Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak dbać o zdrowie podczas podróży

Jak dbać o zdrowie podczas podróży

0
Już nie możesz doczekać się wyjazdu? Zobacz najważniejsze wskazówki, które pomogą Ci zadbać o zdrowie, abyś mogła jak najlepiej wykorzystać każdą chwilę urlopu.
Wakacje i wypoczynek są bardzo ważne, a różne drobne dolegliwości, które pojawiają się z wiekiem, nie powinny nas zniechęcać i psuć nam radości z wyjazdu. Wystarczy, że wykonasz kilka kroków, aby zadbać o siebie przed podróżą i w jej trakcie. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się wyjazdem i wrócisz do domu wypoczęta.

Zanim wyjedziesz
W ostatnich latach lekarze często podkreślają, jak ważne dla naszego ogólnego samopoczucia jest prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. To, co dzieje się z naszym żołądkiem ma ogromny wpływ na nasz poziom energii, nastrój, a nawet cerę. Przyjmowanie dobrego probiotyku już na kilka tygodni przed planowaną podróżą pomoże przygotować Twój układ trawienny na spożywanie potraw, których zwykle nie ma w Twojej diecie, a w dodatku ograniczy do minimum wzdęcia i inne nieprzyjemne dolegliwości. Sięgaj po produkty zawierające dużą ilość „dobrych” bakterii. Zapytaj farmaceutę, które szczepy bakterii mają najbardziej korzystne działanie w Twoim przypadku, abyś wiedziała, jakie produkty powinnaś spożywać.

Dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu w trakcie podróży
Bez względu na to, jaki środek transportu wybierzesz, spożywanie odpowiedniej ilości płynów w trakcie podróży jest bardzo ważne (zwłaszcza jeśli lecisz samolotem, a jeszcze bardziej wtedy, gdy zdecydujesz się na drinka w czasie lotu). Zawsze zabieraj ze sobą butelkę wody i uzupełniaj jej zapas w razie potrzeby. Jeżeli będziesz pić alkohol, pamiętaj, by po wypiciu każdego drinka, wypić również dużą szklankę wody – w ten sposób unikniesz nieprzyjemnych objawów kaca, zanim jeszcze dotrzesz do celu swojej podróży.

Ruszaj się
Jeżeli podróżujesz samolotem lub pociągiem, pamiętaj o tym, by wstać z miejsca co najmniej raz na godzinę i trochę się przejść. W ten sposób możesz zapobiec zastojowi krwi w żyłach i zmniejszyć ryzyko zakrzepicy żył głębokich. Jeżeli nie możesz wstawać z miejsca, staraj się regularnie ruszać stopami, aby pobudzić krążenie.

Zadbaj o swój komfort

Przygotuj „zestaw pielęgnacyjny” i włóż do niego kilka niezbędnych rzeczy, które pomogą Ci odprężyć się w czasie wyjazdu. Przydatna może być duża chusta, którą możesz zarzucić na ramiona, zatyczki do uszu oraz chusteczki antyseptyczne. Jeżeli denerwujesz się z powodu problemów z pęcherzem – i wiesz, że w podróży dostęp do toalety może być ograniczony – zabierz ze sobą opakowanie cienkich wkładek higienicznych, dzięki temu będziesz bardziej spokojna i pewna siebie.

Zabierz odpowiednie leki
Leki przeciwhistaminowe mogą pomóc w przypadku wysypki uczuleniowej, alergii, kataru siennego lub silnej reakcji na ukąszenie owada. Ibuprofen zmniejsza stan zapalny, obrzęk i gorączkę, natomiast paracetamol pomaga na ból o różnym nasileniu – od lekkiego do umiarkowanego (nigdy jednak nie przekraczaj zalecanej dawki żadnego leku). Również tabletki dla osób cierpiących na chorobę lokomocyjną są dostępne bez recepty. Porozmawiaj ze swoim farmaceutą, aby doradził Ci, co powinnaś zabrać ze sobą na wakacje.

Wykorzystuj techniki relaksacyjne
Jeżeli denerwujesz się przed podróżą lub w jej trakcie, zastosuj techniki relaksacyjne, zwłaszcza wtedy, gdy zaczniesz odczuwać silny niepokój. Staraj się oddychać głęboko, nawet kiedy siedzisz już na swoim miejscu. Po prostu zamknij oczy, połóż dłonie luźno na kolanach (oczywiście pod warunkiem, że nie prowadzisz samochodu!) i skoncentruj się na stopniowym rozluźnianiu palców, stóp i nóg, powoli rozluźniając całe ciało, aż dojdziesz do szyi i głowy. Kiedy już całe Twoje ciało będzie odprężone, weź pięć powolnych, głębokich wdechów przez nos, wydychając powietrze ustami. Poczuj, jak Twój umysł i ciało relaksują się – skoncentruj się na tym i zachowaj spokój.

A Ty jak dbasz o zdrowie oraz dobre samopoczucie podczas podróży i na urlopie? Chętnie poznamy Twoje wskazówki, więc wpisz je w polu komentarza poniżej.

Ważne wskazówki, które pomogą Ci poradzić sobie z uderzeniami gorąca
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie