Kwiaty z bibuły na każdą okazję

Kwiaty z bibuły na każdą okazję

Stwórz cudowne kwiaty z bibuły. W bardzo prosty i przyjemny sposób wykonaj kwiaty z bibuły do złudzenia przypominające róże. Oryginalne dekoracje z papieru ozdobią Twój dom lub staną się kreatywnym prezentem. Kwiaty z papieru to świetna zabawa dla rodziców z dziećmi i na wspólnie spędzony czas.


Niezależnie od okazji ręcznie robione kwiaty z bibuły będą miłym podarunkiem. Mogą być wyjątkowym prezentem  z okazji imienin, urodzin, rocznicy, a nawet na ślub. Są również doskonałym zamiennikiem dla mało ekologicznych sztucznych kwiatów z plastiku. Papierowy bukiet nie potrzebuje wody, ani nie więdnie. Zawsze zachowuje swój świeży i niezmienny wygląd. Od czasu do czasu należy tylko delikatnie wytrzepać z osiadłego kurzu. Czasami spotykamy różne kreatywne bukiety, choćby te zrobione z lizaków, albo z kuponów totolotka, które idealne są na prezent. Z dzieciństwa pamiętamy jak w pracach ręcznych wykorzystywaliśmy elastyczną bibułę, z której można było robić wyjątkowe rzeczy. Kwiaty były jednymi z nich.

Jest to dosyć pracochłonny w wykonaniu ale jakże kreatywny prezent. Jest też wygodny i efektowny. Najważniejsze, że jest wykonany własnoręcznie, co czyni go bardzo cennym.

Zobacz jak wykonać bibułkowe kwiaty krok po kroku.

Krok 1: Wykonanie plisy
Odetnij pasek bibuły o grubości 5cm – 6cm, rozwiń go. Zawiń delikatnie dłuższy rant na 2 razy. Następnie wykonaj plisę tak aby była na całej długości. Nie musi być równomierna, jeśli nie będzie to nasz kwiat będzie bardziej naturalny.

KROK 2 – Zwijanie kwiatka z bibuły 
W zależności od długości pasa potnij go na 3,4 lub więcej mniejszych pasków (jeden pasek powinien mieć około 30cm). Zwiń różyczki. Wzór na plisie może być układany po prawej, bądź po lewej stronie kwiatka. Tak zwinięty kwiatek należy drucikiem związać u nasady aby się nie rozłożył i był trwały

KROK 3 – Wykonywanie łodygi 
Przygotuj druciki, zieloną bibułkę oraz listek. Owiń jeden koniec drucika wokół końcówki kwiatka. Wytnij z zielonej bibuły 1,5 cm paski i owiń je wokół łodyżki z drucika. Aby bibułka lepiej się trzymała, przesmaruj drut klejem. Listek przyklej lub włóż w drucik u nasady pąka.

Te same czynności należy wykonać tyle razy ile chcemy kwiatków. Taki bukiet możemy spiąć razem, przewiązać wstążką i podarować komuś bliskiemu. 

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

 

 

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.