Zabawy dla dzieci na dworze

Zabawy dla dzieci na dworze

4 zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu


Jeśli chciałabyś zobaczyć jak Twoje dzieci porzucają gry video i z radością spędzają czas na podwórku, pokaż im te 4 fajne gry na świeżym powietrzu. Zabawa w ulubionym parku pomoże im się przekonać, że nie muszą siedzieć w domu przed komputerem, aby dobrze się bawić.  

1. Pełne radości woreczki gimnastyczne
Będziesz potrzebować kredę i woreczki gimnastyczne. (Jeśli nie masz takich woreczków, możesz je zrobić samodzielnie – wystarczy, że wypełnisz stare skarpetki ryżem lub fasolą i zwiążesz końce sznurkiem.)

 • Zacznij od narysowania celu w postaci 3 kół o wspólnym środku. Ponumeruj je od 1 do 3 – zaczynając od największego koła.
 • Zaznacz punkt w odległości około 3 metrów od celu. Dzieci będą stały w tym miejscu i rzucały woreczkami do celu.
 • Każde dziecko ma swoją kolej na rzucenie woreczkiem. W zależności od tego, w którym kółku woreczek wyląduje, tyle punktów dziecko otrzyma.
 • Wcześniej ustal ilość wszystkich kolejek. Wygrywa gracz, który zdobędzie największą ilość punków.

2. Mistrz w klasy
W tej grze także możesz wykorzystać woreczki gimnastyczne lub użyć kamyków bądź breloków do kluczy do celowania w pola.

 • Narysuj kredą pola do klas i ponumeruj je od 1 do 10.
 • Rzucajcie po kolei zaczynając od pola numer 1, starając się przy tym nie dotknąć linii. Jeśli uda Wam się, rzucacie dalej, jeśli nie to tracicie kolejkę. Następnie skaczcie na jednej nodze w te pola, w których znajduje się Wasz kamyk lub woreczek. Jeśli pola są obok siebie, możecie położyć obie stopy jednocześnie.
 • Kontynuuj dopóki nie dotrzesz do ostatniego pola, w którym jest Twój woreczek.
 • Odwróć się i skacz z powrotem, zbierając swoje woreczki. Kiedy znowu przyjdzie Twoja kolejka, rzucasz woreczkiem w następne pole i tak dalej.
 • Zawodnik, który jako pierwszy dotrze do ostatniego pola -wygrywa!
 • Dopasuj tę grę do wieku zawodników poprzez rysowanie odpowiedniej ilości pól, młodszym dzieciom wystarczy narysować 5 lub 6 pól.
Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

3. Kapitan statku
Ta gra zawsze przyczynia się do masy chaosu i wywołuje mnóstwo śmiechu.
Jeden gracz jest kapitanem i to on wydaje rozkazy pozostałym zawodnikom. Gracze, którzy nie wykonają polecenia poprawnie odpadają lub zamieniają się w rekiny, które będą próbowały wyeliminować innych zawodników. Wśród zabawnych rozkazów mogą pojawić się:

 • Wszyscy na pokład (możecie udawać, że drzewo jest statkiem).
 • Padnij (dzieci kładą się na brzuchach).
 • Krzyknij: statek miłości (dzieci szukają pary i tańczą).
 • Bieg do kajuty kapitana statku (wszyscy biegną w stronę kapitana).
 • Rekin atakuje (biegnij do wyznaczonej „wyspy” zanim rekin Cię złapie).

4. Połącz i dopasuj
Zapewne spotykasz się z różnymi odmianami gier, w które grałaś jako dziecko. Jeśli dobrze wspominasz gry związane z chowaniem, spróbuj zagrać w „Ukryj guzik”.
Jedna osoba chowa gdzieś w parku mały przedmiot np. guzik. A następnie reszta dzieci zaczyna poszukiwania z pomocą wskazówek typu: „ciepło”, gdy ktoś jest blisko odnalezienia guzika i „zimno”, gdy ktoś szuka nie w tym miejscu. Wybierz dowolny przedmiot, który będziesz chciała schować np. mały kamyk czy szyszkę.
Czas z rodziną jest bezcenny, a te zabawy to jedynie namiastka tego, co można robić z dziećmi w parku. Wystarczy puścić wodze wyobraźni i cieszyć się każdą chwilą spędzoną na świeżym powietrzu wśród natury.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Mój syn ma dopiero rok, spędza całe dnie na dworze, zabawa piłką, w piaskownicy, na huśtawce,biega. W ciągu dnia ubrania zmieniane są kilkakrotnie :) ale najważniejsze że dziecko jest szczęśliwe. Uwielbia bawić się na dworze...

 • Zgłoś

Polecam jeszcze grę w kapsle tzw wyścig pokoju, z jakiś deseczek zrobić podstawę lub jeśli w parku jest utwardzona ścieżka, kapsle na 99 % każdy w domu ma :) można je czymś pomalować żeby były inne niż od piw :) i do dzieła :) albo zabawa z chustą ale to przy większej ilości dzieci :) albo taki tunel można kupić :) i wymyślać z tym zadania :)

 • Zgłoś

Co fakt to fakt takie czasy nastały że dzieci z domu wygonić nie można . Trzeba dzieci zachęcać do aktywności fizycznej i rozwijającej intelekt co na przyszłość zaowocuje :)

 • Zgłoś
luca7

luca7

Zgłoszone

Ja lubię jak moje dzieci bawią się w poszukiwaczy skarbów,,mówie im co mają znaleźć a one biegają i szukają kto szybciej i więcej ekstra zabawa no i w ruchu

 • Zgłoś

Nas rodzice nie mogli do domu z podwórka zabrać a dzisiaj nie można z domu na podwórko wygonić.Takie czasy nastały.Mam nadzieję ze to się zmieni...bo moja ulubiona gra z dzieciństwa tzn.guma powróciła!!!Coraz częściej widzę dzieci skaczące w nią.Wiosną mam zamiar pokazać mojej córce co to jest za fajna gra.

 • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej