Hura!

hooray

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci e-mail.

Zamknij

Mój koszyk

Twoje próbki

Wybierz próbkę do zamówienia

cashback

Sprawdź dostępne oferty dostosowane do Ciebie!

Wybierz swój adres wysyłki

Ręcznie robione kwiaty z bibuły na każdą okazję | Everydayme

DesktopImage
0
Chcesz wiedzieć jak krok o kroku wykonać ręcznie robione kwiat z bibuły. Kliknij i dowiedz się jak możesz przygotować imponujące kwiaty w domu.

Niezależnie od okazji ręcznie robione kwiaty z bibuły będą miłym podarunkiem. Mogą być wyjątkowym prezentem  z okazji imienin, urodzin, rocznicy, a nawet na ślub. Są również doskonałym zamiennikiem dla mało ekologicznych sztucznych kwiatów z plastiku. Papierowy bukiet nie potrzebuje wody, ani nie więdnie. Zawsze zachowuje swój świeży i niezmienny wygląd. Od czasu do czasu należy tylko delikatnie wytrzepać z osiadłego kurzu. Czasami spotykamy różne kreatywne bukiety, choćby te zrobione z lizaków, albo z kuponów totolotka, które idealne są na prezent. Z dzieciństwa pamiętamy jak w pracach ręcznych wykorzystywaliśmy elastyczną bibułę, z której można było robić wyjątkowe rzeczy. Kwiaty były jednymi z nich.

Jest to dosyć pracochłonny w wykonaniu ale jakże kreatywny prezent. Jest też wygodny i efektowny. Najważniejsze, że jest wykonany własnoręcznie, co czyni go bardzo cennym.

Zobacz jak wykonać bibułkowe kwiaty krok po kroku.

Krok 1: Wykonanie plisy
Odetnij pasek bibuły o grubości 5cm - 6cm, rozwiń go. Zawiń delikatnie dłuższy rant na 2 razy. Następnie wykonaj plisę tak aby była na całej długości. Nie musi być równomierna, jeśli nie będzie to nasz kwiat będzie bardziej naturalny.

KROK 2 - Zwijanie kwiatka z bibuły 
W zależności od długości pasa potnij go na 3,4 lub więcej mniejszych pasków (jeden pasek powinien mieć około 30cm). Zwiń różyczki. Wzór na plisie może być układany po prawej, bądź po lewej stronie kwiatka. Tak zwinięty kwiatek należy drucikiem związać u nasady aby się nie rozłożył i był trwały

KROK 3 - Wykonywanie łodygi 
Przygotuj druciki, zieloną bibułkę oraz listek. Owiń jeden koniec drucika wokół końcówki kwiatka. Wytnij z zielonej bibuły 1,5 cm paski i owiń je wokół łodyżki z drucika. Aby bibułka lepiej się trzymała, przesmaruj drut klejem. Listek przyklej lub włóż w drucik u nasady pąka.

Te same czynności należy wykonać tyle razy ile chcemy kwiatków. Taki bukiet możemy spiąć razem, przewiązać wstążką i podarować komuś bliskiemu. 

 

 

0

Dodaj komentarz

Myślimy, że polubisz