popoludniowa-herbatka

Popołudniowa herbatka

Oto kilka pomysłów, jak urządzić popołudniową herbatkę i zachwycić wszystkich gości.


Jak powszechnie wiadomo, popołudniowa herbatka to typowo brytyjski sposób podejmowania gości, który został wprowadzony przez Annę, siódmą księżną Bedford, w 1800 roku. W tamtych czasach Anglicy jadali tylko dwa posiłki dziennie – śniadanie i obiadokolację. Aby opanować popołudniowy głód, księżna zaczęła przygotowywać małe przekąski, które podawała z herbatą. Ponieważ nie lubiła jadać sama, zaczęła zapraszać na popołudniowe spotkania swoje przyjaciółki. Ten sposób spędzania wolnego czasu stał się bardzo popularny wśród klasy wyższej. Tradycyjnie herbata była kojarzona z klasą robotniczą; podawano ją wieczorem wraz z solidnym posiłkiem. Wszyscy zasiadali wtedy przy wysokich stołach i cieszyli się swoim towarzystwem. Teraz herbatki kojarzą się z eleganckim, dość formalnym przyjęciem. Popołudniowa herbatka jest mniej formalna i zwykle odbywa się w ogrodzie lub salonie. Do herbaty podaje się zazwyczaj lekkie kanapki, bułeczki z masłem i dżemem, ciastka, ciasteczka i inne smakołyki, które zazwyczaj podaje się na deser. Pijąc herbatę, nie musisz zalotnie zadzierać małego palca do góry; dawniej był on odchylany, by wyważyć delikatną porcelanową filiżankę, która nie miała uszka. W dzisiejszych czasach jest to uznawane za pretensjonalne i zdecydowanie passé.

Wypróbuj nasze pomysły na przyjęcie:

Alicja w krainie czarów
Aby urządzić bajkowe przyjęcie w ogrodzie, połącz świeże kwiaty z tradycyjnymi groszkami. Kombinuj i dopasowuj różne kompozycje. To najlepszy sposób na udaną popołudniową herbatkę.

Przyjęcie dla gentelmanów i dam
Aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę, pomaluj stół lub tace farbą do tablic. Dzięki temu będziesz mogła wypisać inspirujące i niebanalne teksty. Wypoleruj srebrną zastawę, dobierz kwiaty z ogrodu i dodaj delikatne elementy dekoracyjne. Dzięki temu uzyskasz elegancki, a zarazem świeży efekt.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Rustykalna popołudniowa herbatka
Aby stworzyć atmosferę lasu, zapomnij o porcelanowym serwisie. Postaw na naturalne i organiczne dekoracje, odkurz efektowne drewniane tace, dodaj kilka kępek mchu, kory i suszonych kwiatków.

Romantyczna popołudniowa herbatka dla pań
Idź tropem klasycznego, kobiecego przyjęcia popołudniowego. Wykorzystaj porcelanowe filiżanki, kryształowe wazony wypełnij wiosennymi kwiatami, zadbaj także o efektowne udekorowanie ciast i ciasteczek.

Przeczytaj również:

Przepisy kuchni śródziemnomorskiej
Niech kuchnia śródziemnomorska na stałe zagości w Twoim menu...


Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.