Wakacje z rodziną

Wakacje z rodziną

10 sposobów na udane i bezstresowe wakacje z rodziną


„Czy już jesteśmy na miejscu?” To męczące pytanie zadają dzieci, kiedy nie mogą się doczekać kresu podróży – prawdziwy koszmar wszystkich rodziców. A jeśli uda Ci się zaskoczyć dzieci wcześniejszym przybyciem na miejsce?

Pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach, dlatego starannie planuj wszystkie, nawet drobne etapy rodzinnych wakacji. To prosty sposób, który uszczęśliwi wszystkich. Poświęć chwilę na zaplanowanie podróży w taki sposób, aby była atrakcyjna dla całej rodziny. Kluczem do sukcesu niech stanie się wspólnie spędzony czas. Osiągniesz to angażując dzieci w każdy etap podróży; zapytaj o ich propozycje, skorzystaj z ich pomysłów i sugestii, zachęcaj do czynnego udziału w planowaniu wakacyjnej eskapady. Ich uwaga skupi się na zadaniu, a pytanie o czas przyjazdu na miejsce pójdzie w niepamięć. Możecie rozkoszować się wyprawą.

Nieważne, czy lecisz samolotem, czy jedziesz samochodem, jesteś na campingu lub na działce u babci, zawsze przydadzą Ci się dobre rady. Na przykład: jak się spakować, co warto zwiedzić oraz co i gdzie smacznie zjeść. Polecamy zabranie na wakacje z rodziną zdrowych przekąsek i tylko kilku zabawek dla dzieci. Cenne przedmioty, jak i te, po które często sięgasz w podróży, spakuj w bezpiecznej torbie podręcznej.

Do sprawnego nadzorowania wakacji pełnych wyzwań, konieczne jest otwarte podejście i elastyczność, zarezerwuj również odpowiednią ilość czasu, aby uniknąć pośpiechu, a przede wszystkim zaangażuj do pomocy dzieci. Biorąc czynny udział w przygotowaniach do wakacji, Twoje pociechy poczują się docenione, dlatego wspólnie spakujcie walizki i wymieńcie się pomysłami. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek na zorganizowanie mniej stresujących i wspaniałych rodzinnych wakacji.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

W drodze:

 1. Kiedy dotrzecie na miejsce zwołajcie rodzinną naradę, na której przeanalizujcie różne możliwości. Pozwól dzieciom podejmować decyzje. Lepiej wiedzieć z góry, że nie chcą iść do zoo. Zaproponuj alternatywne rozwiązania, w końcu to Ty jesteś ekspertem z doskonałą orientacją w terenie. Wyszukaj miejsca i zajęcia przygotowane z myślą o dzieciach, takie jak na przykład: warsztaty plastyczne w muzeum, podczas których Ty będziesz mogła w spokoju podziwiać dzieła sztuki. Sprawdź, czy możesz zarezerwować bilety przez Internet, w ten sposób będziesz kontrolować plan dnia. Lepiej zrobić to przed wyjazdem czy na miejscu? Naszym zdaniem wybór jest oczywisty – lepiej planować z odpowiednim wyprzedzeniem. Na przykład możesz zaplanować wycieczkę do Centrum Pompidou na wtorek o godzinie 14 lub wybrać się tam spontanicznie.
 2. Podczas podróży, zamiast pozostawić dzieci samym sobie z ulubioną grą video lub filmem, usiądź obok i pograj z nimi lub podziwiajcie razem otaczające krajobrazy. Jest to świetny sposób na rozbudzenie dziecięcej wyobraźni. Możecie także wspólnie zaśpiewać piosenkę.
 3. Podczas przerw w podróży, na stacji kolejowej czy na lotnisku zapewnij dzieciom odrobinę aktywności. Znajdźcie miejsce, gdzie możecie zagrać w piłkę.

W wakacje:

 1. Podczas wakacji wiele może pójść nie po Twojej myśli, na skutek decyzji podejmowanych w ostatniej chwili czy zmiany planów z powodu niepogody lub innych nieprzewidzianych sytuacji. W deszczowe dni, zamiast spędzać dzień na plaży, odwiedźcie muzeum bądź weźcie udział w innym ciekawym wydarzeniu.
 2. Wykaż się operatywnością i zaplanuj różne zajęcia dla rodziny w tej samej okolicy.
 3. Ustalcie zasady obowiązujące podczas wakacji, takie jak na przykład: każdy członek rodziny podczas jednego dnia robi to co lubi najbardziej. Przygotuje się na niekonwencjonalne miejsca. W głowach dzieci kłębią się niezliczone pomysły, które zaprowadzą Cię do oceanarium lub do zamku.
 4. Zabawy ruchowe zaplanuj od rana, popołudnie spędźcie na słodkim lenistwie w parku, na plaży lub utnijcie sobie drzemkę. Następnie zrealizujcie kolejny pomysł. Upewnij się, że sprawia to dzieciom frajdę. Każdy członek rodziny powinien znaleźć coś przyjemnego dla siebie. Być może takie rozwiązanie nie wszystkim się podoba, ale uczy empatii.
 5. Jeśli to możliwe zorganizuj sobie kilka chwil bez dzieci, tylko dla siebie. Zafunduj sobie zabieg w SPA, relaks w jacuzzi, spacer po plaży, zakupy czy wspaniały posiłek.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Ciekawe i na pewno przydatne :)

 • Zgłoś

Ciekawe i na pewno przydatne :)

 • Zgłoś

Warto wykorzystać :-) A pokazy zdjęć są u nas w standardzie :-)

 • Zgłoś

Wakacje, wakacjami,ale my nie mamy szans na wakacje, praca, brak urlopu , ale dobrze wiedzieć na przyszłość ;)

 • Zgłoś

wlasnie niedlugo wybieram sie na pierwsze wakacje z dzieckim tzn daleka podroz i wiele wskazowek mam zamiar wprowadzic.dzieki za ten artykul

 • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.