Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak kultywować rodzinne tradycje?

jak-kultywowac-rodzinne-tradycje
0
Żyjąc coraz szybciej nie myślimy o przeszłości, o losach naszych przodków, zwyczajach, rocznicach.

Święta Bożego Narodzenia to świetny czas, aby ocalić je od zapomnienia!

Prawie 75% z nas uważa, że kultywowanie rodzinnych tradycji jest ważne lub bardzo ważne. Jednocześnie, żyjąc coraz szybciej i koncentrując się na przyszłości, sprawiamy, że często nasze rodzinne historie, zwyczaje lub pamięć o przodkach przestają być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Święta Bożego Narodzenia to świetny czas, aby na chwilę się zatrzymać i przekazać dzieciom rodzinne tradycje. Jak to zrobić?

Rodzinny wieczór wspomnień

Rozmowy o przeszłości, wspomnienia czy opowiadanie historii sprzed wieków to niewątpliwie domena babć i dziadków. To w końcu oni przechowują najczęściej w swoich domach pamiątkowe fotografie, stare albumy, odznaczenia czy inne rodzinne pamiątki. Boże Narodzenie to doskonały czas, aby urządzić rodzinny wieczór wspomnień. Wspólne oglądanie albumów czy przedmiotów, które trwale zapisały się w historii Twojej rodziny, z pewnością przywoła fale wspomnień. Dzieci uwielbiają historie, bajki, opowiadania - dla nich będzie to ciekawa i inspirująca rozrywka!

Wykorzystuj okazje

Jednak aby przekazać swoim dzieciom historie, zwyczaje czy tradycje rodzinne, wcale nie musisz rezerwować całego popołudnia czy wieczoru. Staraj się wykorzystywać okazje! Podczas wspólnego przygotowywania posiłków opowiedz swoim pociechom kto przygotowywał wigilijne potrawy gdy Ty byłaś dzieckiem, gdzie spędzaliście święta, jakie wówczas królowały zwyczaje przy Waszym stole. Świetną okazją do rodzinnych opowieści jest także wspólne robienie ozdób bożonarodzeniowych. Choć sklepowe półki uginają się od świątecznych gadżetów, będzie to dla Was czas relaksu, a w efekcie - Wasz dom nabierze magicznej atmosfery.

Utrzymuj kontakt

Pamiętaj, że dzieci szybko podłapują zachowania rodziców. Jeśli Ty nie utrzymujesz żadnych kontaktów z dalszymi krewnymi, możesz być pewna, że nie będą tego robiły Twoje dzieci. Dlatego w okresie świątecznym warto poświęcić jedno popołudnie czy wieczór na wspólne tworzenie kartek bożonarodzeniowych i wspólnie je wypisać. Będzie to świetna okazja, aby przedstawić maluchom historie i drzewo genealogiczne Twojej rodziny, szczególnie gdy części z jej członków z różnych przyczyn maluchy jeszcze nie znają lub nie pamiętają.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie