Jak uszyć szmacianą lalkę: poduszka i torba

Jak uszyć szmacianą lalkę: poduszka i torba

Łatwa do zrobienia szmaciana lalka – jedna lub więcej – naprawdę zachwyci każde dziecko. Z nami dowiesz się jak uszyć szmaciane lalki – torbę i poduszkę.


Poduszka – szmaciana lalka
Wysokość gotowej lalki: 48 cm

Potrzebne będą:

 •  materiał z naturalnej bawełny o wymiarach 58 x 45 cm
 •  paski bawełny na sukienkę w różnych wzorach i resztki koronki
 •  nici do szycia oraz nici do wykonania twarzy lalki, w odpowiednich kolorach
 •  nici do sukienki w kontrastowych kolorach
Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Wykonanie:

1. Z materiału z naturalnej bawełny wytnij dwa kawałki, każdy o wymiarach 55 x 21 cm na twarz i ciało. Zaokrąglij górną krawędź na głowę.
2. Narysuj ołówkiem rysy twarzy, a następnie używając maszyny do szycia obszyj „odręcznie” twarz i włosy zgodnie z rysunkiem. Użyj zdjęcia jako wskazówki.
3. Ułóż warstwami paski z różnych tkanin bawełnianych, lamówek i koronek, aby uformować sukienkę, zaczynając poniżej twarzy i włosów.
4. Zepnij szpilkami i sfastryguj warstwy, aby się nie przesuwały na przodzie szmacianej lalki. Użyj maszyny do szycia, aby przyszyć „odręcznie” wszystkie kawałki tkaniny, za pomocą nici w kontrastującym kolorze. Bądź kreatywna, rób ząbki, ukośne linie i zygzakowaty ścieg i dopilnuj, żeby wszystkie warstwy tkaniny zostały złapane w szew.
5. Zszyj po lewej stronie przód i tył lalki, zostawiając z jednej strony otwór na wypełnienie. Zepnij szew wokół łuku kilka razy, a następnie przewlecz na prawą stronę. Wypychaj szmacianą lalkę używając drutu do robótek, aby dokładnie wypełnić całe wnętrze. Zaszyj otwór.Torba
Rozmiar: 57 x 22cm

Potrzebne będą:

 •  Wzór rysunku możesz pobrać i wydrukować tutaj.
 •  kawałek materiału z naturalnej bawełny o wymiarach 65 x 50 cm
 •  resztki zadrukowanej tkaniny
 •  akrylowy marker do tkanin
 •  nici do haftowania
 •  kawałek satynowej wstążki lub tasiemki o długości 55 cm do ściągania

Wykonanie:
1. Z materiału z naturalnej bawełny wytnij pasek o wymiarach 60 x 50 cm. Zawiń na zakładkę podwójny rąbek o szerokości 4 cm wzdłuż górnej krawędzi. Zszyj zakładkę na maszynie.
2. Naszkicuj zarys kota na jednej stronie, według szablonu. Będzie to przód torby. Z resztek zadrukowanej tkaniny wytnij kształt sukienki szmacianej lalki. Umieść sukienkę na szkicu. Przyszyj sukienkę na maszynie.
3. Za pomocą nici do haftowania lub markera do tkanin wypisz z przodu torby imię lalki. Dla ozdoby wykonaj drobne, staranne ściegi łańcuszkowe.
4. Zwiń tkaniny na pół właściwymi stronami i odpowiednio zszyj wokół dolnej i bocznych krawędzi, pozostawiając na zakładce otwarty szew, aby wsunąć tasiemkę do ściągania.
5. Przekręć na prawą stronę i przyciśnij. Przewlecz wstążkę lub tasiemkę przez zakładkę i zwiąż końce. Zaszyj otwór na szwie – torba jest gotowa.

Chcesz podzielić się swoją opinią? Dodaj komentarz. Czy uważasz, że ten artykuł jest pomocny lub interesujący? Kliknij na ikonkę „lubię to“. Jeśli podoba Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim z innymi!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Brysia

Brysia

Zgłoszone

super pomysł :)

 • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej