Zimowy wyjazd w Alpy

Zimowy wyjazd w Alpy

Zimowy urlop w Alpach - niegdyś uchodzący za symbol luksusu - staje się coraz bardziej dostępny dla miłośników śnieżnego szaleństwa.


Sprawdź jak wyjechać w te przepiękne góry i nie wydać za dużo!

Gdzie leżą Alpy?

Łańcuch Alp ma długość około 1200 km i zajmuje powierzchnię ok. 220 tys. km2. Nic więc dziwnego, że leżą na terytoriach kilku państw Starego Kontynentu, ciągnąc się od wybrzeża Morza Śródziemnego aż po dolinę Dunaju w okolicach Wiednia. Ten najwyższy łańcuch górski Europy znajdziemy aż w 8 państwach - w Słowenii, Austrii, Włoszech, Niemczech, Lichtensteinie, Szwajcarii, Francji i Monako. Do najbardziej znanych należą francuskie, włoskie, szwajcarskie i austriackie Alpy i tam też znajduje się najwięcej kurortów z najlepszymi trasami. Aby wymarzony narciarski, rodzinny wyjazd nie spustoszył całkowicie domowego budżetu, przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Wybierz mniej uczęszczany termin

Aby oszczędzić na zakwaterowaniu, kluczowy jest dobry wybór terminu wyjazdu. Ceny noclegów w różnych terminach różnią się nawet o połowę! Należy przy tym dodać, że najbardziej oblegane przez turystów terminy nie są między krajami takie same. Oznacza to, że ceny np. w Alpach francuskich mogą być dużo niższe niż we włoskich w tym samym okresie, a już dwa tygodnie później może mieć miejsce sytuacja odwrotna. Dobrą opcją, aby uniknąć wysokiego sezonu, wydają się trzy ostatnie tygodnie stycznia.

Sprawdź koszty dodatkowe

Przed wyborem hotelu lub pensjonatu koniecznie zwróć uwagę czy atrakcje oferowane przez ośrodek zostały wliczone w cenę. Może się bowiem okazać, że pięknie reklamowane na stronie internetowej baseny, sauny czy inne hotelowe atrakcje, owszem są dostępne, ale za dodatkową opłatą.

Vizir
Płyny Vizir
(235)

Płyny Vizir. 100% bieli Vizira i żywe kolory w jednym

Odkryj teraz!

Czy naprawdę potrzebujesz skipassu?

Często przyjeżdżając na miejsce jesteśmy zachwyceni wizją szusowania w różnych ośrodkach po kilkuset kilometrach tras i decydujemy się na zakup najdroższego karnetu. Warto jednak zastanowić się czy jesteśmy w stanie go wykorzystać! Dla mniej doświadczonych narciarzy czy snowboardzistów dużo lepszym rozwiązaniem może okazać się tańszy karnet obejmujący mniejszą liczbę tras. Dotyczy to także rodzin, które na zimowy urlop wybierają się ze swymi pociechami.

Jedzenie na stoku

Nie da się ukryć, że ceny w alpejskich restauracjach i schroniskach nie należą do najniższych. Za przekąski czy napoje zapłacisz kilkukrotnie więcej niż w sklepie. Dlatego jeśli chcesz oszczędzić, postaw lepiej na energetyczne przekąski i napoje zakupione wcześniej czy przygotowane w apartamencie kanapki. To też może mieć swój urok – w końcu nasz olimpijski mistrz Adam Małysz zawsze stawiał na bułkę z bananem!

A po powrocie

Zimowy urlop w Alpach z pewnością dostarczy wielu radości i wspomnień Twoje rodzinie. Aby zachowali wspomnienia na dłużej, zapewnij im alpejską świeżość na co dzień!

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

kilka razy byłam w Austrii na nartach i polecam kirchberg/kutzbuhel, jak dla mnie nalepsze trasy i warunki

  • Zgłoś
Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir są rewelacyjne, ich testowanie to fantastyczna przygoda , możliwość nawiązania nowych rozmów i dzielenie się spostrzeżeniami wśród przyjaciół i znajomych, efekty prania zaskakujące. Polecam wszystkim którzy jeszcze nie porównali prania w zwykłym proszku a prania z kapsułką, na bank proszek pójdzie w odstawkę.

"

przez Ambasadora
wiolka1225244616

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir GO Pods zrewolucjonizowały moje dotychczasowe wyobrażenia o praniu. Do tej pory preferowałam formułę tradycyjnego proszku do prania, który dozowałam przed praniem, a jego przechowywanie pod zlewem w kuchni nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Teraz kompaktowa kapsułka nie zajmuje dużo miejsca i łatwo dostosować do prania w ilości 5 kg.

"

przez Ambasadora
Marusha100867