Wspólnie z całą rodziną zróbcie latawiec!

Wspólnie z całą rodziną zróbcie latawiec!

Podziel zadania pomiędzy członków rodziny: jedna osoba tnie kolorowy papier i gazety, druga sznurek, a trzecia związuje listewki. Wspólna praca podczas robienia latawca sprawi Wam wiele radości, a owoc rodzinnych wysiłków z dumą poszybuje w niebo.Cała rodzina może wspólnie zrobić przepiękny latawiec. Zatem do dzieła!

Materiały potrzebne do zrobienia latawca:

 • 3 listewki o długości 60, 80 lub 100 cm z drewna balsa bądź trzciny
 • cienki drut
 • błyszczący papier lub cienka nylonowa tkanina
 • sznurek lub żyłka
 • kawałki kolorowego papieru lub gazety do zrobienia ogona latawca
 • klej
 • taśma bezbarwna
Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Wskazówki:

 • Skrzyżuj ze sobą dwie listewki i mocno zwiąż je ze sobą sznurkiem, żyłką lub cienkim drutem. Na końcu każdej listewki zrób niewielki otwór, przełóż przez niego sznurek i mocno zwiąż. Upewnij się, że tak powstała konstrukcja ramy latawca jest idealnie wyśrodkowana.
 • Odetnij kawałek wybranej nylonowej tkaniny. Na odciętym kawałku tkaniny ułóż ramę latawca. Przed odcięciem upewnij się, że kształt i wielkość tkaniny pasują do ramy latawca. Bądź ostrożna! Tkanina musi być odpowiednio szersza od ramy, tak abyś do jej brzegów mogła przykleić kolorowy papier lub gazetę. Dla pewności sklejone miejsca możesz również zabezpieczyć taśmą.
 • Jeżeli tkanina ma jakiś wzór lub nadruk, upewnij się że został on poprawnie rozmieszczony i ułożony w stosunku do ramy latawca. Zacznij od dwóch sąsiadujących ze sobą krawędzi (które powinny znajdować się w dolnej części latawca w przypadku tkaniny z wzorem), do każdej z nich przywiąż sznurek o długości będącej połową długości boku latawca. Na przykład jeżeli listewka ma 60 cm długości, sznurek musi mieć 30 cm itd. Mocno zwiąż sznurki ze sobą formując węzeł, do którego dołącz trzeci sznurek. Ostatni kawałek sznurka musi być dłuższy, ponieważ z niego zostanie zrobiony ogon latawca. Powinien być przynajmniej cztery razy dłuższy niż długość boku latawca (np.: listewka ma długość 60 cm, sznurek musi mieć 2,40 m długości). Przygotuj małe paski wycięte z kolorowego papieru lub gazet i przymocuj je do ogona latawca zachowując 20 cm odstęp pomiędzy nimi.
 • Najtrudniejsze i najważniejsze w konstrukcji latawca jest właściwe wznoszenie się, a co za tym idzie odpowiednie mocowanie sznurka. Na ten element należy zwrócić szczególną uwagę. Zacznij od przeciwnych końców tych samych listewek co ostatnio. Przywiąż kawałek sznurka tej samej długości co listewka i trzeci kawałek również takiej samej długości, w miejscu skrzyżowania listewek. Mocno zwiąż ze sobą wszystkie trzy sznurki na supeł, a następnie przywiąż do niego sznurek.

Widzisz to nie było takie trudne. Teraz wraz z rodziną możesz puszczać Wasz wspaniały latawiec podczas wspólnych spacerów.

Wakacje z rodziną
10 sposobów na udane i bezstresowe wakacje z rodziną.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

O jej. Kiedys robilam z mamą latawce. Teraz mi przypomnieliscie i zrobie z corcia <3

 • Zgłoś

ja tez przyłączam się do takiej zabawy. mam nadzieje , że będzie to super zabawa.

 • Zgłoś

Super zabawa!

 • Zgłoś
aska85

aska85

Zgłoszone

Na pewno zrobimy własne latawce :) Świetny pomysł na spędzenie czasu z dziecmi :)

 • Zgłoś

Świetny pomysł koniecznie do przetestowania.

 • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora