Hura!

hooray

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci e-mail.

Zamknij

Mój koszyk

Twoje próbki

Wybierz próbkę do zamówienia

cashback

Sprawdź dostępne oferty dostosowane do Ciebie!

Wybierz swój adres wysyłki

Ekologiczna choinka z papieru

Dla Ciebie od Lenor
ekologiczna-choinka-z-papieru
0
Gdyby spytać dzieci, co najbardziej lubią podczas świąt Bożego Narodzenia, zaraz po prezentach z pewnością wymienią ubieranie choinki.

Pomyśl, ile frajdy sprawisz dzieciom, proponując im wykonanie ich własnej choinki ze ścinków papieru do pakowania prezentów.
Nie polecamy: Bez względu na to, czy jest to świerk, sosna, czy też tworzywo sztuczne, typowych drzewek na rynku jest bez liku. Zachęcamy, abyś tym razem sięgnęła po coś zupełnie innego i niekoniecznie „zielonego".Plan: Nasza choinka jest przyjazna dla środowiska i bardzo łatwa do wykonania. Do zrobienia drzewka będziesz potrzebowała kilku rulonów ze ścinków papieru do pakowania. Im większa różnorodność wzorów, tym lepiej. Przygotuj również:

  • nożyczki
  • dwustronną taśmę
  • duży, biały karton
Krok pierwszy: Z papierów o różnych wzorach wytnij 12 do 16 pasków o szerokości ok. 12 cm. Każdy pasek powinien być o 2 cm krótszy od poprzedniego, co pozwoli stworzyć regularny kształt drzewka. Oznacza to, że drugi pasek papieru powinien być o 1 cm krótszy z każdej strony od pierwszego paska, a trzeci pasek powinien być krótszy o 1 cm z każdej strony od drugiego paska itd.

Krok drugi: Odpowiednio przygotowane paski papieru do pakownia sklej w ruloniki przy użyciu taśmy dwustronnej. Ruloniki powinny mieć podobną średnicę.Krok trzeci: Następnie z innego arkusza papieru do prezentów wytnij prostokąt, który posłuży jako podstawa do przyklejana choinki. Za pomocą dwustronnej taśmy przyklej prostokąt do dolnej części kartonu. Zgodnie z następującą zasadą: najdłuższy rulonik na dole, a najkrótszy na górze przymocuj ruloniki papieru do kartonu. Dwustronna taśma łatwo i solidnie pozwoli Ci przykleić ruloniki papieru do kartonu. Zostaw odrobinę miejsca na czubku choinki na gwiazdę.
Krok czwarty: Do zwieńczenia świątecznego drzewka brakuje już tylko gwiazdy na czubku, dlatego też wytnij ją ze ścinków papieru i umieść na właściwym miejscu.Po: Gotowe! Piękna choinka jest gotowa do powieszenia. Twój dom zyska wyjątkowo oryginalny świąteczny akcent. Teraz nadszedł czas, aby pomyśleć o prezentach...

Przeczytaj również:

Jak zrobić opakowanie na prezent?
Zrób piękną torbę na upominki z dowolnie wybranego papieru, który będzie świetnie...

0

Dodaj komentarz

Myślimy, że polubisz