Mój kosz

Odnoszący sukcesy

Hourra

Wybierz swój adres wysyłki

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Dlaczego przyjaciele są tacy ważni, gdy kończysz 50 lat – i jak zyskać nowych

dlaczego-przyjaciele-sa-tacy-wazni-gdy-konczysz-50-lat-i-jak-zyskac-nowych-1-size-3
0
Ludzie, których poznajesz jako dojrzała osoba, często są mądrzejsi, bardziej doświadczeni i empatyczni. Dzięki temu stają się prawdziwymi przyjaciółmi i powiernikami tajemnic. Oto kilka sprawdzonych pomysłów na to, jak poszerzyć swój krąg znajomych po 50-tce…
Wraz z upływem lat często stajemy się więźniami rutyny – oznacza to również, że zapominamy zatroszczyć się o nowe relacje i znajomych, obracając się cały czas w tych samych, bezpiecznych kręgach towarzyskich. Istnieje jednak kilka dobrych powodów, dla których warto zadbać o nowe znajomości. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak w prosty sposób zyskać nowych przyjaciół i czerpać pełnymi garściami z relacji z nimi.

Dlaczego nowe znajomości mają teraz tak duże znaczenie?

Badania pokazują, że osoby towarzyskie są szczęśliwsze, pogodniejsze i zdrowsze. Nie przejmuj się jednak, jeśli nie przepadasz za spotkaniami w dużym gronie – chodzi przecież o to, by relacje z innymi były głębokie i satysfakcjonujące dla Ciebie. Jeśli zatem nie czujesz się komfortowo w dużej grupie, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś umawiała się z dwiema czy trzema osobami na kawę raz lub dwa razy w tygodniu. To naturalne, że wśród nas są introwertycy. Jeśli do nich należysz, nie zmuszaj się do sytuacji, w których czujesz się niekomfortowo i jesteś skrępowana, bo może to przynieść całkowicie odwrotny efekt.

Mimo że jest nam o wiele wygodniej trzymać się tego, co znamy i co mamy sprawdzone, badania wykazują, że obracanie się w różnych kręgach towarzyskich ma pozytywny wpływ na naszą kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów i poszerzanie horyzontów – dosłownie i w przenośni. Kiedy jesteśmy niejako zmuszeni, by zobaczyć świat oczami kogoś, kto diametralnie się od nas różni, nasz mózg pracuje intensywniej i lepiej, a dzięki temu poszerzamy nasze horyzonty, wiedzę, zyskujemy umiejętności społeczne oraz nową perspektywę. Łatwiej jest nam też zrozumieć innych i zaakceptować odmienny punkt widzenia. Zatem nie obawiaj się nowych relacji, zwłaszcza z osobami, które pochodzą z innych środowisk i mają zupełnie inne spojrzenie na świat. Istnieje duża szansa, że wśród nich znajdziesz przyjaciół, których zawsze Ci brakowało!

Co możesz zrobić


Czujesz się odrobinę zniechęcona i zdezorientowana? Niepotrzebnie. Oto kilka najprostszych i najlepszych sposobów, dzięki którym poznasz nowych ludzi i poszerzysz grono znajomych…

1. Wolontariat

Jeśli jesteś na emeryturze i zastanawiasz się, co zrobić z wolnym czasem, warto zastanowić się nad wolontariatem. To bardzo satysfakcjonujące zajęcie. Bez względu na to, czy chodzi o pomoc dzieciom, opiekę nad bezdomnymi zwierzętami, czy też doradzanie osobom potrzebującym – wolontariat oznacza, że w mgnieniu oka zostaniesz otoczona ludźmi, którym przyświecają takie same cele i z którymi masz coś wspólnego. Nie tylko będziecie mieli szansę razem pracować nad czymś ważnym, ale też bez trudu znajdziecie wspólne tematy, zwłaszcza podczas pierwszych rozmów przełamujących lody. Co więcej, regularne spotkania zacieśnią Wasze więzi i być może, wraz z upływem czasu, zaowocują prawdziwą przyjaźnią. Nie musisz od razu przeorganizowywać swojego życia i na siłę inicjować spotkań z nowo poznanymi osobami. Daj sobie trochę czasu i pozwól nowym znajomościom spokojnie rozwijać się we własnym tempie.

2. Dołącz do klubu

Bez względu na to, czy lubisz szachy, tenis, nordic walking czy prace w ogrodzie, dołączenie do klubu tematycznego pozwoli Ci poznać nowych ludzi, którzy dzielą te same zainteresowania co Ty lub zachęcą Cię do spróbowania nowych rzeczy i zdobycia nowych umiejętności oraz wiedzy. Nie ma powodu, dla którego nie miałabyś nauczyć się czegoś nowego po 50-tce! Nowe umiejętności i hobby sprawiają, że życie staje się ciekawsze i bardziej satysfakcjonujące – to też dobry pretekst, by trochę się porozpieszczać i kupić sobie nowe ubrania oraz sprzęt do ćwiczeń lub akcesoria potrzebne do rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Aby zadbać o czystość i świeżość nowych ubrań, sięgnij po płyn do prania Ariel, który doskonale radzi sobie z uporczywymi plamami podczas prania wstępnego oraz po kapsułki Ariel 3 w 1 PODs, by cieszyć się znakomitym efektem każdego prania.

3. Bądź otwarta

Łatwiej powiedzieć, niż zrobić… Jeśli jednak chcesz zacząć wszystko od nowa, zacznij od okiełznania swoich lęków, osądów i negatywnych myśli – postaraj się nad nimi zapanować i szybko je odrzucać, kiedy Cię nachodzą. Zastanów się, jak często podświadomie rezygnujesz z kontaktów towarzyskich, by chronić swoją przestrzeń i życie prywatne. Otworzenie się na nowe relacje i znajomości – zarówno w aspekcie mentalnym, jak i fizycznym – sprawi, że zaczniesz emanować pozytywną energią, która wróci do Ciebie z nawiązką. Zatem uśmiechaj się jak najczęściej, nie unikaj kontaktu wzrokowego, a swoje osądy zostaw w domu. Podejmij świadomy wysiłek, by wejść w relacje z ludźmi, z którymi na pierwszy rzut oka nie jest Ci po drodze – i przekonaj się, co z tego wyjdzie. Nic nie tracisz, do niczego się nie zobowiązujesz, a możesz zyskać prawdziwych i serdecznych przyjaciół na lata.

A Ty jak nawiązujesz nowe znajomości, będąc dojrzałą i świadomą kobietą? Podziel się swoimi doświadczeniami i radami w komentarzu poniżej.

Co warto sobie sprawić, gdy dzieci wyfruną już z rodzinnego gniazda
0

Dodaj komentarz

Myślimy, że polubisz

Zgoda na pliki cookie