Zatrzymaj szczególne wspomnienia z życia Twojego dziecka

Zatrzymaj szczególne wspomnienia z życia Twojego dziecka

O tym, że dzieci strasznie szybko rosną, nie trzeba nikomu przypominać. Tyle jest pięknych momentów od chwili narodzin, które świętujemy. Nie możemy zatrzymać żadnej z chwil, ale możemy sprawić, że zostaną nam po nich cudowne wspomnienia i pamiątki...


Czas ma to do siebie, że nie da się go zatrzymać. A druga jego charakterystyczna cecha to fakt, że jego upływ najlepiej widać po dzieciach! Zróbmy więc wszystko, by najpiękniejsze i najważniejsze momenty w życiu dziecka utrwalić i zapamiętać na zawsze!

Ciąża. Już od momentu, kiedy dowiadujesz się, że w brzuszku zamieszkał „mały lokator” jest idealny czas, by utrwalać te wyjątkowe chwile, jakie są Twoim udziałem przez 9 miesięcy. Później będziesz z rozrzewnieniem wspominać ten okres, a za parę lat maluch z zaciekawieniem będzie oglądał zdjęcia i inne pamiątki związane z czasem, kiedy jeszcze był w brzuszku mamy.

  • Prowadź dziennik/pamiętnik ciąży; czy to wirtualny czy w tradycyjnej formie; wpisy opatrz fotografiami brzuszka, zdjęciami z USG, zapisuj wagę swoją i maluszka, pierwsze kopniaczki i czkawkę, swoje emocje i emocje jakie towarzyszyły tacie i reszcie rodziny. Idealnie byłoby, gdyby tata prowadził taki pamiętnik wspólnie z mamą!
  • Nie szczędź sobie zdjęć. Chociaż dziś może Ci się wydawać, że wyglądaz grubo za kilka lat spojrzysz na ciążowe fotki ze wzruszeniem!


Narodziny. Nie musisz posuwać się aż tak daleko i robić sesji na porodówce, ale fotografia maluszka tuż po urodzeniu na pewno będzie wspaniałą pamiątką, podobnie jak zachowana bransoletka z oddziału szpitalnego, kartki z gratulacjami od znajomych czy odcisk rączki nowonarodzonego maluszka.

Pierwsze razy... Niezapomniane i wyjątkowe momenty dla każdego rodzica jak: pierwszy uśmiech, pierwsza zabawa grzechotką, pierwsze „ma-ma”, pierwsze kroczki z pewnością są warte celebrowania i utrwalenia!

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Tak więc ciesz się tymi chwilami, zapisuj je skrzętnie i fotografuj!

Pójście do przedszkola/szkoły. A może warto świętować taki krok w samodzielność i taką zmianę w życiu malucha, jaką jest przedszkole/szkoła?
Upominki w postaci przyborów szkolnych z ulubionymi bohaterami, kartonowa kredka wypchana cukierkami i torcik w kształcie książki, a także życzenia powodzenia od najbliższych na pewno wprawią w dobry nastrój nawet niezbyt pozytywnie nastawionego przyszłego przedszkolaka/ucznia!

Dla każdego rodzica są to bardzo ważne i pamiętne momenty, więc świętowanie ich jest doskonałym pomysłem.

Małe i duże sukcesy. Jest ich przecież tak wiele w życiu dziecka i rodzica i wszystkie są warte tego, by je celebrować i utrwalać! Pierwsza literka postawiona własnoręcznie, rysunek, na którym można odróżnić mamę od kotka, pierwsza piątka w szkole, jazda na rowerze bez bocznych kółek...

Każda radość dziecka jest największą radością matki, nawet ta najmniejsza jest dla matki najważniejsza.

Ciąża bliźniacza - porady i zagrożenia
Wieloraczki to niewątpliwe wyzwanie dla ich mam; oto, jak sobie poradzić i nie zwariować.

  Zaloguj się, by dodać komentarz

Od poczatku ciazy az po dzien dzisiejszy (corka ma prawie 7 lat) prowadzilam dla NIkoli pamietnik. Opisywalam w nim wszystkie ciekawe sytuacje. Czasami "pomagala mi" ozdobic go roznymi naklejkami, odrysowywalysmy co jakis czas raczke i nozke, aby kiedys mogla sie przekonac jak w niedlugim czasie mozna "urosnac" i wklejalysmy zdjecia. Postanowilam ze corka dostanie pamietnik e dniu 18 urodzin :)

  • Zgłoś

Potwierdzam:) warto. Mamy zdjecia ciążowe,usg, po porodzie maluszka, prowadzę zapiski,które dam " malenstwu" w dniu ślubu. Skrzętnie zbieram rysunki i jego prace. A juz niedługo nasz maluch pojdzie do przedszkola.czas szybko zleciał. Nie raz siadamy i wspolnie oglądamy uzbierane dotychczasowe skarby:)

  • Zgłoś
Aussie 3 Minute Miracle Moisture

Aussie 3 Minute Miracle Moisture

"

Naprawdę nie ma lepszego zestawu do włosów. Od samego zapachu można oszaleć, bo jest po prostu boski!!!! Nie mówiąc o działaniu, moje włosy nareszcie są piękne !

"

przez Ambasadora
Anulka_88