Wakacje w Czechach

Wakacje w Czechach

Wiosna za pasem, dni są coraz cieplejsze a my zaczynamy planować podróże – te weekendowe i te dłuższe. Warto wyruszyć i odkrywać nieznane miejsca. A może Czechy? To idealne miejsce na krótką aktywną podróż.


Piękna sceneria oraz wspaniałe zabytki uczyniły z Czech atrakcyjny kierunek dla polskich turystów. Niewielka odległość sprawia, że kraj ten jest szczególnie kuszący dla tych, którzy chcą efektywnie wykorzystać wolny czas. Jak odkrywać piękno tego kraju? Jakimi atrakcjami może on zachwycić?

Czechy dla wygodnych

Najwygodniejszym sposobem na zwiedzenie w krótkim czasie najpiękniejszych zakątków Czech są zorganizowane wyprawy. Nie trzeba się martwić o rezerwację miejsc w hotelach ani o formalności związane z załatwianiem wstępów do wybranych obiektów. Szeroki wachlarz takich wypraw sprawia, że każdy może dopasować tematykę wyjazdów do swoich preferencji. Historyczne miasta oraz piękne zamki – oto motywy, które cieszą się największym uznaniem.

Praga i jej skarby

Ze względu na liczne zabytki czeska stolica od lat stanowi główny punkt w programach wycieczek objazdowych po Czechach. Może zobaczyć słynne Hradczany oraz Most Karola. Spacer po Złotej Uliczce oraz żydowskiej dzielnicy Jozefov to kolejne atrakcje, które są turystom doskonale znane. Co jeszcze warto zobaczyć?

Czeski Krumlow: najpiękniejszy gród nad Wełtawą

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

To kolejne miasto, które może się pochwalić wspaniałymi budowlami. To najpiękniejszy gród nad Wełtawą, w którym z pewnością warto się zatrzymać. Czeski Krumlow może oczarować wspaniałym zamkiem z XIII wieku oraz cennymi zabytkami na terenie Starego Miasta. Renesansowy ratusz oraz gotycki kościół św. Wita to najpiękniejsze przykłady miejskiej architektury. Pański Browar oraz Brama Budziejowicka to kolejne atrakcje, dzięki którym spacer po mieście każdemu dostarczy wielu wrażeń.

Zamki nad Wełtawą

Średniowieczne zamki nad Wełtawą należą do największych atrakcji w Czechach. Każdy z nich ma swój unikalny charakter i wyjątkową formę. Przebudowany w XIX wieku zamek Hluboká przyciąga niezwykłą architekturą oraz pięknymi wnętrzami. Wielkim zainteresowaniem cieszy się tu Duży Gabinet, którego najcenniejszą ozdobę stanowi orientalny dywan. Zamek Zvikov z kolei przyciąga uwagę wysoką wieżą oraz pięknym, renesansowym dziedzińcem.

W czasie podróży doliną Wełtawy warto też odwiedzić zamek Orlik. Zbudowany na potężnej skale, pięknie wcinający się w wody Zalewu Orlickiego zamek przyciąga gotyckim skrzydłem oraz nieco młodszymi wieżami. Zachwycają też jego wnętrza, w których można ujrzeć fascynującą kolekcję broni oraz bibliotekę pełną cennych książek.

Czechy mogą oczarować swymi zabytkami i pięknymi miastami. Ten kraj każdemu turyście może zaoferować wiele wspaniałych atrakcji. Poznawanie jego największych atrakcji może się okazać świetnym pomysłem na spędzenie czasu w efektywny i przyjemny sposób.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Praga piękna Ale niestety bardzo dużo ludzi a z dzieckiem jest trochę ciężko przy takim tłumie

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.