Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Ręcznie robione kwiaty z bibuły na każdą okazję | Everydayme

kwiaty-z-bibuly-na-kazda-okazje
0
Chcesz wiedzieć jak krok o kroku wykonać ręcznie robione kwiat z bibuły. Kliknij i dowiedz się jak możesz przygotować imponujące kwiaty w domu.

Niezależnie od okazji ręcznie robione kwiaty z bibuły będą miłym podarunkiem. Mogą być wyjątkowym prezentem  z okazji imienin, urodzin, rocznicy, a nawet na ślub. Są również doskonałym zamiennikiem dla mało ekologicznych sztucznych kwiatów z plastiku. Papierowy bukiet nie potrzebuje wody, ani nie więdnie. Zawsze zachowuje swój świeży i niezmienny wygląd. Od czasu do czasu należy tylko delikatnie wytrzepać z osiadłego kurzu. Czasami spotykamy różne kreatywne bukiety, choćby te zrobione z lizaków, albo z kuponów totolotka, które idealne są na prezent. Z dzieciństwa pamiętamy jak w pracach ręcznych wykorzystywaliśmy elastyczną bibułę, z której można było robić wyjątkowe rzeczy. Kwiaty były jednymi z nich.

Jest to dosyć pracochłonny w wykonaniu ale jakże kreatywny prezent. Jest też wygodny i efektowny. Najważniejsze, że jest wykonany własnoręcznie, co czyni go bardzo cennym.

Zobacz jak wykonać bibułkowe kwiaty krok po kroku.

Krok 1: Wykonanie plisy
Odetnij pasek bibuły o grubości 5cm - 6cm, rozwiń go. Zawiń delikatnie dłuższy rant na 2 razy. Następnie wykonaj plisę tak aby była na całej długości. Nie musi być równomierna, jeśli nie będzie to nasz kwiat będzie bardziej naturalny.

KROK 2 - Zwijanie kwiatka z bibuły 
W zależności od długości pasa potnij go na 3,4 lub więcej mniejszych pasków (jeden pasek powinien mieć około 30cm). Zwiń różyczki. Wzór na plisie może być układany po prawej, bądź po lewej stronie kwiatka. Tak zwinięty kwiatek należy drucikiem związać u nasady aby się nie rozłożył i był trwały

KROK 3 - Wykonywanie łodygi 
Przygotuj druciki, zieloną bibułkę oraz listek. Owiń jeden koniec drucika wokół końcówki kwiatka. Wytnij z zielonej bibuły 1,5 cm paski i owiń je wokół łodyżki z drucika. Aby bibułka lepiej się trzymała, przesmaruj drut klejem. Listek przyklej lub włóż w drucik u nasady pąka.

Te same czynności należy wykonać tyle razy ile chcemy kwiatków. Taki bukiet możemy spiąć razem, przewiązać wstążką i podarować komuś bliskiemu. 

 

 

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie