Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Sekrety bycia dobrym gospodarzem podczas świąt Bożego Narodzenia

Sekrety bycia dobrym gospodarzem podczas świąt Bożego Narodzenia

0
Boże Narodzenie to magiczny czas, spędzany wspólnie z całą rodziną. To jednocześnie także moment stresujący, szczególnie dla gospodarzy. Zdradzimy kilka dobrych rad, jak zachować spokój podczas świąt i sprawić, by ten wspaniały czas nie stał się powodem nieprzespanych nocy. Goszczenie członków rodziny podczas świąt to nie lada wyzwanie, ale warto zadbać o to, by wszyscy czuli się dobrze, łącznie z gospodarzami. 
1.    Nie pozwólmy się zaskoczyć. Zaplanujmy już kilka tygodni wcześniej, jak ma wyglądać wigilia oraz pierwszy i drugi dzień świąt.

2.    Do świątecznych porządków zmobilizujmy dzieci – wspólne sprzątanie może być frajdą! Nie starajmy się być perfekcyjni, naprawdę nie wszystko musi lśnić.

3.    Umówmy się wcześniej z najbliższymi, jak mają wyglądać w tym roku prezenty. Pamiętajmy, że każda rodzina ma różną zasobność portfela. Może warto obdarować się książkami albo płytami? Nie pozwólmy, by prezenty przesłoniły prawdziwy sens świąt.

4.    Nie warto spędzać dni i nocy na gotowaniu – umówmy się z najbliższymi członkami rodziny, że każdy przyniesie jedną lub dwie potrawy wigilijne. W każdej rodzinie jest tak, że ktoś jest mistrzem gotowania danej potrawy – ciocia niech przyniesie swój popisowy barszcz z uszkami, teściowa niech zrobi kapustę z grzybami, wujek zupę grzybową, babcia niech zrealizuje swoje kulinarne zapędy podczas przygotowywania ryby w galarecie… Święta to czas, kiedy najważniejsza jest wspólnota i bliskość, a nie ilość potraw na stole.

5.    Sprawmy, by każdy czuł się potrzebny. Ci członkowie rodziny, którzy uwielbiają dzieci, niech zajmą się nimi – można urządzić konkurs na najpiękniejsze wykonanie kolędy, można wspólnie rysować, uczyć się świątecznych wierszy. Ci członkowie rodziny, którzy pięknie dekorują stół, niech zajmą się ustawianiem talerzy, serwetek, robieniu stroików... Pozwólmy, by każdy robił to, w czym czuje się mistrzem.

6.    Bądźmy dla siebie wyrozumiali. Zapomnijmy o troskach codzienności, pokażmy, jak ważna jest dla nas rodzina. Zatrzymajmy się na chwilę i pamiętajmy, że najważniejsze, co możemy dać bliskim to czas i uwaga, które im poświęcimy.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie