Jak zrobić piniatę

Jak zrobić piniatę

Piniata to bardzo popularny rodzaj zabawy dla dzieci, często przygotowywana na przyjęcia urodzinowe.


Piniata to udekorowana masa papierowa modelowana na balonie i wypełniona słodyczami i podarkami. Dzieci po kolei próbują uderzyć piniatę (z zawiązanymi oczami) tak by pękła, a następnie zbierają rozsypane niespodzianki. Nasze wskazówki pomogą Ci przygotować doskonałą piniatę, przeczytaj jakie materiały są potrzebne, kiedy najlepiej ją przygotować oraz jakie są kolejne kroki. Oto nasze instrukcje!

Materiały

 • Balon
 • Klej do tapet
 • Stare gazety
 • Nożyczki
 • Zszywacz
 • Taśma klejąca
 • Sznurek
 • Igła
 • Farba, kolorowa bibuła, wstążki
 • Trochę słodyczy, małe zabawki, konfetti
 • Opaska na oczy
 • Kij


Instrukcje krok po kroku

7 dni wcześniej

 1. Kup wszystkie materiały.
 2. Nadmuchaj balon i za pomocą sznurka powieś go między dwoma krzesłami.
 3. Nasącz paski gazety w kleju do tapet.
 4. Pokryj balon trzema warstwami pasków z gazety pozostawiając otwór wokół końcówki balonu. Otwór powinien mieć odpowiednią wielkość, która umożliwi wypełnienie piniaty.
 5. Pozostaw do wyschnięcia nad kaloryferem na 72 godziny.


4 dni wcześniej

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie
 1. Przekłuj balon za pomocą igły.
 2. Za pomocą taśmy klejącej przymocuj piniatę do miseczki tak, by jej górna część była skierowana ku górze, co ułatwi jej malowanie. Ozdabiaj piniatę kolorową bibułą oraz wstążkami, które możesz przymocować za pomocą zszywacza.


1 dzień wcześniej

 1. Obok głównego otworu piniaty wytnij dwa małe otwory i przeciągnij przez nie dłuższy kawałek sznurka, który będzie wykorzystany do jej zawieszenia.
 2. Napełnij piniatę słodyczami, małymi zabawkami, konfetti i innymi niespodziankami, a otwór wypełnij pozostałą bibułą. Oto i ona, gotowa piniata!


W dniu urodzin

Pozostało tylko powiesić piniatę tak, by jej otwór był skierowany ku dołowi i dzieci mogą zaczynać zabawę!

  Zaloguj się, by dodać komentarz

Aussie 3 Minute Miracle Moisture

Aussie 3 Minute Miracle Moisture

"

Naprawdę nie ma lepszego zestawu do włosów. Od samego zapachu można oszaleć, bo jest po prostu boski!!!! Nie mówiąc o działaniu, moje włosy nareszcie są piękne !

"

przez Ambasadora
Anulka_88

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej