Wydarzenia kulturalne w Warszawie

Wydarzenia kulturalne w Warszawie

Wiosna pełna wydarzeń kultualnych – nasze rekomendacje.


Wiosna, przybudzenie po zimie, to nie tylko nas dotyczy, ale również w kultury w której będziemy mogli zaznać przebudzenia. Trzeba przyznać, że w 2015 roku stolica szykuje dla nas wiele niespodzianek. Te, o których wspominamy to tylko część całego kulturalno-rozrywkowego "repertuaru". Długo oczekiwane koncerty, błyskotliwe spektakle i inne wspaniałe pokazy z pewnością zafundują wszystkim niezapomniane emocje, które zawsze warto kolekcjonować.

Oto co w pierwszych miesiącach wiosny nas czeka, co możemy już teraz zaplanować.

Marzec to przede wszystkim Kanadyjski piosenkarz z niezwykle męskim i chrypliwym głosem, który odwiedzi Warszawę 29 marca i zagra dla swoich fanów w Hali Torwar. Usłyszymy jego największe hity jak i te pochodzące z najnowszego albumu. Garou odwiedzi aż sześć miast w Polsce, w tym Warszawę.

Teatr Wielki zaprasza na genialne przedstawienia baletowe: 'PUPA ' Stanisława Syrewicza oraz Anny Hop (premiera 14 lutego) oraz na Operę kameralną w dwóch aktach POWDER HER FACE (premiera 9 maja), a także na operę w czterech aktach WILHELM TELL (premiera 21 czerwca). W Teatrze Komedia szykuje się premiera „Jak na wulkanie“ (15 maja) ,a w kwietniu zapraszamy do Teatru Polonia na błyskotliwą sztukę „Happy Now?“.

W maju czeka nas kolejna edycja „Nocy Muzeów“. 18 maja będziemy mogli wejść do ulubionych muzeów za darmo, do późnych godzin nocnych. Z każdym rokiem jest coraz więcej miejsc, które są otwarte dla zwiedzających i które organizują różne kulturalne atrakcje.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Jeśli jeszcze nie widzieliście wystawy stałej w Muzeum POLIN to warto ją zobaczyć. Dodatkowo w Muzeum POLIN w maju zostanie otwarta nowa wystawa czasowa ze zdjęciami i twórczością Romana Vishniaca – rosyjsko, amerykańskiego fotografa, który fotografował społeczność żydowską Europy Środkowo-Wschodniej tuż przed katastrofą holocaustu.

Już od paru miesięcy słyszymy o musicalu w Teatrze Roma. Musical MAMMA MIA! to światowy fenomen teatralny i wielki sukces musicalowej sceny. Każdego dnia odbywa się na świecie co najmniej siedem spektakli i to na co najmniej trzech kontynentach! MAMMA MIA! zawiera wszystkie najbardziej znane i lubiane, nieśmiertelne przeboje zespołu ABBA, zgrabnie wplecione we wzruszającą i zabawną fabułę: dwudziestoletnia Sophie, próbująca się dowiedzieć, kto jest jej ojcem, ożywia przeszłość Donny, swojej samotnej, młodej mamy – wszystko w pięknej scenerii urokliwej greckiej wysepki! Po prostu miłość, morze i słońce!

Muzeum Narodowe ma dla nas piękną wystawę: Olga Boznańska (1865–1940)
26 lutego – 2 maja 2015. Przypadająca 15 kwietnia 2015 roku 150. rocznica urodzin Olgi Boznańskiej stała się inspiracją do zaprezentowania twórczości jednej z najbardziej cenionych polskich malarek, zaliczanych do ścisłego grona najwybitniejszych artystek europejskich. Obrazy z różnych okresów twórczości artystki zestawione zostały z wybranymi pracami malarzy europejskich i japońskich. W tym z arcydziełami takich mistrzów, jak Diego Velázquez, Édouard Manet, Eugène Carrière, Henri Fantin-Latour i Édouard Vuillard. Wyjątkową atrakcją warszawskiej edycji wystawy będzie znakomity obraz pędzla Jamesa Abbotta McNeilla Whistlera Harmonia w szarości i zieleni: Miss Cicely Alexander, wypożyczony przez Tate w Londynie.

To tylko wybrane pozycje, zaplanowanych, ciekawych wydarzeń będzie dużo więcej.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.