Wróżby andrzejkowe dla dzieci

Wróżby andrzejkowe dla dzieci

Kto z nas nie pamięta z dzieciństwa andrzejkowych zabaw?


Aby kultywować tę tradycję, urządź andrzejkowe przyjęcie dla swoich pociech!

Skąd się wzięła ta tradycja?

Andrzejki, które w dorosłym życiu nieodłącznie kojarzą nam się z imieninami Andrzeja, hucznymi zabawami i imprezami, znane są już od setek lat. Niegdyś – zwane Jędrzejkami lub Jędrzejówkami – były po prostu wieczorami wróżb, które odprawiano w nocy z 29 na 30 listopada. Wówczas przeznaczone były głównie dla niezamężnych dziewcząt, a wróżby miały charakter wyłącznie matrymonialny i dotyczyły przewidywania przyszłości, a głównie która z panien pierwsza wyjdzie za mąż.

Wieczór dla dzieci

Andrzejkowy wieczór przygotowany dla dzieci może być świetną okazją nie tylko do zabawy w gronie kilkuletnich przyjaciół, ale także do opowiedzenia o zwyczajach naszych przodków. Warto wprowadzić maluchy w tradycję, tym bardziej gdy ma ona tak radosny i odmienny od codziennych zabaw charakter! Maluchom nie proponujemy oczywiście matrymonialnych gier – zamiast nich wybraliśmy kilka, które wspaniale wypełnią listopadowy wieczór.

Wróżenie z wosku

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Wieczorna zabawa związana ze świętem Andrzeja nie może się odbyć bez tradycyjnych wróżb z wosku! Będziesz do nich potrzebować dużego, metalowego klucza ze sporym uchem, naczynia z zimną wodą oraz świeczki. Kiedy w zapalonej świecy zbierze się wystarczająco dużo płynnego wosku, wraz z dzieckiem wylej go przez ucho od klucza do wody. Powstały kształt odłóż na papier i odstaw do ostygnięcia. Gdy wszystkie maluchy stworzą własne odlewy, w przyciemnionym pokoju powstałe formy powinny rzucać cień na oświetloną ścianę. Odczytywanie z niej kształtów i znaczeń pobudzi dziecięcą wyobraźnię i sprawi wiele frajdy!

Wróżba z butów

Tę zabawę zapewne także pamiętasz ze swojego dzieciństwa. Aby ją przeprowadzić potrzebować będziesz jeden but od każdego uczestnika imprezy. W przeciwległym do drzwi miejscu sali lub pokoju zacznij ustawiać buty jeden za drugim tak, że pięta jednego będzie stykała się z przodem drugiego. Gdy zabraknie Ci butów,  przekładaj je z końca na początek w kierunku drzwi. Pierwszy but, któremu uda się przekroczyć próg wygrywa, co oznacza, że jego właścicielowi jako pierwszemu spełni się marzenie!

Kim będziesz w przyszłości?

Przygotuj niewielkie karteczki i poproś, aby zgromadzone dzieciaki wyliczyły jak najwięcej zawodów. Każdy z nich zapisz na niewielkiej oddzielnej karteczce. Gdy maluchom skończą się pomysły, zbierz je wszystkie i wrzuć do głębokiego kapelusza. Następnie każde dziecko z zamkniętymi oczami będzie musiało wylosować jedną z nich. Ten zawód, który wylosuje, będzie wykonywało w przyszłości!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Przyszło mi mieć w Andrzejki urodziny, więc nie tylko wróżę ale i spędzam je z najbliższymi. No i jakiś prezent zawsze się dostanie.:)

  • Zgłoś

pamiętam te zabawy :)

  • Zgłoś
nehr24

nehr24

Zgłoszone

Z moją córą organizujemy andrzejko-bal ;).

  • Zgłoś
luca7

luca7

Zgłoszone

To były czasy kiedy czekało się na koleżanki ,żeby razem powróżyć,to była świetna zabawa,a teraz czekam na zabawę andrzejkową u dziecka w szkole i przypomnę sobie stare dobre czasy:-)

  • Zgłoś

swietny pomysl na spedzenie dnia andrzejkowego ja ze swoim dwu latkiem wybieram sie na zabawe andrzejkowa i napewno bedzie to dla niego wielka frajda :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.