Jednodniowa wycieczka z dziećmi - pomysły

Jednodniowa wycieczka z dziećmi - pomysły

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, coraz dłuższe dni, słońce i energia naszych dzieci. Coraz więcej można z naszymi dziećmi robić zarówno w mieście jak i poza miastem. W zasadzie w każdym mieście przygotowane są atrakcje dla dzieci, warsztaty, zajęcia edukacyjne, sportowe. Dobrze wiemy, że taki czas jest najcenniejszym prezentem jaki możemy podarować naszym dzieciom.


Poniżej 10 inspiracji na jeden dzień atrakcji z dziećmi:

Jeśli zostajemy w mieście to w Warszawie rekomendujemy: Centrum Nauki Kopernik. To miejsce niezwykłe. Zarówno dzieci, młodzież i dorośli znajdą tu miejsca dla siebie. W ramach Centrum działa również Planetarium w którym specjalny projektor gwiazdowy jest w stanie wyświetlać nawet 20 milionów gwiazd. W repertuarze Planetarium nie brakuje pokazów i filmów nawet dla najmłodszych dzieci (od 3 lat). To miejsce, w którym możecie wybrać się w fascynującą podróż „do gwiazd”. Centrum Nauki Kopernik otoczone jest ogrodem odkrywców co przy pięknej pogodzie jest już ciekawe dla dzieci. Wyjątkowym miejscem na mapie rodzinnych atrakcji Warszawy jest Muzeum dla dzieci im. Janusza Korczaka działające w ramach Muzeum Etnograficznego. Dziedzictwo i kultura podawane są tutaj w formie zabawy i wciągających warsztatów. To tam Twoje dziecko rozwinie zdolności plastyczne, muzyczne czy też po prostu weźmie udział w rozwijających grach i zabawach.

Od Warszawy niedaleko jest do Łodzi a tam będziemy mogli przenieść się do świata bajek. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Muzeum Animacji Se-Ma-For. To tutaj możemy przenieść  się do świata naszego dzieciństwa i przypomnieć sobie kultowe bajki takie jak Miś Uszatek, Przygody Misia Colargola czy Mały Pingwin Pik-Pok. Jeśli Wasze dzieci ich jeszcze nie znają, to będzie najlepsza okazja do ich bliższego poznania, tym bardziej, że podczas warsztatów nauczą się samodzielnego tworzenia krótkich, animowanych produkcji.

Wizytę we Wrocławiu warto rozpocząć od największego turystycznego hitu ostatnich lat we Wrocławiu – Afrykarium mieszczącego się na terenie wrocławskiego zoo, najstarszego ogrodu zoologicznego w Polsce. Ogromny kompleks Afrykarium to pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące afrykańską florą i faunę. Od otwarcia w 2014 roku przyjęło już sporo ponad milion osób. Dzieci udają się w podróż po Czarnym Lądzie, obejrzą zwierzęta z ponad 200 gatunków, poznają hipopotamy, kotiki, pingwiny czy manaty, a także zobaczą z bliska rekiny i płaszczki, przechodząc przez 20-metrowy tunel przebiegający przez jedno z akwariów. Równie rozwijające zajęcia czekają na dzieciaki w Ogrodach doświadczeń Humanitarium – parku naukowo-edukacyjnym o powierzchni 1000 m2. Nazwa parku uzmysławia, że tutaj w centrum zainteresowania jest człowiek i wszystko, co z nim związane. Maluchy mogą tutaj przeprowadzać doświadczenia przy interaktywnych stanowiskach, zobaczyć niewiarygodne złudzenia optyczne, grać w różne gry logiczne i edukacyjne. Organizowane są tu też warsztaty tematyczne prowadzone w nowoczesnych laboratoriach.

Od zawsze wiadomo, że najlepszy czas z dziećmi to ten kiedy mogą się wyszaleć na powietrzu
, a takich atrakcji jest coraz więcej. Świat labiryntów Bliźniny są tego przykładem. To pierwsze w Polsce labirynty zaprojektowane przez światowej sławy projektanta Adriana Fishera. W Blizinach czekają na Was zarówno labirynty wymagające ruchu: labirynt w polu kukurydzy, labirynty panelowe, labirynt wierzbowy, jak i łamigłówki, puzzle i labirynty wymagające logicznego myślenia. Największą atrakcją jest oczywiście labirynt w polu kukurydzy, którego powierzchnia to około 3ha, a ścieżki liczą ponad 4 km. Pozostając wśród zieleni, zapraszamy do baśniowej krainy, pełnej magicznych postaci i zagadek. Odkrywanie ich jest świetną zabawą dla całej rodziny, tym bardziej, że jest to tzw. ogród sensoryczny. Dzięki temu zaprojektowane ze smakiem kolejne tematyczne krainy pobudzą Wasze wszystkie zmysły. Marchewkowe Pole, Smocze Gniazdo, Gród Krasnoludów czy Wodny Świat to tylko początek z długiej listy ogrodowych atrakcji dla dzieci. Wyjątkowym miejscem jest Park Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji“ to kilkuhektarowy teren zaprojektowany od A do Z z myślą o rodzinach z dziećmi. Są tu place zabaw, boiska sportowe, ścianka wspinaczkowa, miejsca na grilla i ogniska (można zabrać własny prowiant), plaża i mnóstwo zielonej trawy do piknikowania. Oczywiście największą uwagę przykuwają atrakcje przenoszące w świat magii. Lewitujący Kran, poruszający się samemu Magiczny Domek, Latająca Chata Tajemnic czy Tunel Zapomnienia – już od samego czytania robi się magicznie. Wyjątkowym miejscem jest Inwałd Park. To aż 5 parków tematycznych w jednym miejscu. Park Miniatur „Świat Marzeń”, w którym odbędziecie podróż dookoła świata. Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia, w której możecie stanąć oko w oko z największym drapieżnym dinozaurem świata. Warownia Inwałd, otoczona średniowieczną osadą, w której przeniesiecie się w czasie do najbardziej tajemniczych wieków. Setki drzew, krzewów i pięknych kwiatów tworzą niepowtarzalny obraz – portret papieża Polaka w otoczeniu bazyliki z Wadowic i Watykanu. Natomiast w Mini ZOO Kucyk możecie zobaczyć, a nawet nakarmić sympatyczne zwierzaki z bliskich i dalekich stron, m.in. kangury, zebu czy strusie emu. 

A na zakończenie prawdziwa perełka na cudowny dzień z dziećmi inny niż wszystkie. Na taki rodzinny park rozrywki musieliśmy długo w Polsce czekać. Powstał w 2014 r., jednak dopiero od ubiegłego roku możemy cieszyć się naprawdę ekstremalnymi doznaniami na roller coasterze Mayan. Czekają na nas nowe atrakcje m.in. pierwszy w Europie Rollercoaster F1. Oczywiście w Energylandii nie brakuje atrakcji dla entuzjastów mniejszej dawki adrenaliny.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Wiosna zapowiada się obiecująco. 

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

beciaz

Zgłoszone

Byłam niedawno w Energylandii i polecam - jest tam co robić i dnia nie starczy na wypróbowanie wszystkich atrakcji :) a atrakcje są i dla małych i dla dużych. W sezonie, gdy jest dużo ludzi, trzeba liczyć się z kolejkami do każdej atrakcji, ale i tak warto pojechać tam całą rodziną i wspaniale przeżyć wspólny czas :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.