i pobudzić ich wyobraźnię, urządzając konkurs na najbardziej efektowne i pełne wdzięku skoki baletowe przez zraszacz. A najmłodsze dzieci będą wręcz zachwycone, jeśli udasz, że właśnie zamierzałaś ułożyć się wygodnie na trawie i „zapomniałaś” wyłączyć zraszacz. Wyobraź sobie ich radość, kiedy dosięgnie Cię strumień wody. Na pewno będą to wspominać z uśmiechem przez długie lata… 

Rzucanie woreczkami z fasolą
Macie ochotę na małe zawody? Wszystko, czego potrzebujecie, to rozkładana drabinka zwężająca się ku górze, kilka woreczków wypełnionych fasolą lub grochem i… umiejętność rzucania do celu. Napisz cyfry od jednego do pięciu na kawałkach tekturki i przymocuj je lub przyklej taśmą do każdego stopnia drabinki, zaczynając od najmniejszej cyfry (największa powinna znaleźć się na górnym stopniu). Wyznacz linią odpowiednią odległość od drabinki (dostosowaną do wieku zawodników) i wyznacz cel. Im wyżej rzucą, tym wyższy będzie wynik, bo trafienie woreczkiem na mniejsze stopnie jest trudniejsze. Każdy zawodnik ma przed sobą pięć prób, a wygrywa ten, który uzyska najwyższy wynik (postaraj się odpowiednio dostosować zasady, by nie zniechęcić najmłodszych graczy). Do tej zabawy możecie też użyć balonów wypełnionych wodą. Cel! Pal! 

Tor przeszkód
Świetna zabawa gwarantowana zarówno przy przygotowywaniu wszystkich elementów toru, jak i pokonywaniu kolejnych przeszkód. Zachęć dzieci, by użyły wyobraźni przy budowie oryginalnego toru przeszkód i skorzystały z różnych przedmiotów, które znajdą w domu (możecie na przykład czołgać się pod kocem piknikowym, przeskakiwać przez garnki, przechodzić po kuchennej ławce, skakać lub przechodzić przez hula hop). Możecie urządzić wyścig na czas lub mierzyć, ile sekund potrzebował każdy zawodnik na pokonanie całego toru. Kolejny uczestnik zabawy może zacząć wyścig, gdy poprzedni już zejdzie z toru lub gdy jest w połowie – uważaj tylko, by Twoi sportowcy przypadkowo się nie zderzyli). To świetna zabawa i doskonała gimnastyka. Nie musisz też przejmować się plamami z trawy i błota. W ich usunięciu pomoże Ci Ariel – wypróbuj proszek do prania Ariel Original, który zapewni Twoim ubraniom nieskazitelną czystość, nawet gdy wypierzesz je w niższej temperaturze. 

Skoki przez kozła
To zabawa stara jak świat, w którą może się zaangażować cała rodzina – wiek nie jest tu żadną przeszkodą! W jej klasycznej wersji jedna osoba przeskakuje nad pochylonymi plecami drugiego zawodnika, ale można też nieco utrudnić lub ułatwić tę konkurencję, w zależności od wzrostu obu tych osób – gdy przeskakujący zawodnik to dziecko, „przeszkoda” może zwinąć się w kłębek na trawie, by ułatwić mu zadanie. Z kolei wyższy zawodnik raczej nie powinien mieć problemów z przeskoczeniem nad plecami pochylonej osoby dorosłej. Sprawdźcie, ile takich skoków pod rząd jesteście w stanie wykonać. Przeskakujący i „przeszkody” mogą też zamieniać się rolami raz za razem. Wszystko, czego potrzeba do tej zabawy, to miejsce na trawniku i zaangażowani uczestnicy!

Zajęcia plastyczne na świeżym powietrzu

Dla naprawdę kreatywnych dzieci możesz zorganizować zajęcia plastyczne na świeżym powietrzu. Mogą rysować, malować, przyklejać – a Ty nie musisz martwić się o ubrudzone ściany, krzesła i podłogi. Po prostu weź składane pudła kartonowe (lub użyj opakowań po kupionych ostatnio produktach), ustaw je w cieniu na trawie pod drzewem i pozwól maluchom użyć wyobraźni. Daj im farby, pędzelki, naklejki, zestawy do dekorowania i klej, aby mogły projektować pociągi, autobusy i samochody lub tworzyć piękne kolaże, które pozwolą im wykazać się talentem artystycznym i kreatywnością. A po skończonej pracy mogą popluskać się w basenie, żeby zmyć ze skóry wszelkie ślady twórczości artystycznej (kiedy już z niego wyjdą, możecie umyć tam również akcesoria używane do malowania). Czysta radość tworzenia i doskonała zabawa, bez bałaganu!

A jakie są ulubione letnie zabawy Twojej rodziny? Chętnie się dowiemy – podziel się nimi w komentarzach na dole!

Natomiast więcej informacji i porad dotyczących prania znajdziesz na stronie Ariel

 
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie