Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak urządzić przyjęcie dla dzieci w ogrodzie

Jak urządzić przyjęcie dla dzieci w ogrodzie

0
Tego lata wyjdź z dziećmi na świeże powietrze i wypraw im cudowne przyjęcie w ogrodzie.
Spójrzmy prawdzie w oczy – imprezy dla dzieci bywają kłopotliwe, hałaśliwe i chaotyczne, zwłaszcza jeśli są urządzane w domu.

Ale w ogrodzie takie przyjęcia są o wiele prostsze do zorganizowania i łatwiej nad nimi zapanować. Niezależnie od tego, czy Twoje dzieci obchodzą latem urodziny, czy chcecie razem świętować jakieś ważne wydarzenie lub zaprosić gromadkę dzieci z sąsiedztwa, aby uczcić sezon wakacyjny – jeśli tego lata myślisz o zorganizowaniu imprezy w ogrodzie, koniecznie przejrzyj naszą check-listę, aby upewnić się, że o niczym nie zapomniałaś i wszystko masz pod kontrolą!

Od czego zacząć?

Planowanie takiego przyjęcia może wydawać się dość trudne, jeśli nie wiesz, od czego zacząć. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej rozpocząć przygotowania od obrania określonego kierunku, czyli od zdefiniowania motywu przewodniego imprezy.

Jeśli przyjęcie ma być organizowane dla samych dziewczynek, warto rozważyć opcję „luksusowego biwakowania” z dużą ilością poduszek, gadżetów, dziewczęcych śpiworów i rozmaitych przysmaków, w których przygotowanie każda z nich może się śmiało zaangażować. Jeśli planujesz rodzinne przyjęcie, zastanów się nad stworzeniem minifestynu z różnymi straganami rozstawionymi w ogrodzie. Poproś dzieci o przygotowanie dekoracji i plakatów powitalnych, a sama zadbaj o oprawę, czyli o gry i konkursy – doskonale sprawdzą się zgadywanki (np. ile cukierków jest w słoiku), bieg z przeszkodami lub gigantyczne szachy. Jeśli dysponujesz większym budżetem i spodziewasz się dużej gromadki dzieci, możesz też wypożyczyć dmuchany zamek do skakania lub maszynę do waty cukrowej. Możesz też postawić na coś łatwiejszego i mniej wymagającego – co powiesz na imprezę w stylu hawajskim lub pirackim, z zabawnymi dekoracjami i kostiumami?

Wskazówka: Zaangażuj dzieci w proces przygotowywania przyjęcia. Zróbcie razem burzę mózgów i określcie motyw przewodni imprezy. Na pewno będą zachwycone! Pamiętaj też o zaproszeniach. Upewnij się, że są jasne, przejrzyste i zawierają wszystkie niezbędne informacje dotyczące rodzaju imprezy i tego, co ewentualnie mają przynieść ze sobą goście.

Właściwe zarządzanie czasem

10 tygodni przed imprezą – jeśli planujesz zatrudnić animatora, jest to odpowiedni moment, by to zrobić, ponieważ w okresie letnim animatorzy są wprost rozchwytywani! W zależności od wybranego motywu przewodniego imprezy rozważ też zatrudnienie magika, artysty, który wykonuje zwierzątka z balonów, lub pomyśl o jakiejś niesztampowej atrakcji, którą zaskoczysz wszystkich gości, np. o „zaklinaczu zwierząt”, który przyjdzie z niezwykłymi pupilami, które dzieci pokochają. A przy okazji nauczą się czegoś nowego.

6 tygodni przed imprezą – razem z dziećmi przygotuj listę gości. Zastanówcie się, u kogo ostatnio się bawiły lub gdzie były na imprezie. Ważne, by zaprosić wszystkich znajomych Twoich pociech, aby żadne dziecko nie czuło się pominięte lub zawiedzione. Na zaproszeniach napisz, do kiedy goście muszą potwierdzić swoją obecność. Dzięki temu będziesz mogła zaplanować dalsze działania i catering.

2 tygodnie przed imprezą – zacznij myśleć o dekoracjach. Zastanów się, czy je kupisz, czy zrobisz razem z dziećmi.

1 tydzień przed imprezą – czas wybrać się na zakupy do marketu. Zrób to z wyprzedzeniem, dzięki czemu unikniesz niepotrzebnego stresu, a jeśli czegoś Ci zabraknie, zdążysz to jeszcze dokupić.

2 dni przed imprezą – jeśli jest to uroczystość urodzinowa, nie zapomnij odebrać tortu z cukierni i kupić świeże produkty spożywcze.

W dniu imprezy
W dniu imprezy najważniejsza rzecz, na jakiej musisz się skupić, to jedzenie i napoje.

Dodatkową zaletą letnich imprez jest to, że możesz podawać wspaniałe, proste, świeże potrawy, które można łatwo i szybko przygotować. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na grilla, szwedzki bufet czy jednogarnkowe danie z makaronem, koniecznie podaj też świeże owoce, warzywa i kolorową sałatkę. Dzięki temu zyskasz uznanie zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Jeśli jesteś kreatywna i drzemie w Tobie dusza artysty, możesz nawet włączyć wybrany motyw przewodni imprezy do prezentacji serwowanych potraw – nie zmieniając w żaden sposób wypróbowanych i sprawdzonych przepisów – niezależnie od tego, czy są to talerze, na których je podajesz, serwetki czy fikuśne kształty kanapek i ciasteczek.

Dogrywka
Sprzątanie po przyjęciu bywa prawdziwym wyzwaniem, dlatego postaraj się, jak najbardziej ułatwić sobie to zadanie! Ustaw w ogrodzie osobne pojemniki na wszystko, co nadaje się do recyklingu, na szkło i na plastik. Dzięki temu nie będziesz musiała bez przerwy krążyć między ogrodem a domem.

Jeśli na imprezę zostało zaproszonych dużo gości, w trakcie jej trwania może okazać się, że brakuje Ci talerzy, miseczek lub szklanek. Spokojnie. Nie musisz spędzić całej imprezy przy zlewozmywaku! Wystarczy, że sukcesywnie będziesz wkładać brudne naczynia do zmywarki, a kiedy zbierze Ci się pełen wsad, wrzucisz kapsułkę do zmywarek Fairy All-in-One i włączysz 30-minutowy cykl. Kapsułka szybko rozpuści się w wodzie i dokładnie umyje naczynia, więc wszystko będzie czyste i gotowe do użycia w ciągu zaledwie pół godziny.

Pozostaje Ci tylko wyjść na zewnątrz, cieszyć się słońcem i dobrą zabawą ze wszystkimi zaproszonymi gośćmi!
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie