Podróże z dziećmi

Podróże z dziećmi

Wykorzystaj nasze pomysły na niezapomniane rodzinne podróże z dziećmi.


Wprowadź dzieci w pogodny nastrój i ciesz się perspektywą udanego urlopu.

Nawet przyjemna podróż może przerodzić się w koszmar, kiedy dzieci będą zdenerwowane i niespokojne. Pokażemy Ci, jak przygotować się do podróży z dziećmi, abyś mogła rozkoszować się upragnionym urlopem. Gdzie zamierzacie spędzić urlop? Wiele rodzin już spakowało swoje walizki, a inne są już w drodze na wymarzone wakacje. Nawet jeśli z założenia wakacje mają być czasem odpoczynku i relaksu, to podróż z dziećmi do celu może stać się prawdziwym koszmarem, który doprowadzi rodziców do czarnej rozpaczy, a to przez marudzące, znudzone, poirytowane czy sfrustrowane dzieci. Możesz z łatwością uniknąć tej sytuacji. Nasze porady uczynią Waszą kolejną podróż mniej stresującą, a jej wspomnienie pozostanie z Wami na długo!

1.Podziel się z rodziną swoimi planami.
Dobrym pomysłem na oswojenie dzieci z nieznanym im miejscem jest po prostu opowiedzenie o nim, dzięki czemu będą wiedziały, czego mogą się spodziewać. Jeśli planujecie złożyć wizytę Twojej siostrze, która ma trzy psy i dwa koty, nie zapomnij o tym wspomnieć: „W domu cioci możecie się spodziewać sporego zamieszania z powodu zwierząt, ale jednocześnie zabawa z nimi to niezła frajda!” Dzieci dobrze adaptują się do nowych sytuacji, o ile wiedzą, czego mogą się spodziewać i nic ich nie zaskoczy. W takich sytuacjach warto mieć pozytywne nastawienie. Jeśli wizyta u Twoich teściów zawsze związana jest ze sporym stresem (jednak zamierzasz ją złożyć), pamiętaj, aby nie wylewać swoich żali i frustracji na oczach dzieci. Zdecydowanie lepiej jest skoncentrować na pozytywnych wspomnieniach, takich jak np.: ulubione zabawy dzieci z dziadkiem i babcią.

2. Czas zmieniaj stopniowo.
Jeśli dom dziadków lub miejsce, w którym zamierzacie spędzić urlop, znajduje się w innej strefie czasowej, przyspiesz odpowiednio czas pójścia dzieci do łóżka o 10 do 15 minut w ciągu tygodnia (w zależności od potrzeby skróć go lub wydłuż). Stopniowo wprowadzaj zmiany, co pozwoli dzieciom zaoszczędzić zmęczenia podczas podróży. Czynność tę powtórz na tydzień przed powrotem z urlopu.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

3. Zaplanuj rozrywki
Na urlop zabierz dużo gier i zabawek, które zapewnią dzieciom rozrywkę. Zapytaj, w co chciałyby się bawić podczas podróży samochodem lub lotu samolotem; możesz zabrać ze sobą przenośne konsole do gier, książki lub notes do rysowania. Jeżeli wszystkie propozycje już się dzieciom znudzą, poszukaj nowych inspiracji wśród gier z Twojego dzieciństwa. Wybierzcie takie gry, które polubi cała rodzina, np.: „Zgaduj zgadula”, możecie także wspólnie pośpiewać piosenki.

4. W drogę zabierz coś znajomego
Dzieci czują się swobodniej, jeśli mają pod ręką znajomy przedmiot. Jeśli nagle zmienia się plan dnia Twoich dzieci, powinnaś pomóc im oswoić się z nową sytuacją i opanować emocje. W podróż zabierz ze sobą 5 małych przedmiotów, które dzieci używają na co dzień, np.: ulubioną łyżkę, kolejkę, pluszowego misia, zabawkę do kąpieli, ulubioną książkę czy poduszkę. Te przedmioty sprawią, że dziecko będzie mniej tęskniło za domem i zrozumie, że nie ma czego się bać.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Mamy 2-letniego synka, często wybieramy się do rodziny która mieszka niestety daleko... Nasz szkrab uwielbia jeździć samochodem ale w dłuższych trasach strasznie marudzi, wierci się w foteliku chce wyjść z niego. Staramy się zawsze wyjeżdżać pod wieczór lub w takich godzinach w których spi ale i tak sie budzi, wtedy nic nie pomaga ani zabawki, ani książeczki, telefony kompletnie nic, jedynie dużo cierpliwości potrzeba. Mamy nadzieje, że z wiekiem mu to minie:)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.