Wiosenne zabawy z dzieckiem

Wiosenne zabawy z dzieckiem

Dzieci muszą mieć zapewnioną możliwość różnego rodzaju aktywności ruchowej!


Sprzyja temu wiosna – po długim zimowym przebywaniu w domu i małej ilości ruchu dzieci marzą o „szaleństwach” na świeżym, cieplejszym powietrzu. Wiosenne spacery są świetną okazją do wspólnych zabaw, śmiechu, ruchu i oddychania świeżym powietrzem. Ponieważ dzieci nie bardzo lubią spacerować dla samego spacerowania, to organizujemy „Wiosenne przygody” i „Odkrywcze Wyprawy”.

„Szukamy przylatujących bocianów”.
Rozmawiamy z dziećmi o powrocie bocianów z ciepłych krajów do swoich gniazd.
Niezależnie od tego, czy w pobliżu są gniazda (można sprawdzić), czy nie, spacerujemy i bawimy się w „Bociany na łące”. Głodne bociany (dzieci) chodzą po łące (trawnik, podwórko, droga, chodnik itp.) po „bocianiemu” wysoko podnosząc nogi na przemian i szukają żabek. Dorosły mówi: żabka z tyłu; żabka dwa kroki do przodu; krok w lewo; dwa kroki w prawo itp. „Bocian” wykonuje polecenia i potem stając na jednej nodze trzy razy „klekocze” wyciągniętymi rękami do przodu wciągając nosem powietrze i znów „klekocze” trzy razy wolno wydychając powietrze ustami.

„Głodne wiewiórki”.
Na podwórku (chodniku, ścieżce itp.) rysujemy „dziuple” – koła o średnicy około 60 cm (na trawniku układamy koła ze sznurka, gałązek). W każdej z nich znajdują się „orzeszki” (kamyki, klocki, patyczki). Dysponujemy: „Wiewióreczko, wskocz do dziupli, w której są trzy (5, 7, 4 itp.) orzeszki”. Dziecko – wiewiórka wskakuje na dwóch „łapkach” do odnalezionej „dziupli”. „Weź jeden”, „Ile tam jeszcze zostało?”. Takie skakanie daje dzieciom wiele radości, a liczenie nabiera konkretnego sensu.

Proszki Vizir
Proszki Vizir
(580)

Proszki Vizir

Odkryj teraz!

„Poszukiwacze wiosny”.
Wybieramy się na daleki spacer w poszukiwaniu oznak – skarbów nadchodzącej wiosny. Rozmawiamy najpierw z dziećmi o pierwszych przejawach wiosny. Szukamy w ogródkach śnieżyczek, krokusów, bazi na wierzbach, pączków na gałęziach itp. Przy każdym „wiosennym skarbie” zatrzymujemy się i głęboko wdychamy wiosenne powietrze. Dorośli i dzieci liczą, ile oznak wiosny znaleźli. Potem w domu można wspólnie rysować wiosnę, a zebrane bazie wstawić do wazonu. Po takim spacerowaniu możemy być pewni, że ubranie naszego dziecka może mieć oznaki kontaktu z błotem, z ziemią ale nie martwmy się tym, teraz to już nie jest problem, na rynku mamy wiele środków, które sobie z tym poradzą, a jednym z nich jest proszek Vizir, który doskonale poradzi sobie z naszym problemem

Takie wiosenne spacery i zabawy służą świetnie dotlenieniu się, rozciągnięciu mięśni i ścięgien. Pierwsze wiosenne jazdy na rowerze, hulajnodze, bieganie, skakanie przez kałuże to świetna aktywność ruchowa i „łapanie odporności”. A jaki apetyt mają potem dzieci-niejadki i jak świetnie śpią po wiosennym zmęczeniu!

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej