Gdzie na wakacje w Polsce

Najciekawsze miejsca na wakacje w Polsce

Wakacje nad morzem Różnie o naszym Bałtyku mówią. Że zimny, że siny i, że daleko od gór. Pomimo tych narzekań nad polskie morze bałtyckie co roku ściągają turyści z całego kraju. Długa linia brzegowa pomieści i tych, którzy lubią w tłumie ludzi uprawiać paravaning i tych, którzy od zgiełku schowaliby się głęboko za piaszczystymi wydmami. Gdzie warto pojechać nad morze?


1. Ustka

Ustkę wybraliśmy bo to urocze nadmorskie miasteczko ze zrewitalizowanymi chatami rybackimi. Dają tam pyszną, smażoną rybę tuż u ujścia w morze i regionalne piwo z browaru. Można tu pogłaskać syrenę po lewej piersi i zjeść usteckie krówki. Idealne miejsce do spacerowania, odpoczywania i siedzenia na plaży.

2. Piaszczysta plaża i latarnia morska w Czołpinie

Czołpino to propozycja dla tych, którzy nie lubią gwaru, tłoku i zapachu smażonych frytek dolatującego z budek przy plaży. Żeby dojść na przepiękną, piaszczystą, szeroką plażę w Czołpinie, trzeba zostawić samochód na płatnym parkingu w lesie, a potem iść dwa kilometry na piechotę. Droga warta wysiłku! Po drodze warto wejść na Latarnię w Czołpinie, z której cudownie widać zatokę, wydmy, las i jezioro Łebsko oraz Gardno. Trzeba to zobaczyć!

3. Gdynia

Przy wycieczkach do Trójmiasta, Gdynia bywa często pomijana. A to błąd. Po pierwsze dlatego, że jest tu jedyna na polskim wybrzeżu miejska plaża w samym centrum miasta, na którą można wejść prosto z Muzeum Miasta Gdyni albo z Gdyńskiego Centrum Filmowego. A po drugie to jedno z trzech najładniejszych miast nadmorskich z flotą żaglowców w porcie.

4. Góry

Podczas gdy Górale jadą nad morze, Kaszubi wsiadają w pociąg lub samochód i jadą w góry. Tylko w które góry? Z ankiety korytarzowej oraz z raportu Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że góry Polakom jednoznacznie kojarzą się z Tatrami i Zakopanem. To nie są jedyne góry, jakie w mamy w Polsce. Dlatego Zakopanego nie polecamy. Wybraliśmy coś zupełnie innego.

5. Szklarska Poręba w Karkonoszach

Szkalrska Poręba to wielki sentyment: pierwszy urlop, pierwsza taka zima. Na miejscu idziemy do wodospadu Kamieńczyka (najwyższego w polskich Karkonoszach), do wodospadu Szklarki albo wędrujemy na górę Szrenicę i do Śnieżnych Kotłów. Jeśli to za wysoko - robimy łagodne, malownicze trasy spacerowe. Kupujemy biżuterię z kamieni. A jak starczy czasu, jedziemy autokarem na zorganizowaną wycieczkę do Pragi. Wycieczkę można kupić w centrum miasta.

6. Wołosate na końcu Bieszczad

Kiedyś rzucało się wszystko i jechało w Bieszczady. Ale odkąd zaczęła tak robić znaczna część naszego społeczeństwa, atrakcyjność tej opcji spadła. Pielgrzymki na Tarnicę, największą górę w Bieszczadach, mogą zniechęcić szukających ciszy i spokoju. Podobnie jak oblegana Połonina Wetlińska i Połonina Caryńska. Ale to nie wszystko: można zatrzymać się i odpocząć w Wołosatem, jechać do Ustrzyk Górnych, do Komańczy, a nawet do Sanoka. Nawet jeśli nie są to już ścisłe Bieszczady, to można przekonać się jak piękny jest to region.

 

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Wakacje nad rzeką.

7. Kajakiem ze Starej Rzeki do Tlenia na Kociewiu

Propozycja nad rzeką to kajak na Kociewiu. Trasa ze Starej Rzeki do Tlenia to tylko przykład tego, jak przyjemny może być łagodny spływ rzeką. Takie trasy z łatwością można znaleźć w swojej okolicy. W praktyce wygląda to tak, że zamawia się kajak z transportem - firma wywozi Cię w górę rzeki razem z kajakiem, spuszcza na wodę i czeka na ten kajak kilka kilometrów niżej z biegem nurtu. Jak za dwie godziny dopłyniesz, to oni odbierają ten kajak, a Ty cieszysz się swobodą i przebytą trasą. Taka atrakcja wcale nie jest kosmicznie droga. Wystarczy krótki przegląd internetu.

Wakacje nad jeziorem

Z jeziorami jest łatwiej. Dają więcej możliwości, bo możesz rozbić się na brzegu, rozłożyć kocyk na trawie, a samemu oddać się wodnym szaleństwom. Przepłynięcie go wpław to tylko jedna z opcji. Znacznie ciekawsze są narty wodne, wake boarding, czy windsurfing. Miejsc do uprawiania sportów jeziornych jest w Polsce cała masa. Polska w końcu jeziorami stoi.

8. Windsurfing w Osieku na Kociewiu

Jedni lubią windsufing na morzu, ale windsurfing na jeziorze to zupełnie inna bajka. Nauczyć się można na kociewskim jeziorze Kałębie w Osieku, jest znacznie prościej i jest wieksza szansa, że po pierwszej godzinie nie zostaniemy zniechęceni, zobaczymy pierwsze efekty i zaczniemy pływać.

 

9. Zachód słońca w Wielu na Kaszubach

Wiele to letniskowa miejscowość, przystosowana do obsługi turystów. Tuż obok jeziora jest Kalwaria Wielewska - miejsce idealne do kontemplacji i wolnych spacerów. Wieczorem przy ładnej pogodzie trzeba wrócić nad jezioro na spektakl, który odgrywa dla nas zachodzące słońce. Do zapamiętania na całe życie!

10. Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO w Zabrzu

Najlepsza atrakcja turystyczna w Polsce jest w Zabrzu. To Kopalnia Węgla Kamiennego Guido. Trzy poziomy podziemnych tras turystycznych, z czego najgłębsza na poziomie 355 m. To tak, jakby wieżę Eiffla wkopać czubkiem w dół. Górniczą szolą zjeżdża się w kilkanaście sekund w dół. Potem jest zwiedzanie. Trasa ekstremalna to cztery godziny w ciemnościach, kurzu, pyle i ze specjalnymi zadaniami do wykonania. Trasy turystyczne to od 1,5 - 3 godzin spacerowania na wybranym poziomie i okazja do sprawdzenia jak się tu kiedyś pracowało - dla każdej grupy uruchamiane są górnicze maszyny: kombajny, zgrzebarki i taśmy transportowe. A najfajniejsza część to wizyta w podziemnym pubie na poziomie 320 metrów pod ziemią, gdzie w nagrodę za zwiedzanie można napić się zimnego piwa GUIDO, zjeść żurek i kupić sobie pamiątkę.

Tylko co wybrać?

Najlepszy wypoczynek to ten na łonie natury. Żadne tam centra handlowe czy praca. Dobrej pogody w Polsce jak na lekarstwo, dlatego jeśli już jest, trzeba to jak najlepiej wykorzystać. Wizyta pod ziemią to dobra opcja na - tfu, tfu - deszcz, albo wręcz falę upałów (pod ziemią panuje stała temperatura od 8 do 12 st. C).

To tylko część pomysłów na dobry odpoczynek. Teraz tylko dobry plan, przewodniki i do dzieła!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.