Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak spędzać czas, gdy pada deszcz

Jak spędzać czas, gdy pada deszcz

0
Masz wolny dzień i postanowiłaś spędzić go na świeżym powietrzu, ale pogoda pokrzyżowała Twoje plany? Zrobiło się chłodniej, wieje silny wiatr i pada deszcz, a Ty musisz jakoś zorganizować dzieciom wolny czas w domu? Telewizja i gry komputerowe nie są najlepszym rozwiązaniem... Oto kilka ciekawych pomysłów, dzięki którym spędzicie razem dzień na kreatywnej zabawie.
Scrapbook: Scrapbook to swojego rodzaju album, pamiętnik albo notatnik, w którym można zbierać i przechowywać wszystko to, co jest dla nas ważne i co pozwala zatrzymać miłe wspomnienia – od inspirujących pomysłów, zdjęć, pocztówek i pamiątek po przepisy kulinarne. Możecie na przykład stworzyć:
  1. Album letnich wspomnień. Wydrukuj zdjęcia z wakacji, które przypomną Wam niezwykłe przygody, które razem przeżyliście. Potrzebne będą: kartki białego papieru, kolorowy papier, naklejki, arkusze ozdobnego papieru do pakowania prezentów, przezroczyste koszulki do segregatora, nożyczki, klej i/lub taśma dwustronna oraz skoroszyt. Naklej przycięty arkusz ozdobnego papieru na białą kartkę za pomocą taśmy dwustronnej – w ten sposób przygotujesz tło. Następnie ułóżcie na nim wybrane zdjęcia. Poproś dzieci, aby narysowały ramki wokół swoich zdjęć, ozdobiły je naklejkami, zabawnymi kształtami powycinanymi z kolorowego papieru lub dodały krótkie opisy. To świetna zabawa dla całej rodziny!
  2. Kolaż z podróży. Po powrocie z wakacji możecie również zrobić serię kolaży składających się ze zdjęć, drobnych pamiątek i przedmiotów zebranych po drodze – od muszelek, zasuszonych kwiatków, serwetek z restauracji po bilety do muzeum. Możecie wykonać swoje kolaże w albumie oprawionym w skórę i ułożyć z nich opowieść o przebiegu całej podróży.
Gra w szachy: Szachy to klasyczna gra planszowa, od wieków znana na całym świecie. Udowodniono, że doskonale stymuluje mózg i wpływa na inteligencję. Dzieci mogą rozpocząć naukę gry w szachy już w wieku 5 lat.

  1. Pokaż dzieciom szachownicę. Rozłóż ją i zacznij od wyjaśnienia, że jest to kwadratowa plansza, na której znajdują się 64 białe i czarne pola, ułożone naprzemiennie w 8 rzędach i 8 kolumnach.
  2. Pokaż dzieciom figury szachowe. Opowiedz o każdej z nich. Pomóż dzieciom zapamiętać ich nazwy. Nauka nazw figur szachowych może być trudna, ale nie zniechęcajcie się. Spróbujcie ułatwić sobie ich zapamiętywanie, grając w skojarzenia. Na przykład skoczek wygląda jak koń, a wieża przypomina zamek.
  3. Po zapamiętaniu nazw figur nadszedł czas, by dowiedzieć się, jakie mają funkcje i jak poruszają się po szachownicy. Wyjaśnij, co robi i w jaki sposób porusza się każda figura podczas gry. Bądź jednak cierpliwa – dla młodszych dzieci to spora dawka informacji do zapamiętania, więc nauka podstaw może Wam zająć trochę czasu.
  4. Trening czyni mistrza! Dla dzieci nauka nazw wszystkich figur i ruchów może być dość trudna. Dlatego warto szybko przejść do samej gry, ale w wariancie uproszczonym – na przykład grając tylko samymi pionkami. Celem takiej gry jest przeniesienie pionków na drugą stronę planszy. Kiedy Twoje dzieci nauczą się podstaw, dodawaj kolejne figury – gońca, wieżę, skoczka itd. W ten sposób powoli zapoznasz je z zasadami gry i zbudujesz ich pewność siebie. W miarę jak dzieci będą robić postępy, możecie zagrać w szachy samym królem, królową, pionkiem i wieżą – w ten sposób wyjaśnisz im, na czym polega „szach-mat”. Teraz Twoi mali szachiści są gotowi na prawdziwą rozgrywkę!

Gry i zabawy logiczne:
  1. Dla dzieci w wieku 2-4 lat: Klocki To najpopularniejsza i najstarsza forma zabawy. Nie bez przyczyny. Rozwija motorykę, umiejętności przestrzenne i logiczne myślenie. Klocki to niezmiennie numer jeden wśród wszystkich zabawek. Jak grać: Po prostu daj dzieciom kolorowe klocki o różnych kształtach i rozmiarach – i to wszystko! Pozwól im puścić wodze wyobraźni – bawić się klockami, rzucać je, turlać, układać i łączyć w fantazyjne kształty, a nawet konstrukcje.
  2. Dla dzieci w wieku 5-12 lat: „Zgadnij, co widzę”, „Szymon mówi” i „Poszukiwanie skarbów” to klasyczne gry, które wyostrzają zmysły i doskonale ćwiczą umysł. Tego rodzaju zabawy uczą dzieci postępowania zgodnie z instrukcjami, poprawiają ich koncentrację, rozwijają umiejętność mówienia i zwiększają świadomość przestrzenną. Znalezienie wskazanego przedmiotu w otoczeniu pełnym różnych bodźców pomaga rozwijać umiejętności poznawcze dziecka. Zabawę w „Poszukiwanie skarbów” można modyfikować na wiele sposób i dzięki temu utrzymywać dzieci w ruchu przez wiele godzin! Możesz na przykład poprosić je, żeby znalazły: kwiat, ręcznik, łyżkę, owoc, pilot do telewizora, czasopismo, coś niebieskiego, coś gładkiego itp.
  3. Łamigłówki: Do wyboru macie wiele różnych rodzajów łamigłówek – tangramy, labirynty, puzzle i układanki dla młodszych dzieci, a dla starszych (i dla dorosłych) – Scrabble, Sudoku, logiczne gry planszowe, krzyżówki, a nawet kostkę Rubika! Łamigłówki to zawsze gwarancja świetnej zabawy dla każdego i w każdym wieku!
Grasz ze swoimi dziećmi w różne gry? Pracujesz nad rozwojem intelektualnym i manualnym swoich pociech? Koniecznie podziel się z nami swoimi wskazówkami i doświadczeniami!
0

Dodaj komentarz

Myślimy, że polubisz

Zgoda na pliki cookie