Jak zrobić kalendarz adwentowy?

Jak zrobić kalendarz adwentowy?

Poznaj nowy wymiar recyklingu – wykorzystaj rolki po papierze toaletowym i przygotuj piękny Kalendarz Adwentowy. Nadaj osobisty charakter ozdobom świątecznym, a znajomi pozazdroszczą Ci wyjątkowej kreatywności. Teraz dzieci z radością będą odliczać dni do Bożego Narodzenia.Potrzebne będą:

- Podkładka do przycinania
- Ołówek
- 24 rolki po papierze toaletowym (lub jakiekolwiek inne kartonowe tuby, np. pocztowe, pocięte na równe odcinki)
- Papier ozdobny w dwóch różnych kolorach i wzorach
- Nożyczki
- Klej
- Dziurkacz
- Sznurek (najlepiej bawełniany)
- Ozdobne guziki
- Naklejki z numerami (można również użyć markera lub pieczątki)
- Pistolet do kleju
- Papier do pakowania i/lub tapeta – najlepsza będzie zielona i brązowa, docięta w rozmiarze rolek
- 24 małe woreczki śniadaniowe
- 24 zestawy słodyczy
Wykonanie:
1. Przy użyciu rolki po papierze toaletowym odrysuj na papierze ozdobnym 72 okręgi. Później zakryją one przód i tył rolki, przednie wieczko będzie dwustronne. Okręgi rozmieść na obu arkuszach kolorowego papieru.2. Wytnij wszystkie kółka.3. Przednie, dwustronne wieczka wykonaj z dwóch rodzajów papieru. (Gdy minie dany dzień, obrócisz wieczko na drugą stronę, by ukryć numer).4. Za pomocą dziurkacza zrób małe otworki na górze każdego wieczka.5. Potnij sznurek na odcinki o długości 15 cm i złóż je dokładnie na pół. Przeciągnij pętelkę ze sznurka przez otworek, a następnie przewiń przez nią końcówki tak, by powstał węzełek.6. Udekoruj wieczka ozdobnymi guzikami korzystając z pistoletu do kleju. Wieczka możesz również przyozdobić innym ładnym papierem, jednak pamiętaj by zostawić miejsce na numerki.7. Na kolejnych wieczkach umieść numerki, które będą oznaczały dni od 1 do 24.8. Przyklej sznurki do rolek, smarując je wzdłuż klejem. Powtórz tę czynność dla pozostałych 23 rolek. Pamiętaj, by naciągnąć dobrze sznurek podczas klejenia. (Zdjęcia 009 oraz 010)9. Każdą rolkę oklej papierem do pakowania lub tapetą. Owiń rolkę papierem, dobrze go przyklejając. Rolki będące dolną częścią choinki można okleić brązową tapetą, a rolki górnej części drzewka można pokryć zielonym papierem. (Zdjęcia 011 oraz 012)10. Za pomocą pistoletu do kleju przyklej pozostałe kółeczka do tylnej części wszystkich 24 rolek.11. Rozpocznij sklejanie choinki, korzystając z pistoletu do kleju. Zacznij od dolnej części drzewka – ułóż dwie rolki koło siebie i ostrożnie wpuść pomiędzy nie pasek kleju. Postępuj tak samo, aż uzyskasz trzy rzędy i trzy kolumny sklejonych rolek. Przed przystąpieniem do sklejania górnej części drzewka, wszystkie rolki powinny być sklejone. Zwróć szczególną uwagę by właściwie rozmieścić wieczka z numerkami.12. Podstawę górnej części drzewka wykonaj z pięciu rolek. Gdy klej wyschnie, wykonaj kolejną warstwę z czterech rolek, przyklejając je pomiędzy rolkami w niższym rzędzie. Aby uzyskać stabilną konstrukcję wyciśnij dwa paski kleju po obu stronach wzdłuż łączenia rolek w niższym rzędzie. Pamiętaj, że chcesz uzyskać kształt trójkąta. Podobnie postępuj w przypadku kolejnych rzędów, zmniejszając liczbę rolek o jeden, aż do pojedynczej rolki na szczycie drzewka. Ostatnią rolkę przyklej na samej górze i oznacz na niej datę Wigilii.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

13. Sklej razem górną i dolną część drzewka, tak by kalendarz uzyskał kształt świątecznej choinki.
14. Powkładaj czekoladki do 24 małych torebek i włóż do rolek.WSKAZÓWKA: Najwyższą rolkę można przyozdobić gwiazdką, przyklejając ją do wieczka, a numerek 24 umieszczając na gwiazdce. Kiedy czekoladka zostanie wyjęta z rolki, można odwrócić pokrywkę na drugą stronę, by ukryć numerek.

 Pomysł na kalendarz adwentowy
 Jak oryginalnie zapakować prezent?
 Jak uszyć szmacianą lalkę: poduszka i torba


Szeretne hozzászólni a cikkhez? Ossza meg véleményét a Megjegyzés rovatban! Hasznosnak és érdekesnek találta a cikket? Kattintson a "tetszik" gombra! Amennyiben írásunk elnyerte tetszését, ne feledje el megosztani másokkal!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

bardzo ładnie się prezentuję ta choineczka-świetnie sprawdzi się również w roli dekoracji

  • Zgłoś

Świetny pomysł. Banalnie prosty, tani, a jaki efektowny.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora